חפש רק בנושא זה


The Rollover and Jacknife

חיזוק וגמישות בתרגילים ה"הפוכים" של פילאטיס, צפו בסרטון הדגמה מאת דנה רחלין, מצוות רכזי קורס מדריכי פילאטיס בבית הספר למאמנים ולמדריכים מכון וינגייט
  20/10/16

פילאטיס היא שיטת אימון שמשפרת כוח (סבולת שריר), גמישות, וקואורדינציה באמצעות סדרת תרגילים מובנית ששמה דגש גם על נשימה, ריכוז ודיוק, כך שהמתרגל נהנה מחוויה הוליסטית, שמשלבת בין הגוף לנפש/שכל.

ניתן לדייק ולומר שהמאפיין העיקרי של מרבית התרגילים הוא עבודת חיזוק מאתגרת בטווחי תנועה גדולים, ובנוסף, שילוב של עבודה קונצנטרית (בכיווץ קונצנטרי השריר מתקצר תוך כדי פיתוח כוח) ועבודה אקצנטרית (בכיווץ אקצנטרי השריר מתארך תוך פיתוח הכוח) בתרגיל אחד כששני סוגי הכיווצים מקבלים דגש שווה.

תרגילי ה-Rollover וה-Jacknife הם דוגמה לתרגילים מאתגרים במיוחד, שדורשים מהמתרגל להיות גם חזק וגם גמיש עם יכולת שליטה מצוינת בכל שלבי התרגיל. ניתן לשייך תרגילים אלו לסדרה של תרגילים "הפוכים" שבהם קיימת נשיאת משקל על חגורת הכתפיים והראש נמוך מגובה הרגליים ולעתים מגובה הלב - דבר שאינו טבעי לגוף ביומיום בו אנו נושאים משקל על הרגליים.
למנחים הפוכים יתרונות רבים - הם דורשים משרירי הליבה במרכז הגוף לייצב את הגוף כך שלא ניפול, הם תורמים לזרימה דמית מואצת ולשיפור המערכת האנדוקרינית. יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון שהתרגילים אינם מתאימים לכל אדם ועלולים אף לסכן את בריאותו. ולכן, כמו בכל פעילות גופנית, תשאול בריאותי מקדים הוא תנאי הכרחי.

בקורס מדריכים לפילאטיס בבית הספר למאמנים של מכון וינגייט מלמד צוות מרצות מקצועי ומנוסה כיצד לבצע תרגילים אלו ואחרים, תוך הבנה עמוקה של המיומנויות הגופניות הנדרשות לכך, האנטומיה, הקניזיולוגיה בשילוב שיטות שונות להוראת התרגילים בצורה הדרגתית עם התאמות ושינויים, כך שהמתרגל מבצע אותם בדרך המתאימה לו וליכולתו האישית.
 תגובות הוסף תגובה
לא רשומות תגובות למאמר זה.
אביב של בריאות וחג פסח שמח ממכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט

אתכם גם בימי הקורונה: אל תחמיצו את סדרת ההרצאות המקוונות של ביה"ס למאמנים ולמדריכים

המרכז לרפואת ספורט ולמחקר של מכון וינגייט, ממשיך גם בימים אלו לשרת את ספורטאי ההישג שזכו להיתר מיוחד

פעילות הספורט ההישגי במכון וינגייט נמשכת במתכונת מצומצמת בהתאם להנחיות משרד הבריאות ומשרד התרבות והספורט

בהתאם להנחיות משרד הבריאות, הלימודים בביה"ס למאמנים ולמדריכים ע"ש נט הולמן מושבתים מה-13.3.20 ועד להודעה חדשה

מנויים יקרים, בהתאם להוראות משרד הבריאות, מה-14.3.20, לא תתקיים פעילות במועדון הספורט: לא יתקיימו שיעורי סטודיו ומתקני הכושר, טניס השולחן, מגרשי הטניס והבריכות יהיו סגורים עד להודעה חדשה

נמשכת ההרשמה למגוון קורסים ומסלולי לימוד בביה"ס למאמנים ולמדריכים של מכון וינגייט