חפש רק בנושא זה


טנ"ש: ניקול טרוסמן העפילה לאולימפיאדת הנוער 2014

הישג יוצא מן הכלל לניקול טרוסמן, ספורטאית האקדמיה למצוינות בספורט במכון וינגייט, שהבטיחה את אחד מארבעת הכרטיסים לאולימפיאדה המוקדשים לכלל מדינות אירופה. טרוסמן, המתאמנת באקדמיה למצוינות בווינגייט החל מגיל 10, תייצג את ישראל באולימפיאדת הנוער השנייה בקיץ הקרוב בנאנג'ין, סין
  16/02/14

צקה רטהויז רזאת הכרטיס לאולימפיאדה השיגה טרוסמן במשחקי המוקדמות של יבשת אירופה בהודונין, צ'כיה בהשתתפותן של שחקניות מ-18 מדינות, שחקנית אחת לכל מדינה. בשלב המוקדם, שיחקו הבנות בחלוקה ל-6 בתים, 3 בנות בכל בית. שתי הראשונות עולות מכל בית לשלב הנוקאאוט שבסיומו עולות 2 בנות לאולימפיאדה.

יניב שרון, מאמן נבחרת ישראל קדטים ונוער בנים, שהדריך את ניקול בתחרות, סיפר על ההפתעה והשמחה הגדולה של ניקול וצוות מאמניה באקדמיה למצוינות בספורט, אשר לא ציפו שטרוסמן תבטיח את מקומה באולימפיאדה כבר בתחרות המבחן הראשונה שבה תשתתף. "ההתנהלות של טרוסמן הייתה מקצועית ביותר בכל היבט: הקשבה למאמן, יחס לשופטים, ניהול סדר יום לפני משחק ו-100% פוקוס על התחרות. מה שחשוב עכשיו, מעבר להשתתפות באולימפיאדה, זה להכין תכנית לשלב המעבר לבוגרים שזה השלב הקשה בחייו של כל ספורטאי".

בשלב המוקדם נפגשה טרוסמן (מדורגת 57 בעולם ו-16 באירופה) עם סטפקובה מצ'כיה, המדורגת כ-20 מקומות מעליה בדירוג העולמי, ומול הקהל הצ'כי הביתי הפגינה יכולת מרשימה וניצחה 1-4. יותר מאוחר ניצחה את רויסט השוויצרית 1-4, וסיימה ראשונה בבית.


ניקול טרוסמן, האקדמיה למצוינות בספורט במכון וינגייט

בשלב שמינית הגמר, שלב הנוקאאוט ניצחה טרוסמן  את סנדול ממולדביה בתוצאה 1-4.

בשלב רבע הגמר, ניצחה את הבריטית קארי 2-4 לאחר שהייתה בפיגור של שתי מערכות.

בשלב חצי הגמר, נפגשה טרוסמן עם הפולנייה המפתיעה, באיור נטליה (מדורגת 9 באירופה). המשחק עמד על רמה גבוהה, הפולנייה הובילה 2-1, טרוסמן (16 באירופה) השוותה פעמיים ל 2-2 ואח"כ ל 3-3 במערכה השביעית והמכרעת, היתרון עבר מצד לצד ובסיום 11-7 לפולנייה והיא עולה.

בשלב הבא של התחרות, מתחרה טרוסמן על 2 המקומות שנותרו לאולימפיאדה עם עוד 11 שחקניות נוספות שלא עלו.

ברבע הגמר, פוגשת טרוסמן את המדורגת ראשונה בתחרות, הקרואטית, רקובאץ' (מדורגת 2 באירופה ו-19 בעולם!) הפתיחה לא בשרה טובות, מערכה ראשונה שוויונית, והקרואטית מסיימת בניצחון 11-9, מערכה שנייה ולניקול אין כל סיכוי זה כבר 10-3 וניקול מוותרת על הכדור הבא.
במערכה השלישית, מתחיל המהפך, ניקול מנצחת בקלות 5-11, ברביעית, כבר מובילה 5-10, מרפה מעט מתקיפה והקרואטית מצמצמת ל 9-10 ואז ניקול בסרב מהיר שפוגע בפינת השולחן של הקרואטית וניקול זוכה במערכה 9-11. והתוצאה כבר 2-2. במערכה החמישית הקרואטית מנצחת 11-6 ניקול גומלת לה באותה תוצאה 6-11, במערכה השביעית והמכרעת ניקול תוקפת בחמת זעם מובילה כבר 4-10, הקרואטית עוד מצליחה לצמק ל 7-10 וניקול מסיימת ומנצחת 7-11, ניצחון ענק לטרוסמן שמביא אותה שוב לשלב חצי הגמר ממנו עולות 2 שחקניות נוספות המשלימות את תמונת 4 השחקניות הזוכות ב 4 כרטיסים לאולימפיאדה.


(
מימין) סרגיי טרוסמן, ניקול טרוסמן, המאמנת מרינה קרבצ'נקו, מאיר ליאני, יו"ר האיגוד,
אבי סגל, מזכ"ל האיגוד

בחצי הגמר, פוגשת טרוסמן את ההולנדית ורמאס (15 באירופה). במערכה הראשונה קרב דרמטי המסתיים בניצחונה של ניקול 11-13. מערכות שנייה ושלישית נמצאות ביתרונה של ניקול ובשתיהן מנצחת 8-11, 9-11, והיא כבר מובילה 0-3. האם נשארה לה מערכה אחת לעלייה? ההולנדית לא מוותרת, משחקת על כל הקופה וזוכה בשתי המערכות הבאות בקלות יחסית. טרוסמן מתחילה את המערכת השישית בתנופה, מוליכה כבר 2-9 וזה נראה קרוב, ופתאום משום מקום ההולנדית לא רק מצמצמת היא משווה ל 10-10! ניקול מתרכזת עכשיו היא חייבת לעשות את הנקודות והיא זוכה בנקודה הבאה 10-11, בנקודה הבאה ההולנדית תוקפת ותוקפת, ניקול מחזירה בהתקפות מרחוק פעם ועוד פעם וכל השאר היסטוריה 10-12 לטרוסמן שמצליחה לעלות לאולימפיאדת הנוער בסין 2014 10 שנים לאחר שהמאמנת שלה, מרינה קרבצ'נקו (שחקנית אולימפית לשעבר) עשתה זאת ב 2004 בעלייתה לאולימפיאדה באתונה עם מאמנה דאז איזי כהן.

האם זה סימן לאולימפיאדת ריו 2016? ימים יגידו.

מאמניה של טרוסמן באקדמיה:
איזי כהן
(שהוא גם המאמן האישי), מרינה קרבצ'נקו (שהיא גם מאמנת נבחרת הנערות-קדטיות) ועומר גנדלר הצעיר.

צקה רטהויז רז, מנהל ארגוני באקדמיה למצוינות בטנ"ש ואחראי על התכנית "הדרך לנאנג'ין", מנהל המחלקה להכשרת מאמנים ומדריכים בספורט התחרותי בבית הספר למאמנים ולמדריכים ע"ש נט הולמן במכון וינגייט.


(מימין) מאיר ליאני, יו"ר האיגוד, סרגיי טרוסמן, אביה של ניקול, אבי סגל, מזכ"ל האיגוד

צילום: צקה רזתגובות הוסף תגובה
1.אפשר עדיין לציין לשבח את יניב שרון שהכניס בה המון ביטחוןאילן אביבי16/02/14
2.שפיצית!!!!!!יעקב17/02/14
3.אכן הישג מרשיםאבי19/02/14