חפש רק בנושא זה


טריאתלון: הישג שיא לנבחרת ישראל באליפות אירופה באוסטריה

שחר שגיב, בוגר האקדמיה למצוינות בספורט במכון וינגייט, סיים במקום ה-9 במקצה העילית לבוגרים. רועי זוארץ, טריאתלט בקבוצת הבוגרים במכון וינגייט, סיים באותו מקצה במקום ה-22. מיקומם של זוארץ ושגיב, המתאמנים בהדרכתו של אורי זילברמן, הפכו את ישראל לנבחרת החמישית בטיבה במקצה המרכזי באליפות
  22/06/17

בשבועיים האחרונים התקיימו שתי אליפויות חשובות בענף הטריאתלון, אליפות אירופה לבוגרים ולנוער עד גיל 19 ואליפות ישראל במתכונת חדשה בתל אביב.

בסוף השבוע האחרון בקיצבול, אוסטריה, הטריאתלון הישראלי הגיע להישג השיא הגדול ביותר באליפויות אירופה עד כה.
שחר שגיב, בוגר האקדמיה למצוינות, סיים במקום ה-9 במקצה העילית (בוגרים). שחר היה בדבוקה השנייה בשחייה ובאופניים, יצא לריצה בפיגור של 35 שניות מהראשונים ובמקום ה-20 לריצה, אך עם הריצה השישית בטיבה בתחרות, הוא התקדם עד למקום התשיעי, כאשר הישג השיא הקודם לישראלי היה מקום 16.


שחר שגיב

רועי זוארץ, טריאתלט בקבוצת הבוגרים בווינגייט, רשם בשנה זו שיפור מרשים וסיים באותו מקצה במקום ה-22. למקצה זה זינקו 53 ספורטאים.
מיקומם של זוארץ ושגיב המתאמנים בהדרכתו של אורי זילברמן, הפכו את ישראל לנבחרת החמישית בטיבה במקצה המרכזי באליפות, כאשר רק ספרד, פורטוגל, רוסיה וצרפת השיגו תוצאות איכותיות יותר.


רועי זוארץ

במקצה הנוער, יואב אביגדור בן ה-18, תלמיד באקדמיה למצוינות, השיג את המקום ה-9 המרשים מתוך 74 מתחרים והוא הישראלי הרביעי שמצליח להשתחל לעשירייה הראשונה באירופה. שלושת הקודמים היו גם הם טריאתלטים באקדמיה – אמתי יונה, רון לוינסון ורן שגיב.
עומרי בהט, נער שכבר משתייך לקבוצת הבוגרים בווינגייט, סיים במקום ה-19באליפות.
בנערות, הגר כהן קליף הצעירה סיימה במקום ה-35 מתוך 60 בנות.
כעת היא תתכונן לאליפות אירופה עד גיל 17 בליטא בחודש יולי, לשם תצא יחד עם הטריאתלטים הנוספים מהאקדמיה שהשיגו את הקריטריון לאליפות: רוני זבליק, נוגה גוטליב, איתמר לבנון וניתאי מאיו.
 

המאמן, אורי זילברמן, עם רועי זוארץ ושחר שגיב

באליפות ישראל בתל אביב זינקו הנוער והבוגרים יחד למקצה במרחק ספרינט. קיצור המרחק במקצה העילית באליפות, מאולימפי לספרינט, הינו בדומה לנעשה במדינות המובילות באירופה ומהווה אפשרות לנוער לזנק ולאתגר את הבוגרים ולהרחיב את העומק בתחרות.

בין הבנים, באופן חסר תקדים, כל 8 הספורטאים הראשונים, הינם טריאתלטים המשתייכים או לקבוצת הבוגרים או האקדמיה, אשר מתאמנות בצוותא במכון וינגייט! 7 מתוכם הם גם בוגרי האקדמיה, כאשר רק השלישי בתחרות, רועי זוארץ, בן ה-23, הגיע להתאמן בווינגייט בגיל 18.
את הבכורה לקח רן שגיב בן ה-20, ואמתי יונה, הנמצא בתהליכי חזרה מפציעה, סיים רק מספר שניות אחריו במקום השני.


הגר כהן קליף


המנצחת במקצה העילית נשים, מארי אליאס הוותיקה בת ה-36, ואחריה בנות האקדמיה הפגינו שליטה מרשימה. הגר כהן קליף בת ה-17 וליאן ויתקין בוגרת האקדמיה בת 21, סיימו במקום השני והשלישי. כמו כן, רוני זבליק ונוגה גוטליב בנות ה-17, ספורטאיות שהגיעו השנה לאקדמיה, סיימו במקומות 7 ו-8 בהתאמה. הגר, רוני ונוגה היו הצעירות ביותר מבין 9 הראשונות.


צילום: תמיר קליףתגובות הוסף תגובה
לא רשומות תגובות למאמר זה.
מבדקים תפקודיים בפיזיותרפיה

תזונה נכונה לספורטאים מתבגרים