חפש רק בנושא זה


טוביה סוקולסקי, ניצול טבח הספורטאים במינכן, מאמן בהרמת משקולות, הלך לעולמו

סוקולסקי ז"ל שנפטר ב-9.7.17, ייזכר כספורטאי משכמו ומעלה כמאמן מקצועי שהעמיד דורות של משקולנים וכאוהב ספורט מושבע. אלי סדרס, מנהל בית הספר למאמנים, מכון וינגייט, שהתאמן תחת סוקולסקי, מספר על סגולותיו הנדירות
  16/07/17

טוביה סוקולסקי נולד בפולין ב-1942 בעיצומה של מלחמת העולם השנייה ושרד את השואה. הוא עלה לישראל ב-1959 וניהל חיים מלאים כספורטאי, מאמן, שופט ועוד. סוקולסקי היה אלוף ישראל בהרמת משקולות תשע פעמים ברציפות במשקל עד 56 ק"ג בשנים 1968-1959, שיאן עולם לנוער ב-1962, אלוף שתי מכביות, השישית והשביעית. ב-1972 כמאמן נבחרת ישראל במשחקים האולימפיים במינכן, הצליח להימלט מהמרצחים שהרגו 11 ספורטאים, מאמנים ושופטים.

לפני שבוע, בזמן בו מתקיימים משחקי המכביה ה-20, נפטר סוקולסקי, נשוי ואב לשלושה ילדים והוא בן 75 – יהי זכרו ברוך.


סוקולסקי ז"ל - תמונה חופשית לשימוש ויקיפדיה

אלי סדרס, מנהל בית הספר למאמנים מכון וינגייט, יו"ר איגוד המשקולות לשעבר וספורטאי בענף, מספר מהיכרות אישית על טוביה סוקולסקי ז"ל: 
"טוביה אהב ספורט, חי ספורט ובאמצעות הספורט פעל לפתח ספורטאים צעירים תוך שהוא מקנה להם הנאה ורצון להתחרות ולנצח. הוא ידע להניע, להציב מטרות מאתגרות ולקחת את הספורטאים למקום בו הם מבקשים להיות.
טוביה היה מאמן-מפקד שידע לכבד את המאמץ של הספורטאי, להקנות ביטחון ולדחוף לעוד יותר... הוא ידע להעריך את ההקרבה של המאמן והספורטאי ונתן דוגמה אישית. המאמן הנוקשה ידע להקשיב לספורטאי, להיות קרוב לספורטאי, לאהוב אותו ולבטוח בו.
טוביה מאמן שידע את הספורט, ידע את הרוח, ידע להאמין, ולהעביר לספורטאים את הקודים של להיות אדם בקונטקסט של הספורט.
היה לו חשוב לראות את ההתפתחות של חניכיו בחיים וגם בספורט. טוביה בנה מערכת יחסים בקבוצת הספורטאים ששימשה מצפן למערכת היחסים של הספורטאים שלו למשך החיים.

טוביה שימש כמאמן נבחרת ישראל במשחקי המכביה ה-12 בהם השתתפתי. מאיר דלויה ואנוכי,  התמודדנו בקטגוריה הקלה ביותר והכבדה ביותר, שם קבענו שיאי מכביה שמחזיקים מעמד עד עתה, הזמן בו מתקיימת המכביה ה- 20. טוביה משאיר לנו להמשיך את התפקיד, עם הקודים המוטבעים בנו ולפעול לפיתוח אנשים לחברה דרך הספורט".תגובות הוסף תגובה
לא רשומות תגובות למאמר זה.
23.2.18 יום פתוח במכון וינגייט ללימודיםמשתלם להשתלם

מבדק הזהב
הדרך לבריאות טובה הנשמרת לאורך זמן