חפש רק בנושא זה


כנס בודו לשלום – במכון וינגייט

ארגון בודו לשלום אירח במכון וינגייט את המורה הנכבד מיפן, קאנצ'ו קאנאזאווה, ואת בנו נובואקי, לערב של אמנויות לחימה, קראטה־דו והרמוניה. כיבדו את האירוע בנוכחותם, ריוג'י איוואסאקי, נספח התרבות של שגרירות יפן ודני חכים, יו"ר הארגון ומייסדו
 

 

 

בסימן 60 שנה למדינת ישראל הזמין דני חכים, נשיא ארגון "בודו למען השלום" ומייסדו, את קאנצ'ו הירוקאזו קאנאזאווה, דאן 10 בקראטה דו ומאסטר בטאיצ'י, לערב של אמנויות לחימה. ביקורו נועד לקדם את פעילות ארגון "בודו למען השלום", שמטרתו: ליצור מודעות ציבורית לבודו (שם כללי לאמנות לחימה יפנית) כאמצעי לקידום סובלנות והבנה דתית ועדתית, כאמצעי לבניית ביטחון עצמי והרמוניה פנימית אצל המשתתפים, וכאמצעי לשבירת מחסומים של שנאה ושל חשדנות. הצעירים המשתתפים בתכנית החינוכית של ארגון בודו לשלום, הופכים באופן טבעי להיות "שגרירי שלום".

 

קאנצ'ו קאנאזאווה נולד בשנת 1931 ביפן, היה תלמידו של פונקושי  ונחשב למורה וללוחם נעלה גם היום. את הדברים שנשא, בעיקר לאוזני הצעירים: "אני מאוד מתרגש בביקורי בפעם השנייה בישראל ושמח שמספר החניכים גדל מאוד. אני מצפה שבכוח שלכם כל העולם יהיה שלום", תרגמה מיפנית מזכירת הארגון, הגב'  ברטנה ברטנובה.

 

 קאנצ'ו הירוקאזו קאנאזאווה, מדריך את הילדים

 

השתתפו בכנס ילדים  בגילאים: 15-6, מכפר יאסיף, מבועיינה נוגידאת, מדבוריה, מפתח־תקוה, מיפו, מירושלים, מקרית־גת, ומאבו קווידר, שהציגו את עבודת האימון באייקידו ובקראטה דו, תורה דוג'ו ודייטו ריו.

"התלמידים והאורחים לא קיימו הרבה אימונים משותפים יחד, ועל אף העובדה שמשפחת אמנויות הלחימה המסורתיות (בודו) הנה רחבה ניכר היה שתלמידים ומורים, דוברי עברית, ערבית, יפנית ואנגלית, חולקים את אותה שפה הרמונית ויכולים לפעול בתיאום מירבי", כך סיכם אבירם רינג, המנהל החינוכי של הארגון.

 

במהלך הערב התקיימו מבחני הסמכה לחגורות השונות על־ידי קאנאזאווה ובנו נובואקי, דאן 6, אלוף עולם. 

 

גולת הכותרת של הכנס התרחשה בסיומו כאשר 90 בעלי חגורות שחורות וחומות, התקבצו נרגשים על רחבת האולם לספורט הישגי לאימון חגיגי בהדרכתם של קאנצ'ו קאנאזאווה ובנו נובואקי. הכוח, הריכוז והאנרגיה, שנבעו מקבוצת המתאמנים הממושמעת והאיכותית היה בהם להדגים הלכה למעשה את ההיגיון הטמון בארגון בודו לשלום. קאנאזאווה עבר בין המתאמנים ותיקן והדריך אותם גם באופן פרטני.

 

דני חכים, נשיא הארגון, באימון חגורות שחורות וחומות

 

דני חכים, נשיא הארגון, יליד אוסטרליה, למד קראטה ביפן ומחזיק בחגורה שחורה דאן 6. השתתף בתחרויות בין־לאומיות באוסטרליה וביפן וזכה בשתי מדליות כסף באליפות העולם בשנת 2000. במהלך הכנס נשא דברים:

 

"פגשתי את קאנזאווה לפני 30 שנה כשהייתי בן 18 והיום יש לו 3,000,000 תלמידים בעולם, זה היה החלום שלו. אני מקווה שעם הכוח וה־KI  שקנאזווה נותן לנו, בעוד 10 או 20 שנה גם לנו יהיו 3,000,000 תלמידים, וככה אולי יהיה שלום פה בישראל שימשיך לכל העולם".

 

אפי יעקבי, מנהל המחלקה ליחסי ציבור ולקשרי חוץ במכון וינגייט, מעניק לקאנצ'ו הירוקאזו קאנאזאווה את דגלון מכון וינגייט

 

צילום: דני סבג

 

 

 

 


לימודי רפואה משלימה: לימודי עיסוי רפואי | עיסוי תאילנדי | קינזיותרפיה | שיטת פאולה | לימודי טווינה | קורס שיאצו | לימודי הידרותרפיה | ספורטתרפיה | קורס רכיבה טיפולית | לימודי רפואה סינית | לימודי רפלקסולוגיה | עיסוי שבדי קלאסי | עיסוי טיבטי | צ'י גונגקורס הנחיית עיסוי תינוקות | לרשימה המלאה ולהרשמה באתרתגובות הוסף תגובה
1.אין עליו היה כאן 4 פעמים וזוכר רק פעמיים מה יהיה (לת)לא זוכר מה היה וכמה03/05/08
מוקי שגיא (81 ק"ג) ראשון בדירוג האולימפי העולמי, אורי ששון (מעל 100 ק"ג) דורג שמיני, פלצ'יק (100 ק"ג) ושמאילוב (66 ק"ג) במקום השלישי

יום פתוח ללימודי יוגה יתקיים ביום שישי, ה-22.3.19 החל מהשעה 9:30

אקוותלון אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט יתקיים ב-23.3.19. המכון ייסגר לתנועת רכבים בשעות 11:30-6:00

גרנד סלאם יקטינבורג: אורי ששון (100 ק"ג+) זכה במדליית הכסף, פיטר פלצ'יק (90 ק"ג) זכה במדליית הארד

מדליית זהב לשגיא מוקי (81 ק"ג) בגרנד סלאם יקטינבורג שברוסיה

אנסטסיה גוברנקו קבעה שיא ישראלי חדש ב-100 מ' גב בתוצאה 1:02:21 ד' ושיא ישראל לנוער ב-200 מ' חופשי בתוצאה 2:02:44 ד'

מדליית זהב לגילי כהן (52 ק"ג, נשים) ומדליית ארד לברוך שמאילוב (66 ק"ג) בגרנד סלאם יקטינבורג

מדליית זהב לארטיום דולגופיאט בתרגיל הקרקע בגביע העולם בבאקו

שלוש מדליות זהב ללינוי אשרם, המתעמלת האומנותית, בגרנד פרי בספרד בתרגילי החישוק, האלות והסרט

לונה צ'מטאי סלפטר ניצחה את חצי מרתון רומא בתוצאה 1:06:40 ש', שיפור של 1.25 ד' משיאה הלאומי
אך התוצאה לא תוכר כשיא


ג'ודו: מדליות ארד לחניכי אקדמיית וינגייט, אריאל שולמן ורות לביא, בגביע אירופה בזאגרב