חפש רק בנושא זה


המלצה: "חייבת משהו מתוק"

אורלי מוריס מאילת ואיריס אסיה מתל-אביב, נפגשו בקורס מאמנים לקידום בריאות של מכון וינגייט – התוצאה מופע קומי בשילוב הרצאה, העוסק בבריאות הגוף ובחשיבות הפעילות הגופנית והתזונה הבריאה תוך אהבה עצמית וכבוד לגוף, שמטרתו להניע אנשים לפעולה של טיפוח עצמי באמצעות פעילות גופנית ותזונה נכונה
  28/11/12

 


"ד"ר חסיה! ד"ר חסיה! את חייבת לפתוח לי. ד"ר חסיה!
אני יודעת שמאוחר עכשיו אבל באמת אין לי ברירה...
ד"ר חסיה את ערה? אני מבינה שיכול להיות שאת ישנה בארבע לפנות בוקר, אבל באמת שמדובר במקרה חירום. אני חייבת לרזות עכשיו!
את אמרת שבכל רגע אפשר להחליט לרזות – והרגע החלטתי. תני לי איזה תפריט, את יכולה גם לא לפתוח את הדלת, רק תכתבי לי מה לאכול. ותחליקי את הפתק מתחת לדלת. לבת מצווה של הבת אכלתי במשך חודש רק אשכוליות, ובסוף נראיתי פצצה. אבל מאז אני יכולה לראות יותר אשכוליות... אז מה תתני לי עכשיו? אני מזכירה לך שזה לא דיאטה לכל החיים, פשוט נכנס לי אירוע לעוד שבועיים ואני חייבת לרזות עכשיו."

הקטע המחויך הזה הוא חלק מהרצגה (הרצאה בשילוב הצגה) חדשה בנושא אורח חיים בריא שמעלות שתי נשים באמצע החיים שהחליטו שהגיע הזמן לדאוג לעצמן, לעשות שינוי, להגשים חלומות ולשתף בתובנות שהן הגיעו אליהן ביחד ולחוד. בהרצגה משולבים קטעי משחק הומוריסטיים שנכתבו בעזרתו של הבמאי והתסריטאי, ירון כפכפי, המהווים אתנחתא משעשעת, כזו שכל אחד יכול להזדהות איתה ועם הדמויות שמועלות בהצגה.


אורלי מוריס ואיריס אסיה: "חייבת משהו מתוק"

על ההרצגה "חייבת משהו מתוק" מנצחות שתיים. אורלי מוריס מאילת ואיריס אסיה מתל-אביב. שתיהן מקדמות בריאות, יועצות לאורח חיים בריא ומאמנות כושר גופני, בנות 45, נשואות + 3 ילדים. הן נפגשו והתחברו במכון וינגייט שם למדו יחד בתכנית לקידום בריאות ואימון כושר גופני. לאחר סיום הלימודים איריס עזבה את עבודתה כמנהלת שלוחת לימודים. אורלי, אחרי שהייה של שנים באנגליה לימודים וגידול הילדים, החליטה שהגיע הזמן.

אורלי: "אני באתי מתחום המשחק והתיאטרון שתמיד לווה באורח חיים בריא וחיפשתי דרך לשלב בין שני התחומים. המטרה שלי היא לחבר אנשים להנאה שבתנועה ולכל הטוב שפעילות גופנית עושה לנו ביום יום מבחינה נפשית, דבר אשר מוביל להתמדה בפעילות גופנית. וגם שינהלו דו שיח עם הגוף שלהן על תזונה בריאה אבל לא סגפנית."

איריס: "אני הייתי נערה מלאה שמצאה באוכל נחמה וחיזוק. לא הייתה דיאטה שלא ניסיתי בצעירותי ואף הגעתי למצב של הפרעת אכילה. פעילות גופנית הייתה ממני והלאה. לפני מספר שנים עברתי תהליך עם עצמי והגעתי למקום שבו היום אני זו שעוזרת לאנשים לצאת ממצוקת הדיאטות ולאמץ דרך מאוזנת ובריאה. באוכל אין מותר ואסור, שכן ההימנעות ממאכלים אהובים גורמת בסופו של דבר להתקפי זלילה ולהשמנה. במקום זה יש חופש. המפתח הוא להקשיב לקול הפנימי של הגוף ולאכול מהסיבה הנכונה, במידה ובשליטה. אוכלים כשרעבים ומפסיקים לפני שמלאים. בדרך הזו ניתן לרזות ולשמור על המשקל החדש לאורך זמן. יש לשים את התזונה שלנו בראש סדר העדיפויות, להשקיע בתכנון מתוך כבוד לגוף שכן הוא הדבר הכי חשוב שיש לנו."

אז זו הסיבה שאתן בהרצגה מציגות בהומור את דאגתנו לחיות המחמד, ולמצב הבית...?
אורלי: "כן. זה הרי מגיע לאבסורד. אנחנו דואגים למשל לחיות המחמד שלנו, יותר מאשר לעצמנו. קונים להן את האוכל המשובח ביותר, את הוויטמינים המיוחדים, מוציאים אותן לגינה כדי שיקבלו קצת פעילות גופנית בזמן שאנחנו יושבים על הספסל.  את עצמנו אנו מזניחות, ובין החוגים של הילדים, טיפול בבית, ושאר המטלות, אנחנו חוטפות ג'אנק פוד בעמידה.
איריס: "אנחנו צריכים ללמוד לשים את עצמנו בעדיפות ראשונה. כי רק אם נדאג לעצמנו, נוכל לחזור אל המקורבים אלינו עם סבלנות, עם חיוך ואפילו... חשק לרומנטיקה. כך שכולם מרוויחים מהמצב החדש."

"חייבת משהו מתוק" היא הרצגה יוצאת דופן, מרעננת וייחודית שמובילה להבנה שכל אחד יכול לבחור לנהל אורח חיים בריא, לאכול נכון, לעסוק בפעילות גופנית ולהתמיד בכך לאורך זמן.
"סליחה למישהו בקהל יש משהו מתוק?... אני חייבת".

ההרצגה מתאימה לחברות וארגונים, לימי עיון, לגיבוש ולהעשרת עובדים, לכנסים, למתנ"סים, לחוגי בית ולאירועים פרטיים.

לפרטים ולהזמנות:
איריס אסיה: 0507770310
אורלי מוריס: 0543111172
אתר: http://www.briut-bama.co.il/

לפרטים על קורס מאמנים לקידום בריאות במכון וינגייט
הקליקו כאןתגובות הוסף תגובה
1.בהצלחה! זה חשוב לכולנוישראל 04/12/12
בהתאם להוראות משרד הבריאות ומנהל הספורט, שנת הלימודים תשפ"א תיפתח בלמידה מקוונת

נמשכת ההרשמה למגוון קורסים ומסלולי לימוד בביה"ס למאמנים ולמדריכים של מכון וינגייט. במקרה הצורך, תתקיים למידה מקוונת בהתאם להנחיות משרד הבריאות

משרות חמות מחכות לכם בלוח וינגייט

שלוחות בית הספר

מפת חניונים ומתקנים לתלמידי בית הספר למאמנים ומדריכים

חנות הספרים באתר מכון וינגייט!
המקצועית בארץ בנושאי ספורט ואורח חיים בריא