חפש רק בנושא זה


שיא של זכאים לתעודת מדריך במפעלי הקיץ 2018

351 משתתפים סיימו את מפעלי הקיץ במכון וינגייט בטקס מרשים בהופעות שהציגו את היכולות של הבוגרים בתחומי הספורט השונים. מחזור 2018 הצטיין באחוזי נשירה מזעריים ובאחוז זכאים גבוה במיוחד לתעודת מדריך מטעם בית הספר למאמנים ולמדריכים, מכון וינגייט. בלטו במספר המשתתפים ענפי הג'ודו, השחייה והכדורעף
  19/08/18

מפעלי הקיץ 2018 נחתמו ביום שישי 17.8.17 בטקס מרשים במעמד מנכ"ל מכון וינגייט, מר אמוץ בכר, מנהל בית הספר למאמנים, מר יעקב ג'ינו, התלמידים והוריהם וכל הצוות העצום שניצח על הפרויקט האדיר הזה בו למדו 355 סטודנטים.
מטרת מפעלי הקיץ להכשיר בזמן קצר מדריכים בענפי הספורט התחרותיים באמות המידה הגבוהות ביותר תוך שמירה על שלומם ורווחתם של המשתתפים, מרביתם צעירים בגילאים 18-16. כל קורס כלל 228 שעות לימוד (אומניות לחימה/קפוארה 258 שעות), שנדחסו ל-4 שבועות רצופים – סה"כ 57 שעות שבועיות.

על הפרויקט המורכב הזה ניצחו מנהל המחלקה להכשרת מדריכים בספורט, מר איהאב איוב, ויד ימינו רכז מפעלי הקיץ, מר בילאל ח'טיב.

ברכות למסיימים
אמוץ בכר, מנכ"ל מכון וינגייט:
"כ-250 תלמידים ותלמידות יצאו היום הביתה עם תעודות מדריך/כה. עשינו הכול על מנת לספק לכם צוות הוראה ואימון מהמעלה הראשונה, מערכי שיעור ופרקטיקה מהמקצועיים שיש ואת כל התנאים הדרושים להשכלתכם. כל השאר היה תלוי בכם ואתם לקחתם את זה ברצינות ובכישרון רב. קיבלתם ארגז כלים מקצועי וברגע שתצאו מכאן תוכלו להשתלב במקצועות ההדרכה והאימון כדרך חיים וכמקצוע ובכך להמשיך את הדרך שהתחלתם פה היום. לחלקכם זהו רק הצעד הראשון, אנחנו מצפים ומקווים לראות אתכם שוב בקרוב בקורסים מתקדמים להכשרת מאמנים. נמשיך ללוות אתכם, מכון וינגייט הוא ביתכם הצטרפתם היום למשפחת הספורט בישראל".

ג'ינו יעקב, מנהל ביה"ס למאמנים ולמדריכים: "אני שמח להיות כאן ביום חגכם שהוא גם חגנו. ממחקרים בתחום הספורט והמוטיבציה לעסוק בספורט עולה שהצורך להתמיד בספורט נובע בראש ובראשונה מההנאה מהספורט, במקום השני, מהצורך למיצוי עצמי ובמקום השלישי, המקצועיות של המאמנים והכבוד וההערכה שהם רוכשים להם. הצורך לנצח נמצא בדרגה מאוד מאוד נמוכה בסדר העדיפויות. מכאן המשמעות לתפקודכם ולעובדה שאתם מצטרפים היום לצוות ההדרכה של מדינת ישראל, התפקיד שלכם כמדריכים הוא הרבה יותר רחב מאשר להעביר ידע מקצועי, עליכם לספק לאותם ילדים שעוסקים בספורט הנאה ולהפוך אותם לאזרחים יותר טובים בחברה טובה יותר, יש לכם אחריות מאוד רחבה לפני החברה בישראל. השפעה שלנו על הילדים היא עצומה"

איהאב איוב, מנהל המחלקה להכשרת מדריכים בספורט: "עברנו 4 שבועות מרוכזים וחמים ביחד, בתנאי לחץ פיזיים ונפשיים בלתי רגילים, ובעיקר בהנאה, הבנה ושיתוף פעולה. המטרות העיקריות הושלמו בהצלחה: להכשיר מדריכים בענפי ספורט תחרותיים ברמה מקצועית הגבוהה ביותר, לסיים את הקיץ עם מינימום נפגעים ומקסימום זכאים לתעודה - 81% אחוז זכאים לתעודה מיד בסיום הקורס, השאר ישלימו את חובותיהם לקבלת תעודה. הספורטאים הצעירים זקוקים ליד מכוונת: דמות שתעזור להם להתמצא בתוך העומסים המנטאליים והרגשיים שהם מצויים בהם, זקוקים לעידוד ולפיתוח יכולות גופניות, ומנטליות. חשוב שהמדריך יידע להראות לספורטאי את הדרך. טיב היחסים בין המאמן לספורטאי בהקשר הספורטיבי, הכרחי להצלחה ושימור יכולותיו של הספורטאי.
מדריך  מצוין הוא זה שרואה את התמונה הכוללת ומבין שניהול מדויק של הקשר עם הספורטאי יביא להצלחות בספורט, וכנראה גם הצלחות בחיים".

צילום: בילאל ח'טיב

תגובות הוסף תגובה
לא רשומות תגובות למאמר זה.
ב-28.6.19 יום פתוח למסלולי הלימוד במכון וינגייט ובשלוחותיו

משתלם להשתלם!
השתלמויות וקורסי ההעשרה במכון וינגייט


מפת חניונים ומתקנים לתלמידי בית הספר למאמנים ומדריכים

שלוחות בית הספר

חנות הספרים באתר מכון וינגייט!
המקצועית בארץ בנושאי ספורט ואורח חיים בריאמשרות חמות מחכות לכם
בלוח וינגייט