חפש רק בנושא זה

מנהל הספורט במשרד התרבות והספורט
הוועד האולימפי
החוויה האולימפית
איגוד השחייה
איגוד המשקולות
התאחדות הרכיבה
התאחדות הצלילה
ספיישל אולימפיקס

וינגייט שלו

איציק לוי אשר עוסק בספורט למעלה מ־10 שנים כחלק מתפיסת עולם של שמירה על איכות חיים, גילה ב-WinActive, המרכז הישראלי לאימון אפקטיבי בווינגייט, מקום שבו גם למתאמנים מנוסים יש עוד הרבה מה ללמוד בתחום השמירה על הגוף
  22/08/10

לאיציק לוי בן ה-57, מהנדס אלקטרוניקה מרעננה, נתוני פתיחה המעידים על כך שהוא עוסק בספורט כבר שנים רבות ובעל משמעת עצמית גבוהה: משקל תקין, שגרת אימונים שכוללת צעידה יומיומית, שחייה והרגלי תזונה מוקפדים. את אורח החיים הזה אימץ איציק מתוך חשש ממעגל ההשמנה עמו נמנו הוריו ועקב תופעות הלוואי של ההשמנה שלהן היה עד כילד וכבוגר. מאז הצטרפותו למכון ווינגייט לפני כחצי שנה, מנצל איציק  את חדר הכושר להתנסויות חדשות בנוסף לפעילות האירובית הקבועה שלו, הוא החל לעבוד עם מכשירים לפיתוח הכוח של חלקי גוף שונים, עבר בדיקות במרכז לרפואת ספורט ולמחקר ע"ש ריבשטיין וייעוץ תזונתי שמטרתו להתאים את התזונה לפעילות הגופנית העכשווית שלו. להלן ריאיון קצר שערכנו עמו.

אתה מבלה הרבה בחדר הכושר בווינגייט?
"יש שם אווירה מיוחדת. המקום לא הדור כמו חדר הכושר שהתאמנתי בו ברעננה, אבל ישנה אווירה של התמדה בקרב המתאמנים. אתה מרגיש שיש לך קבוצה, יש רצף והמדריכים בחדר הכושר נכונים לסייע במקצועיות כשפונים אליהם. מעבר לזה, מה שייחודי למקום הוא שהמדריכים פונים אליך ביוזמתם כשהם מבחינים שהתרגילים לא מתבצעים נכון. התחושה שמתקבלת היא של מקום שמעניק יחס אישי ועבורי זה משמעותי. עכשיו אני מתאמן על בסיס יומיומי בווינגייט לפני העבודה – נראה לי שזה אומר הכול על מה שאני מרגיש כלפי השירות שאני מקבל כמנוי".

מה חידשו לך בווינגייט?
"מיכל לוי-נגבי, מנהלת WinActive, זיהתה שאני בין המתמידים והציעה לי לעבור בדיקת סף חומצת חלב. על אף שאני מתאמן שנים רבות לא שמעתי על בדיקה זו. הבדיקה נועדה לבחון את מצב הכושר העכשווי שלך ומשמשת בסיס לייעוץ פיזיולוג במסגרתו בונים תכנית אימונים מותאמת אישית ליכולות".

"כשהתחלתי להתאמן לפי התכנית האישית, שמתי לב שאני סובל מעייפות בהמשך היום. פניתי בהמלצת רופא המשפחה, שאמר לי שהעוסקים בספורט זקוקים למידע ולייעוץ מקצועי ע"י מומחים ברפואת ספורט, למרכז לרפואת ספורט בווינגייט, שם קיבלתי ייעוץ תזונתי. כבר בשיחה הראשונה עם מיקי מדר, דיאטן קליני, הוא העריך שאני לא צורך מספיק חלבונים באופן כללי ובסמוך לאימון בפרט, דבר שגובה בממצאי בדיקת הדם שעשיתי. מיקי גם המליץ לי על חטיף עשיר בחלבון שמאזן אותי אחרי האימון מבלי צורך להתארגן עם קופסאות מזון לפני העבודה. כיום אני עובד בעצימות שמתאימה לי ומרגיש טוב ורענן לקראת יום העבודה שמצפה לי".

איך הסביבה הקרובה מתייחסת אליך?
"קודם כל הפכתי לסמכות עליונה בקרב הסובבים אותי בכל הקשור לתזונה ולפעילות גופנית. ניסיתי להנחיל למשפחתי (אשתי וארבע בנותיי) את כל ההרגלים והידע שרכשתי, ללא הצלחה. אני מניח כי לאורך השנים ההתמדה שלי עם הספורט והתזונה והתוצאות שנלוו לה, הביאו אותן לאמץ אורח חיים נכון ולעסוק גם הן בפעילות גופנית. המוצרים הבריאים שהכנסתי הביתה ("אוי דווקא טעים") כבר מזמן לא רק שלי ובעניין הספורט, הרווחתי את אשתי כשותפה לצעדות שלי בפארק בסופי שבוע".

מה התחביב שלך?
"אני מרבה להשתתף בצעדות ונראה לי שהשתתפתי במרבית הצעדות שהתקיימו בארץ בשנים האחרונות. מעבר לאהבת היין הגדולה שלי (אני משתתף בטעימות יין בחנויות יין ויקבים) אני אוהב לבקר בחנויות טבע ולבדוק מוצרים חדשים שעוד לא ניסיתי בתחום המזון".

מה החלום שלך?
"אין לי שאיפות לרוץ מרתון למשל, אבל הייתי שמח להשתתף בצעדת 4 הימים בניימכן בהולנד ("הצעדה היא האירוע ההמוני הגדול ביותר בהולנד מזה מספר שנים. במסגרת האירוע מוזמנים לוחמי בנות הברית במלחמת העולם השנייה לציין את השתתפותם בשחרורה של הולנד מן הכיבוש הנאצי", ויקיפדיה). בנוסף לזה, הייתי רוצה להתאמן עם גלעד יענקלביץ' בהונולולו בהוואי על חוף האוקיאנוס".

מיקי מדר: "איציק הגיע במטרת ירידה באחוזי שומן (5%) ובירור עייפות. לפי אנמנזה (אבחנה): גופו מפרק הרבה שרירים יחסית עקב חוסר בחלבון בתפריט. בייעוץ בנינו תפריט שמתאים לפעילות החדשה שקיבל ודאגתי לכמות החלבון ולעיתוי לקיחתו באימונים. בביקור מעקב לאחר חודש התברר שהוריד 1% שומן ו-1.5 ס"מ מהיקף המותן".

הקליקו למנוי למנוי ב-WinActive

הקליקו לבדיקות רפואיות לעוסקים בספורט

 

 תגובות הוסף תגובה
לא רשומות תגובות למאמר זה.

דינמי און ליין

עדכונים, הודעות, חוגים חדשים ועוד

ללוח החוגים המעודכן

שימו לב, ביום חמישי 7.5.15 הבריכה תיסגר בשעה 11:00

מבצע! חבר מביא חבר למינוי שנתי
ושניהם מקבלים מינוי לחודש מתנה! לפרטים חייגו: 09-8639477/8