חפש רק בנושא זה


הופיע: גיליון מרץ 2006 של מגזין דינמי און ליין

גיליון מס' 15 של מגזין דינמי, שעלה לאוויר בימים אלה, מציג כרגיל מגוון רחב של נושאים מהעולם של וינגייט: ספורט אולימפי, אימון ותורת האימון, אורח חיים בריא, הרזיה ובריאות
  08/03/06
טורים נוספים
הופיע גיליון מס' 19 של מגזין "דינמי און ליין"
תקשורת ספורט 2: סל עצמי לקבוצת הנשים
תקשורת ספורט 1: לא ספורטי.וי
היסטוריה של ספורט: ישראל מול העולם
טורים נוספים
ברוני הממון והקסם האבוד של הכדורגל
גיליון מס' 14 של מגזין "דינמי" - עכשיו באוויר
טורים נוספים


ראיון מיוחד עם גיא סטריק, בן 41, לקראת האולימפיאדה הרביעית שלו - פותח את
גיליון מס' 15 של מגזין "דינמי" שעלה היום לאוויר בגרסתו החדשה - גרסת הרשת. יסמין להב פגשה את סטריק במהלך יום אימונים שגרתי, למדה ממנו על אורח חייו של ספורטאי אולימפי ישראלי כמעט נצחי, על שיאים, אכזבות וגם תקוות. במאמר נוסף שנוגע בספורט האולימפי, מספרת נורית וורחוב על הכשרת הדור הבא של הנציגים האולימפיים במסגרת הפעילות הספורטיבית בבתי הספר.

אורח מיוחד בגיליון מרץ הוא פרופ' אמיר בן פורת, עם טור אישי מנומק על אודות הברונים שמשתלטים והולכים על הכדורגל הישראלי.

 
מולי אפשטיין, במאמר על הקשר שבין פעילות גופנית לשריפת שומן, מנפץ עוד מיתוס בדרך להרזיה המקווה: לא כל אימון גופני מאומץ מגביר את רמת הכושר הגופני, ולא כל פעילות גופנית בדופק יעד גבוה אכן שורף את השומנים העודפים. על אימוני כושר, כושר גופני, אימוני כוח, הרזיה ואורח חיים בריא, כותבים הפעם גם עמוס גילעד (תורת האימון, אימוני כוח), יניב דוזלי (עצימות האימון על-פי התחושות האישיות) ואדי קוגן (אימוני כוח למבוגרים). אפי הרנוי מציג את ההיסטוריה של השימוש בחגורות בטן תומכות לספורטאים, וגם מטיל ספק ביעילות השימוש בהן.

במסגרת הפורום שלו בנושאי פיזיולוגיה באתר
ynet, עונה שון פורטל על מגוון רחב של שאלות שמפנים אליו גולשים רבים. לנוחות גולשי "דינמי און ליין" אספנו מבחר של שאלות ותשובות בנושא אימון, כאבי שרירי, התכווצויות ושאר תוצרים כואבים של הכושר הגופני. ואילו התזונאית ענב ברגר-שמש עונה, כרגיל, על שאלות נבחרות בנושאי תזונה והרזיה. שון פורטל שותף גם לחלק ב' של המאמר על בעיות המחסור בברזל אצל נשים-ספורטאיות (יחד עם מולי אפשטיין וגל דובנוב).

ועוד בגיליון סוף החורף של "דינמי און ליין": אייבי גילת, רוכב אופניים מושבע, מסביר שלא צריך לפחוד מהחורף הישראלי, אבל כדאי לשים לב, להיזהר ולהמשיך לרכוב; ענת מאיר -  במסגרת מדור "דינמי פעיל -  מסבירה ומדגימה כיצד ניתן לבצע בבית, בכל בית, תרגילי ספורט וגמישות, גם בלי להיכנס להוצאות כואבות על מכשירים יקרים; במסגרת מדורו "דינמי בתנועה" מביא ד"ר חזי אהרוני את עיקרי הדרך הנכונה להרגיל אוכלוסיות מאותגרות לפעילות במים ובתיה אור מביאה עוד כמה צילומי ספורט עברי היסטורי, במסגרת המדור "מי מכיר".

 

קריאה נעימה, גלישה נעימה.תגובות הוסף תגובה
לא רשומות תגובות למאמר זה.
משחק מנהלים
המאמן בעידן המודרני כבר איננו רק "מכונת אימונים" ונדרש להפגין גם כישורי ניהול שונים


תשתחררו
כולם מכירים את חשיבות החימום לפני האימון, רבים מזניחים את השחרור וההרפיה אחריו. מולי אפשטיין מסביר כמה זה חשוב


מציאות מדומה
אימון הדמיה הוא חלק חשוב בתוכנית האימונים. המטרה: להכיר את סיטואציית התחרות ואת תגובות הספורטאי ולהפחית את הלחץ


כדור לבטן
ענת מאיר מציגה סדרת תרגילים לחיזוק שרירי הבטן עם כדור כוח גמיש