חפש רק בנושא זה


2019 שנת המפנה: החלה עבודת שיקום המבנים במכון וינגייט

פרויקט שיקומם של 13 מבנים מרכזיים ברחבי המכון יצא לדרך: העבודות החלו בבית הנבחרות, בבניין ה-יא', בבניין בג, בבניין הספורט ההישגי ובמרכז הפדגוגי. הבריכה הלימודית, בתוספת מתחם התאוששות חדש לספורטאים, שבה לפעילות לאחר ששופצה ב-3 מיליון ש"ח. מתיחת פנים גם באולמות האימון והכושר של נבחרת הג'ודו הלאומית. יו"ר מכון וינגייט, מר יקי אנוך: "ההתחדשות תסייע לספורטאי ההישג של המדינה"
  07/04/19

כשנתיים מאז חקיקתו של "חוק וינגייט" שהגדיר את וינגייט כמכון הלאומי למצוינות בספורט והסדיר את מעמדו כתאגיד ממשלתי, פרויקט שיקום המבנים בו יצא לדרך בעלות המוערכת בכ-15 מיליון ₪ והמתבצעת על פי תקנים מחמירים. לדברי מר שמשון שעתל, מ"מ מנכ"ל מכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט: "שנת 2019 היא שנת המפנה. זוהי שנת צמיחה והשקעה בתשתיות לרווחת הספורטאים" - כל זאת, למען מימוש ייעודו לשמש כביתם הלאומי של ספורטאי ההישג של ישראל, בתקווה שלא ירחק היום בו יוכלו ליהנות במכון ממעטפת מקצועית מובילה ברמה שלא נופלת מרמתם של מכוני הספורט הלאומיים המובילים באירופה, דוגמת פפנדל, מכון הספורט הלאומי ההולנדי.

שיפוץ מעטפת המבנים ושיקומם:

ב-2 באפריל, הוחל בביצוע פרויקט עבודות שיקום מעטפת הבטון של 13 מבנים מרכזיים במכון, שעבודת חיזוקם ושיקומם צפויה להסתיים באפריל 2020. בשלב הראשון, הוחל בעבודות השיקום בחמישה בניינים: בבית הנבחרות, בבניין הספורט ההישגי, באולם בג, באולם ה-יא' ובמרכז הפדגוגי. בשלבים הבאים הפרויקט יבוצע בשמונת הבניינים הבאים בשני סבבים: בבניין ההנהלה, באולם נורמן, במטבח ובחדרי האוכל, באולם ברלין, בבית הסטודנט, בבית הספר למאמנים, באולם פלדמן ובמקלט המרכזי.

בניית הפיגומים בבניין ה-יא', מכון וינגייט (צילום: אתר מכון וינגייט)

עבודת שיקום מעטפת הבטון של הבניינים כוללת עבודות סיתות, פירוק ובינוי של מרכיבי חיפוי רופפים, שיקום בטונים לרבות חיזוקי קונסטרוקציה במידת הצורך, יציקות בטון נוספות ככל שיידרש, תיקוני טיח וחיפוי, עבודות איטום ומתן חזות חדשה למבנים ע"י צביעה וציפוי הקירות החיצוניים לאחר שיקומם.

 
למעלה: בית הנבחרות כיום, ומשמאל - כפי שייראה בתום השיפוץ (הדמיה) למטה: בניין הספורט ההישגי כיום וכפי שייראה בתום עבודות שיקום הבטון (הדמיה)

 לאחר סיום עבודות השיקום ב-13 הבניינים הנ"ל ישוקמו יתר בנייני המכון.
עלות פרויקט שיקום חזיתות הבטון ב-13 המבנים מוערכת ב-10 מיליון ש"ח.

שיפוץ מגדל המים ומכון השאיבה:
מיד לאחר חג הפסח יוחל בשיפוצו של מגדל המים – סימן היכר ייחודי במכון וינגייט מאז הקמתו לפני יותר מ-60 שנה - בעלות של כמיליון ש"ח. כמו כן, יוחל בשיפוץ מכון שאיבת השפכים והגדלתו בהתאם לצפי התרחבות פעילות המכון, בעלות של מיליון ₪.

מגדל המים - בניין לשימור כאחד מסימני ההיכר של וינגייט (צילום: אתר מכון וינגייט)
בתוכנית האב: בניית בית נבחרות חדש וכניסת רכבים 
במקביל לכל אלו עמלה הנהלת המכון, בהובלתו של מ"מ מנכ"ל מכון ויינגייט, מר שמשון שעתל, על אישורה והוצאתה לפועל של תוכנית אב למכון, הכוללת תכנון של מבנה רב תכליתי בשטח משוער של כ-14,500 מ"ר, המיועד לקליטתם של ענפי ספורט אולימפיים חדשים ושיפור תנאי האימון של כלל הספורטאים האולימפיים - כולל אלו שכבר נמצאים במכון.

פרויקט מרכזי נוסף הוא הסדרת כניסה חדשה למכון במסגרת תת"ל 39 (תוכנית תשתית לאומית) מחלפון וינגייט, שתאפשר גישה דו כיוונית למכון וינגייט, מצפון ומדרום, דרך כביש 2 ואילו הכניסה הקיימת תועתק צפונה ותשמש לכניסת אוטובוסים בלבד.

מתחם התאוששות חדש לספורטאי ההישג
שיפוצה של הבריכה הלימודית החצי אולימפית בעלות של כ-3 מיליון ש"ח הסתיימה בשבוע שעבר והיא שבה לפעול לטובת ספורטאי המכון. הבריכה זכתה למערכת סינון חדשה, שטחיה החיצוניים המקיפים את הבריכה, רוצפו מחדש כמו גם קירות המבנה.

מבט אל הבריכה הלימודית לאחר השיפוץ (צילום: אתר מכון וינגייט) 

גולת הכותרת של שיפוץ זה הוא מתחם ההתאוששות ההידרותרפי החדש שנבנה במקום והכולל שתי בריכות: בריכת זרמים ובריכת התאוששות לרווחתם של הספורטאים, המשמש כנדבך נוסף לעבודת שיקום הספורטאים האולימפיים המתבצעת במכון.

בריכת הזרמים ובריכת ההתאוששות בבריכה הלימודית (צילום: אתר מכון וינגייט)

ד"ר מיה קלה בנצור, מנהלת המחלקה לטיפול בפגיעות ספורט במרכז לרפואת ספורט ומחקר, מסבירה: " צוות הפיזיותרפיה ואני שמחים מאוד ומברכים על התוספת החדשה שתתרום באופן טבעי ורציף לעבודתנו עם שאר מרכיבי הפיזיותרפיה הקיימים במכון. הבריכה הלימודית כוללת חלק רדוד, המשמש אותנו, לא פעם, בשלביה המוקדמים של עבודת השיקום האורתופדי של ספורטאים לצורך ביצוע תרגול פעולות פונקציונליות דוגמת ריצה, ניתור, קפיצה ותרגילים הדורשים נשיאה חלקית של משקל הגוף והעברתו מצד לצד. מתחם בריכת ההתאוששות החדש בהחלט יוכל לסייע לנו כהכנה לעבודת שיקום התנועה והזרמת מערכת הדם, ולמעשה, מדובר בקומבינציית בריכות מצוינת. בריכת ההתאוששות תורמת לא רק כפתיח מצוין לתהליך האורתופדי השיקומי אלא גם להליך התאוששות יומיומי החיוני לכל ספורטאי, לאחר מאמץ גופני משמעותי".

שיפוץ אולמות הג'ודו וחדר הכושר
גם אולמות האימון של נבחרות הג'ודו הלאומית, גברים ונשים, זוכים בימים אלו ממש למתיחת פנים, לרבות חדר הכושר sybex בהשקעה של 600,000 ₪ שיועדה ברובה לרכישת ציוד חדש לחדר הכושר. 


עבודות שיפוץ באחד מאולמות האימון של נבחרת הג'ודו (צילום: אתר מכון וינגייט)

לדברי מר גריגורי רויזמן, מנהל מחלקת אחזקה ותשתית של מכון וינגייט, אולמות האימון יעמדו לרשות הספורטאים והספורטאיות כבר השבוע, עם סיום עבודות החשמל והתאורה וסיום עבודות הריצוף, הצביעה והניקיון. בחול המועד פסח תסתיים עבודת מיגון הקירות במזרנים.


עבודות חשמל ותאורה בחדר הכושר sybex (צילום: אתר מכון וינגייט)

לסיכום דברי מר יקי אנוך, יו"ר מכון וינגייט - המכון הלאומי למצוינות בספורט: "אנו גאים להשיק את פרויקט השיקום והשיפוץ של המבנים יחד עם פתיחתה המחודשת של הבריכה הלימודית, בסיוע משרד התרבות והספורט. פעולות אלו לרווחתם של הספורטאיות והספורטאים, הינן חלק מהתוכנית האסטרטגית ארוכת הטווח של המכון שהחלנו ליישם. אנו מאמינים שהתחדשות המבנים, חיזוק התשתיות ושיפורן, יסייעו רבות להצלחתם של ספורטאי ההישג של המדינה המתאמנים במכון הלאומי".תגובות הוסף תגובה
לא רשומות תגובות למאמר זה.
כנס WInTech לחדשנות טכנולוגית בתחום הספורט יתקיים ב-24.2.20 במכון וינגייט. יש לכם רעיון חדשני שישנה את עולם הספורט? הירשמו עכשיו!

יום פתוח לקורסים ולמסלולי הלימוד בביה"ס למאמנים ולמדריכים ע"ש נט הולמן, יתקיים ביום שישי ה-6.3.20 בשעה 9:30. הירשמו עכשיו

הכנס השנתי של מכון וינגייט לפיטנס לתנועה יתקיים ב-3.4.20. מספר המקומות מוגבל

צפוניים? מוזמנים להפנינג הפתיחה של שלוחת ביה"ס החדשה ב-20.3.20, בקניון עזריאלי קריית אתא. ההרשמה באתר

נמשכת ההרשמה למגוון קורסים ומסלולי לימוד בביה"ס למאמנים ולמדריכים של מכון וינגייט