חפש רק בנושא זה


3 מדליות לנבחרת הג'ודו באליפות אירופה עד גיל 23

הנבחרת המתאמנת במכון וינגייט ממשיכה לספק הישגים נהדרים עם מדליית כסף לעדי גרוסמן ולטוהר בוטבול ומדליית ארד לבוגר אקדמיית וינגייט למצוינות, אלכס רסקופין. אורן סמדג'ה, מאמן הנבחרת: "גאה בנבחרת, יש לנו ספורטאים צעירים שכבר מאותתים בכוונות שלהם לאולימפיאדת טוקיו 2020"
  13/11/16

בסופ״ש האחרון אירח איגוד הג׳ודו לאחר 24 שנים תחרות אירופאית ברמה גבוהה מאוד הן מבחינת הארגון והן מבחינה מקצועית. הנבחרת הישראלית מנתה 16 ספורטאים וספורטאיות, מתוכם ארבעה בוגרי אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט: ברוך שמאילוב, אלכס רסקופין, בר פרין ורז הרשקו.

אלכס רסקופין (66 ק"ג) התחיל את הקרבות שלו מהסיבוב השני שם ניצח באיפון את פטריק ואווריצ'ק הפולני לאחר ריתוק. בסיבוב השלישי ניצח את לבראדו פרננדס הספרדי באיפון מרשים והעפיל לרבע הגמר בו הפסיד למתיאס צ'יזק האוסטרי. בשלב הניחומים גבר על טרנחיה בונצ'יץ' הסרבי ובקרב על הארד ניצח באיפון כבר אחרי 17 שניות וזכה במדליית הארד.

עדי גרוסמן (57 ק"ג) הדיחה בקרב הראשון את מאריה שקורה האוקראינית עם איפון והעפילה לסיבוב השני בו ניצחה את אלופת אירופה לגוניור'ס, אנה בורובסקה, לאחר מאבק צמוד.
ברבע הגמר גברה על אסילייה טופראק הבריטית ביוקו והעפילה לחצי הגמר שם פגשה את ז'וריין ויסר ההולנדית, סגנית אלופת העולם לקדטים מהשנה שעברה, שגם אותה ניצחה לאחר מאבק צמוד. בגמר פגשה את תרזה שטול הגרמנייה, לה הפסידה באיפון וסיימה יום קרבות מרשים עם מדליית הכסף.

טוהר בוטבול (73 ק"ג) ניצח בקרב הראשון מול לוקאס רייטר האוסטרי באיפון והעפיל לסיבוב השני בו ריתק את רודולף קורטידס הקפריסאי וניצח באיפון. ברבע הגמר פגש את אסלמבק גחייב הרוסי, אותו ניצח ביוקו אחרי מאבק צמוד. בחצי הגמר ניצח את ניקולה גראדשביץ' ממונטנגרו עם יוקו ווזארי בזכות ריתוק. בגמר הפגין יכולת טובה מול אלוף אירופה עד גיל 21 ואף זכה ביוקו, אך נכנע לריתוק של היריב וסיים יום קרבות אדיר עם מדליית הכסף.

אורן סמדג'ה, מאמן הנבחרת הגברים: "גאה בנבחרת ובהצלחות באליפות אירופה, יש לנו ספורטאים צעירים שכבר מאותתים בכוונות שלהם לאולימפיאדת טוקיו 2020. הנבחרת גדלה בכמויות ואני צופה מרוץ קשה מאוד בכל משקל ומשקל לקראת טוקיו. טוהר בוטבול ואלכס רסקופין הוכיחו שהם מסוגלים לעשות את זה גם ברמות הגבוהות. הדגש להמשיך בבניית דור ההמשך ולהוביל משלחת גדולה לאולימפיאדה טוקיו, שתוכל להתמודד על מדליות אולימפיות.  מכון וינגייט הבית של הנבחרות מאפשר לנו להתאמן במתקנים איכותיים וטובים".

ליעד אקו, מאמן ראשי באקדמיה: "אורן סמדג׳ה , שני הרשקו, גיא פוגל וגיל עופר עשו עבודת הכנה מצוינת והביאו את הספורטאים מוכנים לעמוד בלחץ האדיר מול הקהל הביתי. ברכות לאיגוד הג׳ודו, ליו״ר משה פונטי לאקדמיית וינגייט למצוינות למאמנים האישיים וכל העוסקים במלאכה".


אורן סמדג׳ה, צילם: יהושע יוסף
הספורטאי הישראלי היחיד שהצליח להשיג מדליה אולימפית גם כספורטאי וגם כמאמן.תגובות הוסף תגובה
לא רשומות תגובות למאמר זה.
מבדקים תפקודיים בפיזיותרפיה

תזונה נכונה לספורטאים מתבגרים