חפש רק בנושא זה


תקשורת ספורט 1: לא ספורטי.וי

ד"ר יאיר גלילי מסביר איך בשוק תקשורת הספורט כולם עובדים על כולם וגם קהל צרכניה משתתף במעגל הקסמים שבשורתו התחתונה הוא נאלץ לפתוח את הכיס ולשלם עוד ועוד
  25/12/06
טורים נוספים
הופיע גיליון מס' 19 של מגזין "דינמי און ליין"
תקשורת ספורט 2: סל עצמי לקבוצת הנשים
היסטוריה של ספורט: ישראל מול העולם
תייר מתאמן
טורים נוספים
ברוני הממון והקסם האבוד של הכדורגל
גיליון מס' 14 של מגזין "דינמי" - עכשיו באוויר
טורים נוספים


פורסם לראשונה בדה מרקר

בשוק תקשורת הספורט כולם עובדים על כולם: בקשתה של חברת צ'רלטון להעלות שני ערוצי ספורט חדשים בתשלום חודשי קבוע של 50 שקלים אמורה, במקביל להעשרת קופתה, להרחיב למנויים את האפשרות לרכוש את שני הערוצים באופן מלא או לרכוש משחקים בודדים, כפי שהם משלמים כיום. לטענת החברה, התשלום המלא גבוה יחסית בשל עלותן הגבוהה של זכויות השידור של אירועי הספורט. מה שצ'רלטון אינה מספרת לנו הוא שהחברה לא תקרין אירועי ספורט נוספים, אלא תוסיף ערוצים שיחלקו את התכנים הקיימים ממילא תמורת תשלום קבוע ולא מזדמן.


מולה טוענים נציגי ערוץ הספורט כי יש לקיים שימוע ציבורי רחב, וכי מתן אישור לערוצים נוספים ללא מגבלות ראויות יפגע אנושות בערוץ הספורט, בחבילת הבסיס ובערוץ 5+. לכאורה, קברניטי ערוץ הספורט דואגים לצופה המודאג. למעשה, בונים בערוץ על הזיכרון החלש של האזרח המקומי, ששכח את זליגת התכנים (עד כדי ריקון מתוכן כמעט) מערוץ 5 לאחיו הצעיר והעשיר, ערוץ 5+. בחינה מעמיקה יותר תגלה כי כבעלי מונופול, בערוץ הספורט חוששים מכניסת ערוצי ספורט נוספים שיגבירו את המאבק, הקשה ממילא, על זכויות השידור של האירועים השונים.


גם מועצת הכבלים והלוויין, שאמורה לשמור על האינטרס הציבורי, טומנת ידה בצלחת ואינה מחמיצה שום הזדמנות להחמיץ עוד הזדמנות. לטענת יו"ר המועצה, יורם מוקדי, המועצה מעודדת את עליית הערוצים החדשים ומברכת עליה, "שכן תהליך המעבר מתשלום עבור צפייה (פיי-פר-ויו) של 130 שקל בחודש (עבור סך כל המשחקים בתשלום) לתשלום של 50 שקל בחודש הוא עניין שהמועצה מברכת ומעודדת". מוקדי יוצא מהנחת יסוד מוטעית, שהצופים משלמים על כל המשחקים בכל שבוע, ואינו נדרש לסוגיית התכנים עצמם והעובדה שחובב הספורט המקומי, שמשלם את אגרת הטלוויזיה ומנוי לכבלים או ללוויין ומוסיף תשלום נפרד עבור ערוץ 5+, ייאלץ להיפרד מ-50 שקלים נוספים באופן קבוע.

 

אחרונים ולא-כל-כך-חביבים הם קהל חובבי הספורט בישראל, שלמרות מחאותיהם תחת כל עץ וטוקבק רענן פותחים את הארנק כל פעם מחדש ונותנים גושפנקה לניסיונות (מוצלחים עד כה, לצערנו) לסחוט עוד ועוד שקלים עבור מוצר שראוי שיינתן בחינם, או לפחות בסבסוד הולם. חובב הספורט שנוהג אחד בפה ואחד בכרטיס האשראי, שלא מוביל למרד צרכנים מתבקש או לכל הפחות ללחץ על נבחרי הציבור, מזין מעגל קסמים שבשורתו התחתונה ייאלץ לפתוח את הכיס ולשלם עוד ועוד.


הכותב הוא סוציולוג במכללת זינמן במכון וינגייט, ואינו מתכוון לשלם עבור שידורי ספורט נוספים.תגובות הוסף תגובה
1.העיוות ברור, הייתי מצפה להצעות פתרוןמאמן טוקבקיסט15/04/07
משחק מנהלים
המאמן בעידן המודרני כבר איננו רק "מכונת אימונים" ונדרש להפגין גם כישורי ניהול שונים


תשתחררו
כולם מכירים את חשיבות החימום לפני האימון, רבים מזניחים את השחרור וההרפיה אחריו. מולי אפשטיין מסביר כמה זה חשוב


מציאות מדומה
אימון הדמיה הוא חלק חשוב בתוכנית האימונים. המטרה: להכיר את סיטואציית התחרות ואת תגובות הספורטאי ולהפחית את הלחץ


כדור לבטן
ענת מאיר מציגה סדרת תרגילים לחיזוק שרירי הבטן עם כדור כוח גמיש