חפש רק בנושא זה


400 משתתפים בהשתלמות בינלאומית בכדורסל במכון וינגייט

בסימן 50 שנות מצוינות לבית הספר למאמנים במכון וינגייט ובשיתוף פעולה עם איגוד הכדורסל וארגון המאמנים בכדורסל, נעל ענף הכדורסל בבית הספר, בהובלתו של מר יעקב ג'ינו, סדרת השתלמויות בינלאומיות ברמה הגבוהה ביותר. בהשתלמות שבה לקחו חלק מאמנים בכירים מארה"ב, מאירופה ומישראל, חולקו אותות הוקרה על מפעל חיים
  01/07/15

האירוע נפתח ביום ג' 23.6.15 בטקס מרגש, שבו הוענקו אותות הוקרה על מפעל חיים ולאחריו השתלמות בת 3 ימים עם טובי המרצים והמאמנים: סרג׳יו סקריולו, מאמן נבחרת ספרד, ג׳ון סנטינגנון, מאמן קולג׳ים ומומחה לפיתוח אישי של שחקני עילית בארה״ב, הרברט גורדון, מאמן פרנקפורט, ד״ר מרק ורטהיים, מומחה עולמי בתחום תורת האימון וקואורדינציה, פיני גרשון, מכבי תל אביב, עודד קטש, מאמן הפועל תל אביב.

לצפייה בגלריית תמונות מן ההשתלמות הקליקו כאן

מר אמוץ בכר מנכ"ל, מכון וינגייט, התוודה על החולשה שלו למשחק הכדורסל: "לפני 40 שנה התחלתי את דרכי באולם הפחים בחולון בבית הספר לכדורסל של מיכה שמבן. המאמנים שלי היו אז פיני, ישראל לב ומולי קצורין. אבל המקרה שלי לא מייצג, כי לא לכל ילד שמתחיל לשחק כדורסל היום יש את הפריווילגיה להתאמן אצל מאמנים מצוינים וזו תחילת הבעיה. אין כמעט ויכוח, שכדי לגדל יותר שחקנים מצוינים, כדי לבנות נבחרות ותלכידים מצוינים, חייבים שיהיו לנו מאמנים מצוינים בנבחרות. מכון וינגייט, באמצעות בית הספר למאמנים הכשיר ב-50 שנות קיומו, רבים מן המובילים שבין מאמני הכדורסל בישראל והוא ימשיך ויוביל גם בעתיד חדשנות, תפישות וכלים מהמתקדמים ביותר שישנם בהכשרת מאמנים, בין היתר באמצעות שיתופי פעולה עם מיטב אנשי המקצוע בארץ ובעולם. מכון וינגייט ישאף להמשיך ולהעמיק את שיתוף הפעולה עם מנהל הספורט ועם איגוד הכדורסל במטרה להמשיך ולפתח את תחום האימון וההכשרה בכדורסל ואת מעמדו של המאמן בישראל".

ד"ר אורי שפר, ראש מינהל הספורטד"ר אורי שפר ראש מינהל הספורט, אשר כיהן כמנהל בית הספר למאמנים במשך שנים רבות וכמנכ"ל מכון וינגייט, התייחס בהרחבה להון האנושי שמילא את האולם: "הוותיקים שבוותיקים שבמאמני הכדורסל, אנשים יקרים ומופלאים, שפעלו מתוך חזון ואמונה שלכדורסל יש מקום מרכזי בישראל, בהישגיות ובפיתוח מצוינות". ד"ר אורי שפר ציין לשבח את פעילותו של מנהל בית הספר למאמנים, מר אלי סדרס, אשר עובד על הצד הטוב ביותר בעידן של תחרות, שבו צריך להוכיח כל יום מחדש שהוא הטוב ביותר וזו התרומה הגדולה לתרבות הספורט באמצעות הכשרת מאמנים. ד"ר שפר סיפר שמינהל הספורט הקים אגף חדש הממונה על הכשרת מאמנים ראשותו של מר שלמה סביה, שתפקידו להיות שותף בפיתוח תכניות לימוד ולבקר מוסדות להכשרת מדריכים שסרחו. "הגיעה העת להקים את ארגון המאמנים הישראלי שיהפוך את האימון למקצוע גם בקבוצות נוער. הכדורסל הוא הענף הקבוצתי מספר 1 בישראל ולדעתי צריך לשנות את תהליך החיפוש של השחקנים בארץ, ולראיה נבחרת החתירה של אנגליה שהוקמה למשחקים האולימפיים בלונדון – תחילתה במודעה שהתפרסמה בעיתון שחיפשה אחר חותרים עם נתונים גופניים מסוימים וכעבור 3 שנים אנגליה קטפה את הזהב בתחום זה. צריך להפסיק לשדר כל הזמן שהדבר החשוב ביותר הוא הניצחון. צריך לטעת את הענף באהבת המשחק – כי כל המחקרים מצביעים על כך שלא הילדים שמתבלטים בכישרון ובקואורדינציה יוצאי דופן, הם אלה שיעפילו לרמות הגבוהות, דווקא אלה שנוטים לפסול אותם בגלל חוסר יכולות, הם אלה שיגיעו הכי גבוה".

מר אלי סדרס, מנהל ביה"ס למאמנים ולמדריכיםמר אלי סדרס, מנהל בית הספר למאמנים ע"ש נט הולמן, חזר למקורות: "מכון וינגייט נוסד ב-1957. חזונו: להוביל בעולם בידע בתשתיות ובאימון לאיתור וטיפוח ספורטאי הישג בראייה לאומית. ב-1965, לפני 50 שנים, הוקם בית הספר למאמנים ולמדריכים ע"ש נט הולמן, שבהמשך לחזון המכון מכשיר ומטפח מאמנים ברמה הנישאת ביותר. בית הספר נקרא על שמו של שחקן ומאמן הכדורסל הידוע נט הולמן. נט שיחק בסלטיקס (Celtics) בשנים 1929-1921 עם שיא ניצחונות-הפסדים של  531-28. בגיל 23 שימש כמאמן מ-1919 עד 1960 של ה-City College of New York) CCNY) ב-1932 השתתף נט הולמן במכביה הראשונה בפלשתינה. את קורס המאמנים הראשון העביר נט הולמן בכבודו ובעצמו ב-1948 במגרש מכבי הישן (ליד קולנוע אורלי) בת"א. בית הספר למאמנים נוטל על עצמו את האחריות להכשיר כוח אדם להדרכה ואימון בכל תחום של ספורט תחרות. השתלמות זו, הינה תולדה של שיתוף הפעולה המלא עם האיגוד וארגון המאמנים.
זה המקום להודות לאנשי איגוד הכדורסל על חברות ושותפות לאורך שנים רבות, במהלכן הוכשרו אלפי מדריכי ומאמני כדורסל".

אותות ההוקרה
ועדה של בית הספר למאמנים וארגון המאמנים דנה על הענקת פרסי הוקרה לאישים נכבדים ויקרים אשר פעלו ועדיין פועלים לקידום תחום הכדורסל בישראל שהשפיעו שנים רבות ועדיין משפעים על קידום תחום הדרכה, האימון וההישג בכדורסל, בבית הספר למאמנים, במכון, באיגוד ובזירה הבינלאומית.


 פיני גרשון וגרשון דקל, אשר זכו להוקרה על תרומתם לענף הכדורסל

הוועדה בחנה והמליצה על מתן פרסי הוקרה לשישה אנשי מקצוע מרכזיים בענף הכדורסל:
מר יהושע רוזין זכרונו לברכה
– "מר כדורסל״ היה ממקימי קבוצת "מכבי תל אביב" בכדורסל, כמו גם שחקנה ומאמנה הראשון. מאמן נבחרת ישראל הראשון בכדורסל. שיאן הזכיות באליפויות וגביע המדינה בכדורסל, נשיא הכבוד של ארגון מאמני הכדורסל בישראל, ממקימי בית הספר למאמני כדורסל במכון ווינגייט. רוזין זכה בפרס ישראל על תרומתו בתחום הספורט ותרבות הגוף. גידל וטיפח דורות של מאמנים ושחקני כדורסל.

מר רלף קליין זכרונו לברכה – כדורסלן ומגדולי מאמני הכדורסל בישראל ובאירופה בכל הזמנים. חתן פרס ישראל לספורט ותרבות הגוף לשנת תשס"ו (2006). לזכות רלף זכייה ראשונה של קבוצה ישראלית כמאמן בגביע אירופה לאלופות בכדורסל וזכייה במדליית כסף באליפות אירופה בכדורסל עם נבחרת ישראל בשנת 1979. כשחקן זכה רלף בשש אליפויות ושישה גביעים עם מכבי תל אביב. כמאמן זכה בגביע אירופה לקבוצות ושתי סגנויות, עשרות אליפויות וגביעי מדינה עם מכבי תל אביב וגביע המדינה עם הפועל תל אביב. רלף הכשיר בחייו מאות מאמנים ומורים בפעילותו היומיומית במכון וינגייט.

מר אריה דוידסקו – עלה ארצה בשנת 62 לאחר שאימן את נבחרות הנוער והעתודה של רומניה. בארץ אימן אריה את נבחרות הנוער והעתודה וכן קבוצות הבוגרים של בית"ר ת"א, הפועל עפולה והפועל ת"א. שימש במשך 5 שנים כעוזרו של רלף קליין במכבי ת"א ועמו זכה בגביע אירופה לאלופות ב-77. אריה שימש שנים רבות כרכז קורסי המאמנים והמדריכים בבית הספר למאמנים במכון וינגייט והוביל פיתוח דרכי אימון חדשניות ומקוריות.


מר גרשון דקל – כדורסלן ומאמן ישראלי בכיר שעסק שנים רבות בהכשרת מורים והכשרת מאמנים בבית הספר למאמנים במכון וינגייט. גרשי דקל היה מלך הסלים הישראלי של קבוצת הפועל תל אביב בכל הזמנים, שחקן מוביל בזכייה בארבע אליפויות המדינה ופעמיים בגביע המדינה. שחקן נבחרת ישראל במסגרתה השתתף בשתי אליפויות אירופה. אימן שנים רבות בקבוצות שונות בליגת העל בישראל.
בשנים האחרונות התמקד גרשי בהעברת הידע הרב שצבר במגרש, בהוראה ובאימון, ויצירת מודל הוראה ואימון חדשני למורים לחינוך גופני ולמאמנים. המודל משמש בסיס לספר "הדרך לסל" שיצא לאור בשנת 2013.

מר פנחס גרשון – כדורסלן עבר ומאמן כדורסל ישראלי ונחשב לאחד המאמנים המצליחים בהיסטוריה של הכדורסל הישראלי והאירופאי. בין תאריו שלושה גביעי אירופה ושתי סגנויות גביע אירופה. שבעה אליפויות ושבעה גביעים בקבוצת מכבי תל אביב, וכן אליפות ישראל עם הפועל גליל עליון וגביע המדינה עם הפועל ירושלים. פיני הכשיר במסגרת עבודתו בבית הספר למאמנים מאות מאמנים וחלקם מהמובילים בכדורסל הישראלי והעולמי.

מר צביקה שרף – מבכירי המאמנים בארץ אימן קבוצות רבות כמו מכבי והפועל תל אביב הפועל ר״ג והפועל י-ם. צביקה זכה בעשר אליפויות ושישה גביעי מדינה עם קבוצת מכבי ת״א ועמה אף העפיל 3 פעמים לפיינל פור האירופי ושלוש פעמים למשחק הגמר של מפעל זה. צביקה זכה בגביע אירופה למחזיקות גביע - עם אריס סלוניקי בעונת 1992 וכן בגביע הרוסי עם ספרטק סן פטרסבורג בשנת 2010-11.
צביקה אימן שנים רבות את נבחרות ישראל בכל הגילאים והוביל את הנבחרת הבוגרת פעמים רבות לגמר אליפות אירופה.


סרג׳יו סקריולו, מאמן נבחרת ספרד

צילום: אבי שיתגובות הוסף תגובה
1.סיכום ההשתלמות בווידאועידן02/07/15
2.סיכום ההשתלמות בווידאו יועבר למשתתפים - אבל ייקח זמן (לת)יעקב ג'ינו05/07/15
מפת חניונים ומתקנים לתלמידי בית הספר למאמנים ומדריכים

שנת הלימודים תש"ף 2019/2020 בביה"ס למאמנים ולמדריכים של מכון וינגייט, תיפתח ב-1.11.19

משתלם להשתלם!
השתלמויות וקורסי ההעשרה במכון וינגייט


חנות הספרים באתר מכון וינגייט!
המקצועית בארץ בנושאי ספורט ואורח חיים בריאמשרות חמות מחכות לכם בלוח וינגייט

שלוחות בית הספר