חפש רק בנושא זה


אתונה 2004: הטניס הישראלי חוזר

הטניס הישראלי חידש את מעמדו בטניס העולמי - בזכותם של אנה סמשנובה (מקום 19 בעולם) והזוג אנדי רם ויוני ארליך (שעדיין לא הבטיחו סופית את השתתפותם במשחקים). לאנה יש סיכוי מצוין; האם יחזרו אנדי ויוני על הצגת ווימבלדון 2003?
  28/05/04
מאמרים נוספים בתחום
מכון וינגייט מברך את שחר צוברי לרגל זכייתו במדליית הארד
טאקוונדו – ענף צעיר, תקוות גדולות
המשלחת הגדולה ביותר לבייג'ין עם 41 ספורטאים
פרשיית אודי גל – בעין הסערה
מאמרים נוספים בתחום
35 ספורטאים ב־10 ענפים הבטיחו השתתפותם בבייג'ין
מדליית ארד לאריק זאבי באליפות אירופה בג'ודו
זיהום האוויר בבייג'ין מאיים על קיום ענפי הסבולת
חמישה שחיינים פעילים בווינגייט הבטיחו השתתפותם בבייג'ין
הג'ודוקא אריק זאבי בדרכו לבייג'ין
דרוש אוויר לנשימה – בייג'ין 2008
מדליית ארד לגולש, שחר צוברי, באליפות העולם
עונת הסייף 2008 נפתחה במכון וינגייט
הריחוף המרשים של בארשים
מירושניקוב ינסה לקפוץ לאולימפיאדה
האיש המהיר בעולם? הצחקתם את הצ'יטה ואת האנטילופה
תומר אור ודלילה חתואל קבעו את הקריטריון הישראלי לבייג'ין
אולימפיאדת החורף: קנדיאן איידולס
19 ספורטאים משישה ענפי ספורט הבטיחו השתתפותם בבייג'ין
טכנולוגיית חלל בשירות הספורטאים הפראלימפיים
אנטילופה אנושית
חותרת בלתי נלאית
שחה אלון, שחה
ג'מייקה – אי של מהירות
אליפות העולם בא"ק באולמות – ולנסיה 2008
עדותו של פרשן טלוויזיה
אתלטיקה קלה: מלכת הלבבות
מדורת הכפר הגלובלי
ילנה איסינבאייבה: נוגעת בשמיים
קופצים לגובה - דרך הגב
אתלטיקה קלה מקורה
פאני בלאנקרס-קון - מותה של אגדה אולימפית
אליפות העולם בא"ק: בלי שיאים – עם הרבה ריגושים
ועכשיו – האתלטים בדרך לשדרות הניצחון בפריז
הטובים באולם: לקראת אליפות העולם בא"ק באולמות
שיא העולם ב- 100 מטרים: Dream Tim
מרתון אולימפי: בין שתי ערים
קיאקים: חותרים להמשך המסורת
מרלין אוטי. פשוט מדהימה
מדליות - אחת או יותר
גמר אולימפי בהתעמלות: חלום בר השגה
מאמרים נוספים בתחום


המשחקים האולימפיים אינם נחשבים אמנם לבמה היוקרתית ביותר בעולם בענף הטניס, אבל אין ספק שכל טניסאי צמרת בעולם רוצה לקשט את ארון הגביעים שלו במדליה אולימפית.

במשחקי לוס-אנג'לס 84, למרות הפופולריות הרבה של הענף בעולם, הטניס היה עדיין ענף ראווה בלבד. רק במשחקים הבאים, בסיאול 88, הוא הצטרף כענף רשמי למשחקים האולימפיים. ישראל יוצגה עד היום בשלושה משחקים ועל-ידי ארבעה טניסאים: עמוס מנסדורף, שחר פרקיס, אילנה ברגר וגלעד בלום. ועכשיו, אחרי הפסקה של 8 שנים, חוזרים הטניסאים הישראלים למעגל המשחקים האולימפיים. שלושה מועמדים לייצג את ישראל באתונה 2004: אנה סמשנובה-פסטלוצי, בכירת הטניסאיות הישראליות בכל הזמנים, המדורגת במקום ה- 19 בעולם שכבר הבטיחה את מקומה באתונה; ולראשונה במשחקי הזוגות - אנדי רם ויוני ארליך, המדורגים במקום ה- 8 בזוגות ושסיכוייהם מצוינים לזכות בכרטיס האולימפי. הקביעה הסופית לגבי כל הטניסאים שישתתפו באתונה תיעשה בעוד כחודש וחצי - ב- 14 ביוני.

אנה סמשנובה: "אפשר לזכות במדליה אולימפית"


אין ספק שניתן להכתיר את אנה סמשנובה-פסטלוצי בתואר בכירת הטניסאיות של ישראל בכל הזמנים. 64 נשים (וכנ"ל גברים) ישתתפו בטורניר הטניס ליחידים באתונה. דירוגה העולמי של אנה השנה והישגיה ברמה העולמית הגבוהה ביותר ממקמים אותה בצמרת הטניס העולמי ומקנים לה את כרטיס הכניסה למשחקי אתונה.

 

אנה עלתה לארץ מבלארוס בשנת 1990 בהיותה בת 14, החלה להתאמן במרכז הטניס ברמת-השרון ובמקביל למדה בבית-הספר האמריקאי בכפר-שמריהו. בסיימה את לימודיה התגייסה לצה"ל וסיימה את שירותה הצבאי לאחר שנתיים.

בשנת 1991, חודשים אחדים לאחר שהחלה להתאמן בישראל, זכתה באחד הטורנירים היוקרתיים בעולם הטניס לנוער - אליפות הנערות של הרולאן-גארוס בפאריז. בהדרגה עברה לסבב הבוגרות, וטיפסה אט אט בסולם הדירוג העולמי. בשנת 1994 רשמה את דירוג השיא כטניסאית מקצוענית - המקום ה- 48 בעולם.
 

במהלך שנות התשעים היא ירדה ועלתה בדירוג, עד שנת 2002 - שנת השיא בקריירה שלה, שבה עשתה קפיצה מטאורית ודורגה במקום ה- 16 בעולם. לפני כשלוש שנים, בהיותה בת 24, פגשה את מי שעתיד להיות בעלה ומאמנה - קלאודיו פסטלוצי (בן 37), שאחראי במידה רבה להתקדמותה ולהישגיה המעולים בשנים האחרונות.

 

לאחר שהחמיצה אך במעט את משחקי אטלנטה 96 וסידני 2000, היא תגיע סוף-סוף למשחקי אתונה. "אני לא חושבת שזה בלתי אפשרי להגיע לעשירייה הראשונה", אמרה בראיון לאחד העיתונים. "וגם לזכות במדליה אולימפית זה אפשרי".
 
 

צמד בכותרות


את טורניר ווימבלדון 2003 הם לא ישכחו לעולם. ב- 2 ביולי של אותה שנה הגיע הזוג אנדי רם ויוני ארליך לפסגת הישגיהם בטניס העולמי - חצי הגמר לזוגות בטורניר ווימבלדון. הם גברו אז על המדורגים מספר 2 בטורניר והפסידו רק לטובים ביותר - וודברידג' האוסטרלי וביורקמן השוודי. ובאותו שבוע ממש נעשתה היסטוריה נוספת: אנדי, יחד עם הרוסייה אנסטסיה רודיונובה, העפילו לגמר הזוגות המעורבים בווימבלדון ונעצרו רק אצל מרטינה נוורטילובה וליאנדר פאיס.
 

השנה הם המשיכו לבסס את עצמם בצמרת הגבוהה של הטניס העולמי. בינואר הפסידו רק בגמר בטורניר צ'נאי בהודו וכך גם חודש לאחר מכן בטורניר רוטרדם, אחד הטורנירים החשובים בעולם הטניס.  

 

אנדי, בן 27, יליד בואנוס-איירס ארגנטינה; ויוני בן, 24, יליד מונטווידאו אורוגוואי, משתפים פעולה בזוגות זה כארבע שנים. מיקומם הנוכחי - 10-8 בעולם, מציב אותם בעמדה מצוינת לאתונה. שניהם התחילו את קריירת הטניס שלהם כשחקני יחידים, אך די מהר הבינו שהשלם עשוי להיות טוב יותר מסכום חלקיו, וששיתוף הפעולה ביניהם עשוי להביאם לצמרת העולמית. "משחק זוגות בטניס איננו משחק של שני יחידים", אומר עודד יעקב, מאמן הנבחרת ומי שמלווה את השניים כבר שנים רבות. "הכישורים הטכניים המיוחדים של אנדי ושל יוני, משחק הרשת וחבטות ההגשה וההחזרה שלהם, יחד עם הכימיה המעולה ביניהם, אישיותם המיוחדת והיותם חברים טובים - כל אלה מאפשרים להם להפגין טניס ברמה העולמית הגבוהה ביותר".

סיכום


אנו גאים שלאחר הפסקה בת 8 שנים יהיה שוב ייצוג ישראלי מכובד במשחקים האולימפיים - באחד הענפים הפופולריים, הנצפים והיוקרתיים ביותר בעולם. אין ספק שאנה סמשנובה-פסטלוצי ותקוותנו - גם הצמד אנדי רם ויוני ארליך, מסוגלים להגיע רחוק במשחקי אתונה 2004.תגובות הוסף תגובה
לא רשומות תגובות למאמר זה.
שיא ישראל חדש לאנסטסיה גורבנקו, חניכת אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט, במשחה ה-200 מ' מ.א בתוצאה 2:11:98 ד'. בכך ניפצה את שיאה הקודם מלפני חודשיים

מדליית ארד לגפן פרימו (52 ק"ג) ומדליית ארד לשירה ראשוני (48 ק"ג) בגרנד פרי חוחוט שבסין. גילי כהן נפצעה וסיימה חמישית

טריאתלון: שחר שגיב נחבל ופרש מתחרות יוקוהמה ומדורג במקום ה-46 בדירוג האולימפי, רן שגיב סיים את התחרות ומדורג במקום ה-82 - מחוץ לקריטריון

מדליית כסף לנבחרת הג'וניור של ישראל בהתעמלות אומנותית בתרגיל הסרטים באליפות אירופה בבאקו. ניקול זליגמן זכתה במדליית הארד

עונת כדורעף החופים לשנת 2019 יצאה לדרך: סופיה סטריקוב ואניטה דייב, בוגרות אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט זכו בטורניר ראשל"צ

יום פתוח למסלולי הלימוד במכון וינגייט ובשלוחותיו יתקיים ביום ו', ה-28.6.19

אליפות אירופה במפרשיות 470: נויה ברעם ושחר טיבי סיימו במקום ה-7, גיל כהן ונועה לסרי במקום ה-8 הכללי. ניתאי חסון וטל הררי במקום ה-13

2 מדליות ארד לנבחרת ישראל בשחייה אומנותית בתרגיל ההיילייט ובתרגיל הקומבינציה בסבב גביע אירופה ברוסיה

מדליית זהב לשגיא מוקי (81 ק"ג) בגרנד סלאם באקו, מדליית כסף לטוהר בוטבול (73 ק"ג). לי קוכמן (90 ק"ג) סיים חמישי

פרויקט שיפוץ מעטפת בטון המבנים במכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט, בעיצומו