חפש רק בנושא זה


אימון התשתית הגופנית לביצוע Euro Step

צפו בסרטון עבודת הגמר של רימון יבזורי בקורס מאמנים לפיתוח יכולות גופניות במשחקי כדור, המציג תכנית להכנת התשתית הגופנית לביצוע Euro Step. על חשיבות שדרוגם המקצועי של מדריכים ומאמנים בתחום היכולות הגופניות – מאת מולי אפשטיין, פיזיולוג במרכז לרפואת ספורט ולמחקר ע"ש ריבשטיין בווינגייט
  27/10/13


 

מולי אפשטיין  מנהל פורום "פיזיולוגיה וספורט"

בשבוע שעבר הסתיים בביה"ס למאמנים המחזור השני של קורס מאמנים לפיתוח יכולות גופניות במשחקי כדור. קורס המאמנים הייחודי נמשך במתכונתו החדשה שנה שלמה ומטרתו להכשיר כוח אדם ייעודי לאימון יכולות גופניות בענפים – כדורגל, כדורסל וטניס.
במסגרת הקורס לומדים התלמידים 440 שעות. חלקן מוקדש ללימוד פרקים נבחרים במדעי הספורט – אנטומיה, פיזיולוגיה, קינזיולוגיה, תורת האימון, פסיכולוגיה, תזונה, פציעות ספורט, אימון צעירים ואימון התנגדות וחלקן מוקדש לחלק הענפי – פיתוח יכולות גופניות במשחקי כדור.
התכנית הענפית עשירה ומגוונת ומטרתה להקנות למאמן פיתוח היכולות ("מאמן הכושר", Physical Coach) כלים שיסייעו לו בעבודתו עם שחקני הכדור. בין הנושאים שנלמדים בחלק הענפי – פיתוח יכולות אתלטיות, פיתוח יכולות גופניות בענפי כדור – כדורגל, כדורסל וטניס, היבטים אורתופדיים בשיקום מפציעות ספורט, תכנון ובקרה באימון המודרני, מעטפת מדעית לספורטאי הישג, פסיכולוגיה ותזונה. פרק מרכזי נוסף לו מיוחדות 75 שעות נוספות הוא האימון בחדר הכושר. בסיומו של הפרק הזה ולאחר עמידה בדרישות הקורס מוענקת לתלמידים תעודת מדריך כושר גופני ובריאות (חדר כושר). תעודה זו היא בנוסף לתעודת המאמן אותה מקבל התלמיד בסיום הקורס השנתי.
תנאי הקבלה לקורס הוא רקע במשחקי כדור – שחקן, מדריך ו/או מאמן באחד מענפי הכדור. סטודנטים בעלי הכשרות קודמות בתחום (מדריך או מאמן) זוכים לעדיפות בוועדת הקבלה.


עבודת הגמר של רימון יבזורי שבחר לנתח בכדורסל צעד וחצי לא בקו ישר – Euro Step ולהדגים כיצד ניתן לאמן את התשתית הגופנית בטרם הביצוע הסופי והמושלם של המיומנות

החזון שלי כרכז הקורס הוא להכשיר עתודה מקצועית ייחודית שתשפיע על יכולותיהם הגופניות של דור העתיד בענפי הכדור במדינת ישראל. מאחר שבגילאים הצעירים לא ניתנת בדרך כלל תשומת לב לפיתוח הכישורים הגופניים של השחקנים (בדרך כלל מסיבה תקציבית), אני רואה חשיבות גדולה בשדרוגם המקצועי של מדריכים ומאמנים שעובדים עם שחקנים צעירים. מדריך או מאמן שעובד עם שחקנים צעירים, יכול להשפיע באופן משמעותי על פיתוח יכולותיהם הגופניות של שחקניו אם ישלב במסגרת האימון תכנים מתאימים. מאחר שקורסי המדריכים והמאמנים הסטנדרטיים אינם נותנים מענה לכך יש לקורס הנוכחי ערך גדול בהקניית ידע רלוונטי למאמנים ולמדריכים בשטח.
לכתבה בנושא פיתוח היכולות הגופניות בגילאים הצעירים הקליקו כאן
לכתבה בנושא הנחיתות הגופנית של השחקן הישראלי הקליקו כאן

כחלק מדרישות הקורס נדרשים הסטודנטים להגיש עבודת גמר. עבודת הגמר צריכה להיות כלי יישומי (קובץ אקסל לתיעוד ובקרה, אפליקציות למיניהן, ניתוח תרגילים ועוד) שיסייע למאמן פיתוח היכולות הגופניות בתכנון, בקרה ומעקב.

רימון יבזורי"שמי רימון יבזורי סיימתי את קורס מאמני פיתוח היכולות הגופניות למשחקי כדור בוינגייט.
במשפחתי הכדורסל עובר מדור לדור. מסבא שלי ,רמי, ששיחק בהפועל משמר העמק לאבא ,יריב, שגם הוא היה שחקן בקבוצה ועד לאחי, דגן (מכבי חיפה) ולי שלאחרונה הפסקתי לשחק באופן פעיל לאחר כמה שנים בליגה הלאומית.
הכדורסל והספורט נותן לי המון, אני רואה בזאת דרך חיים ומצפה להתקדם בתחום אימון הכושר ופיתוח היכולות האתלטיות בהמשך".

לפרטים על קורס מאמנים לפיתוח יכולות גופניות במשחקי כדור הקליקו כאן

מולי אפשטייןפיזיולוג מאמץ, מאמן ופרשן אתלטיקה, יועץ במרכז לרפואת ספורט ולמחקר ע"ש ריבשטיין במכון וינגייט, רכז קורס מאמנים לפיתוח יכולות גופניות במשחקי כדור
מנהל הפורום: "פיזיולוגיה וספורט".
 תגובות הוסף תגובה
1.הפועל אימפריהאיש ציפור28/10/13
אביב של בריאות וחג פסח שמח ממכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט

אתכם גם בימי הקורונה: אל תחמיצו את סדרת ההרצאות המקוונות של ביה"ס למאמנים ולמדריכים

המרכז לרפואת ספורט ולמחקר של מכון וינגייט, ממשיך גם בימים אלו לשרת את ספורטאי ההישג שזכו להיתר מיוחד

פעילות הספורט ההישגי במכון וינגייט נמשכת במתכונת מצומצמת בהתאם להנחיות משרד הבריאות ומשרד התרבות והספורט

בהתאם להנחיות משרד הבריאות, הלימודים בביה"ס למאמנים ולמדריכים ע"ש נט הולמן מושבתים מה-13.3.20 ועד להודעה חדשה

מנויים יקרים, בהתאם להוראות משרד הבריאות, מה-14.3.20, לא תתקיים פעילות במועדון הספורט: לא יתקיימו שיעורי סטודיו ומתקני הכושר, טניס השולחן, מגרשי הטניס והבריכות יהיו סגורים עד להודעה חדשה

נמשכת ההרשמה למגוון קורסים ומסלולי לימוד בביה"ס למאמנים ולמדריכים של מכון וינגייט