חפש רק בנושא זה


קורס מדריכי יוגה בשיטת הויניאסה לפי דסיקשר

היוגה בשיטת דסיקשר מותאמת לכל סוגי המתאמנים ולצרכיהם. בביה"ס למאמנים ולמדריכים בוינגייט מכשירים מדריכי יוגה בשיטה. ליאורה קסטנבוים, רכזת לימודי היוגה, מספרת על השיטה ועל הלימודים
 

הקורסים שיפתחו בשנת הלימודים הקרובה בבית הספר למאמנים ולמדריכים במכון וינגייט:
  קורס מדריכי יוגה
  קורס מדריכי יוגה לנשים בהיריון
  קורס מדריכי יוגה לילדים
  קורס מורה בכיר ליוגה

קורס מדריכי יוגה בשיטת הויניאסה לפי דסיקשר
מאת: ליאורה קסטנבוים - רכזת תחום יוגה בבית הספר להכשרת מדריכים ומאמנים בווינגייט

הגישה של דסיקשר, שיטת הויניאסה, אומרת "אנו מתחילים מהמקום שאנו נמצאים בו ומתקדמים צעד אחר צעד בהדרגה לכוון המטרה". כמו כן, מאסטר דסיקשר אומר "לא התלמיד יתאים עצמו ליוגה, אלא יש להתאים את היוגה לתלמיד ולפי צרכיו". גישה זו אומרת שיש להתאים את היוגה לצרכיו של האדם האינדיבידואלי, לפי גילו, מקום מגוריו, מקצועו, מזג האוויר, יכולתו ומגבלותיו. אם פרמטרים אלה ידועים, יש אפשרות להשתמש בהם ולהתאימם לצרכיו של התלמיד. עלינו לבחור את הכלים המתאימים ולא לבנות סגנון הכופה את עצמו על המתאמן. בבנייה נכונה של האימון - בעזרת מורה, המתאמן חווה שיפור הדרגתי במצבו הגופני, הנפשי והרוחני.

 

האימון בשיטת הויניאסה נעשה בתיאום תנועה ונשימה, היינו, אורך התנועה כאורך הנשימה. בצורה כזו המחשבה מרוכזת בגוף ובנשימה, כתוצאה מכך נוצר חיבור בין הגוף, הנשימה והמחשבה או הגוף, הרוח והנפש, המביא איתו הרגשת הרמוניה פנימית.

 

המתאמן מתחיל לפי מצבו האישי העכשווי, קובע לעצמו את אורך הזמן שיש בידיו להקדיש לאימון, ומהי המטרה שאליה הוא שואף להגיע (למשל, להשתחרר מכאב, להתחזק, לשפר גמישות, לשפר יציבה, להשיג שלווה ושקט פנימי, או - אולי הוא ספורטאי ורוצה לשפר את איכות ביצועיו בעזרת היוגה). כך, במהלך האימון הוא מתקדם בצעדים קטנים ובטוחים לקראת השגת מטרתו.

 

לכל מדריך יוגה יש תכנית אישית המותאמת לצרכיו ולכל תלמיד יש אימון אישי התפור לפי מידותיו. אימון היוגה מתחיל בתרגילים קטנים ורגועים ומתקדם בהדרגה לשיא האימון, שהוא בערך במחצית הזמן הנתון לאימון. מאותה נקודה יבואו תרגילים מאזנים המסיימים את האימון בהדרגה. מתרגל היוגה אמור לצאת מהאימון במצב טוב יותר מאשר כשנכנס אליו, וזאת על מנת לבצע את תפקידיו בחיים ביתר בהירות, ריכוז, עוצמה ורוגע.

 

את כל האמור לעיל מלמדים בביה"ס למאמנים ומדריכים בוינגייט במהלך קורס מדריכי יוגה, שבו התלמידים לומדים לתכנן את האימון בהתאם לצרכים, אילו תנוחות לבחור, על אילו תנוחות לוותר, כיצד להקפיד על איזון נכון בטווח הזמן המוקצב לתרגילים, לנשימות ולמדיטציה, איך לפעול כדי למנוע נזקים, איך להשתמש בנשימות השונות למטרות השונות והעיקר, כיצד לתכנן אימון מועיל, מעניין ומהנה. 

 

קורסים להכשרת מדריכי יוגה בבית הספר למאמנים ומדריכים בוינגייט

 

בשנת 1986 פתחה רחל זולברג את הקורס הראשון בארץ להכשרת מדריכי יוגה בוינגייט, בבית הספר למאמנים ומדריכים ע"ש נט הולמן. בשנים ההן היוגה לא היתה מפורסמת כמו היום. היו מעט שידעו על היוגה, והיא נתפסה אז כמשהו זר וקצת מאיים. עם הזמן הלכו ורבו התלמידים בקורס מדריכי יוגה.

 

מאז ועד היום עברו מאות רבות של תלמידים ליוגה בקורסים של בית הספר, ואלה מלמדים כיום בכל רחבי הארץ.

 

במהלך השנים העביר בית הספר השתלמויות עם אורחים מחו"ל, ביניהם קאושטוב דסיקשר, צ'אנדרה קופארו, ג'יל לוייד ואחרים. דסיקשר בכבודו הגיע לוינגייט בשנת 1995 והעביר סדנה בת יומיים. 

 

עם השנים נוספו אל קורס מדריכי יוגה השנתי קורס מדריכי יוגה בכירים, קורס מדריכי יוגה לילדים, קורס מדריכי יוגה לנשים בהריון ולאחר לידה, השתלמויות שנתיות בנושא יוגה, כתמיכה לבוגרים שלנו, ואפשרות צפייה בשיעורי יוגה.

 

כל מי שמתרגל יוגה באופן קבוע מוזמן להצטרף לקורסים להכשרת מדריכי יוגה, אם כמקצוע או כקורס העשרה בתחום היוגה. מתרגלי יוגה בכל הגילים מתקבלים ברצון לקורסים של ביה"ס למאמנים ומדריכים ולאחר שנת לימודים אחת, מקבלים ידע וביטחון ללמד ולהדריך יוגה, הופכים למדריכים - ויוצאים עם מקצוע אהוב ומהנה. פונים מכל הגילאים מתקבלים ברצון -  אין גיל ביוגה!   

 
טובי המורים והמרצים מלמדים בקורסים להכשרת מדריכי יוגה: 

למידע נוסף חייגו 3063* תגובות הוסף תגובה
לא רשומות תגובות למאמר זה.
הסייפת יאנה בוטביניק העפילה לבית 64 הראשונות באליפות העולם בסיוף בבודפשט, הונגריה

נבחרת ישראל בשחייה אומנותית במקום ה-6 בתרגיל ההיילייט ובמקום ה-18 במוקדמות תרגיל הדואט באליפות העולם בדרום קוריאה

מתן רודיטי סיים במקום ה-20 במקצה ה-10 ק"מ בתוצאה 1:48:59 שעות, באליפות העולם במים פתוחים בדרום קוריאה

מדליית זהב לאורי ששון (100 ק"ג+) בגרנד פרי בודפשט, הונגריה

אווה פביאן סיימה במקום ה-28, עדן גירלואנצה במקום ה-38 במקצה ה-10,000 ק"מ באליפות העולם במים פתוחים בדרום קוריאה

יצאו לדרך מפעלי הקיץ בביה"ס למאמנים ולמדריכים של מכון וינגייט: יותר מ-400 צעירים ובני נוער יוכשרו להדרכה בענפי ספורט שונים

שיא ישראל וקריטריון אולימפי לטוקיו 2020 לסאלמוויט באיולין-טפרי בריצת 5000 מ' בתחרות בבלגיה

מדליית כסף לטדסה גטהון בריצת 10,000 מ' בתוצאה 28:46:97 דקות באליפות העולם עד גיל 23 בשוודיה

נבחרת ישראל בשחייה אומנותית העפילה לגמר גביע העולם בדרום קוריאה

2019 שנת המפנה של מכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט: ייבנה בניין התעמלות רב תכליתי ורחב ידיים וייסלל מחלף חדש לכביש החוף