חפש רק בנושא זה


מפעלי קיץ 2019: במגמת צמיחה והצטיינות

מיזם מפעלי הקיץ של ביה"ס למאמנים של מכון וינגייט: 420 חניכים וחניכות ילמדו בחודש הקרוב ב-13 קורסי הדרכה במגוון ענפי ספורט. בין חניכי מפעלי הקיץ: הג'ודאית רז הרשקו, הכדורסלנים ברק אוריון ודור גולדנברג, הכדורסלנית דרור מייברג, שחקני נבחרות הכדורעף והרוגבי וספורטאים מצטיינים נוספים. איהאב איוב: "אנו מאמינים בהשקעה בנוער. מספר המשתתפים מעיד שמכון וינגייט ממשיך להוביל את התחום"
  16/07/19

בטקס מרשים נפתחו השבוע, 13 קורסים במסגרת מיזם מפעלי הקיץ 2019 של ביה"ס למאמנים ולמדריכים של מכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט. בקורסים משתתפים כ-420 צעירים ובני נוער, ובהם מספר לא מבוטל של חניכי אקדמיית וינגייט ובוגריה וחברי סגל נבחרות ישראל בענפים השונים. בקורסים מלמדים מיטב המרצים והמאמנים במטרה להקנות למשתתפיהם את ההכשרה הטובה ביותר בכדורעף, בכדורסל, בכדורגל, ברוגבי, בהתעמלות האומנותית, בהתעמלות המכשירים, בשחייה תחרותית ובשחייה-לימוד, בג'ודו, באומנויות לחימה, בקפוארה, בטניס ובטניס השולחן. כך למשל, שחיין נבחרת ישראל, יעקב טומרקין יעביר בקורס השחייה התחרותית תרגול ואימון של טכניקה מתקדמת במים.
טקס פתיחת מפעלי הקיץ 2019, במכון וינגייט (צילום אבי שי, מכון וינגייט)

בטקס הגדול והמרשים נטלו חלק רוב חניכי הקורסים השונים, הורים, סגל המרצים והנהלת ביה"ס. בפני המשתתפים הוקרן סרט על פועלו של מכון וינגייט בתחומי הספורט והחינוך במדינת ישראל ובאוזניי התלמידים הוקרא תקנון מפעלי הקיץ.
מנהל ביה"ס למאמנים ולמדריכים של מכון וינגייט, מר יעקב ג'ינו, נשא דברים בטקס ובירך את סגל ביה"ס, ההורים והתלמידים שנתנו אמונם בבית הספר ובאו ללמוד במכון וינגייט. לדבריו, קורסי המדריכים הם אמצעי להכשרת תלמידים וספורטאים, הן להדרכה והן למנהיגות ולדוגמה לדורות הבאים, ואין ספק כי הם תורמים להתפתחותם של הספורטאים במדינת ישראל.
מר יעקב ג'ינו, מנהל ביה"ס למאמנים ולמדריכים של מכון וינגייט (צילום, אבי שי, מכון וינגייט)

לדברי איהאב איוב, מנהל המחלקה לספורט ולתנועה בביה"ס למאמנים, המרכז את פעילות מפעלי הקיץ ב-11 השנים האחרונות: "אנו מאמינים שאת ההשקעה צריך לעשות בנוער כי הם אלה שישפיעו בטווח הארוך על החברה הישראלית. מספר הלומדים בקיץ זה במפעלי הקיץ הוא הגבוה ביותר מזה שנים - מה שמעיד שביה"ס למאמנים ולמדריכים של מכון וינגייט אינו עוד מוסד לימודי להכשרת מדריכים בספורט, אלא המוסד המוביל בישראל בתחום זה".
מר איהאב איוב, מנהל מפעלי הקיץ וראש המחלקה לספורט ולתנועה בביה"ס למאמנים (צילום: אבי שי, מכון וינגייט)

מסגרת אטרקטיבית לספורטאים פעילים
גם השנה בולטת השתתפותם של ספורטאים וספורטאיות פעילים מענפים שונים שתוכנית הלימודים המרוכזת בפגרת הקיץ מאפשרת להם להתפתח ולרכוש כלים להדרכה ולאימון. כך למשל בקורס מדריכי הג'ודו שבהובלתו של ליעד אקו, מספר שיא של 79 משתתפים, ביניהם בולטים ספורטאים וספורטאיות בעלי הישגים מרשימים ובהם: רז הרשקו, בוגרת אקדמיית וינגייט ולאחרונה, זוכת מדליית הכסף בגרנד פרי מונטריאול, ימימה זוהר, שירה חייט, מישל מיזה, אורית חן, אדיר זילכה, אביב בן משה, רן רוזמרין, שגיא בן צבי ועוד רבים וטובים.
קורס מעניין נוסף שמגמת הגידול בו בולטת בהתמדה הוא קורס מדריכי הכדורעף: בין 35 משתתפיו השנה, ניתן למנות כ-12 שחקניות ושחקני אקדמיה ובוגריה ובהם שיראל ג'ארח, טלי הקס ודנה כהן המשתייכות לסגל הנבחרת ואת אסתי פושקרוב המשחקת בליגה הסרבית. רכז הקורס, וובה טודורוב מסביר: "קורס הקיץ בכדורעף נפתח לפני 5 שנים עם 18 משתתפים בלבד ומאז הוא גדל בהתמדה והשנה הוא יצא לדרך עם 35 משתתפים. מוביל את הקורס צוות מנוסה שעובד יחד כמה שנים. כולנו בסגל יוצאי נבחרת ישראל לשעבר ומאמנים בעלי ותק, כמו אסף מעיין ועדי תדמור".

קורס גדול ומרכזי נוסף הוא קורס מדריכי הכדורסל אותו מרכז רונן אורן. בין 50 משתתפיו בולטים: דוד גולדנברג וברק אוריון, בוגרי האקדמיה ושחקני הליגה הלאומית, ושחקנית הליגה הלאומית לנשים, דרור מייברג.
גם בקורס מדריכי הרוגבי, אותו מרכז מאמן נבחרת הנוער, עומר חלפי, ניתן למצוא בין 14 חניכיו, בוגרי אקדמיה ושחקני נבחרת דוגמת ים סיני, אלי פישר ואסף מנהיים ואת שחקנית נבחרת ישראל לנשים ברוגבי שביעיות, זוהר תבורי. בקורס מפעלי טניס השולחן בולטת אלופת ישראל בנערות, ויטל קרלין ועוד שחקני נבחרת ישראל ובוגרי אקדמיה.
חניכי מפעלי הקיץ 2019 על אחת ממדשאות מכון וינגייט (צילום אבי שי, מכון וינגייט)

תוכנית לימודים בקורסי הקיץ מקיפה ותובענית במיוחד, במסגרתה יילמדו כ-248 שעות לימוד ב-4 שבועות בלבד.

גיבוש חברתי וגיוון רב תרבותי

רוב משתתפי קורסי מפעלי הקיץ בחרו להשתתף בקורס בתנאי פנימייה שמשמעותם אינה רק ארבעה שבועות של לימודים, לינה ובילוי במרחבי המדשאות והמתקנים של מכון וינגייט אלא חוויה חברתית ורב תרבותית במסגרתה ירחיבו את מעגל ההיכרות וייצרו קשרים חדשים ומגוונים. איהאב איוב: "זה מדהים. ממש מיקרוקוסמוס של החברה הישראלית: יהודים מגלויות שונות, מוסלמים, נוצרים ודרוזים, החיים יחד במסגרת משותפת במשך חודש ובין כולם מחברים הפעילות הספורטיבית והצורך בשיתוף פעולה לטובת הגשמת המטרה והצלחה בהשגת תעודת ההדרכה. כדי לעבור את הלימודים בהצלחה נדרשים מהתלמידים מחויבות רבה, בגרות, ערכים, אחריות ורצינות".תגובות הוסף תגובה
לא רשומות תגובות למאמר זה.
בשבת הקרובה, ה-12.10.19, בשעה 16:00 נבחרת הנשים של ישראל נגד נבחרת שווייץ במוקדמות אליפות אירופה בכדורמים

נבחרת הנערות עד גיל 19 בכדורגל ניצחה את נבחרת לטביה 1-5 במוקדמות אליפות אירופה והעפילה מהמקום השלישי לשלב העילית שיתקיים באוסטריה

אליפות העולם בהתעמלות מכשירים: ארטיום דולגופיאט (מכבי ת"א) העפיל לגמר תרגיל הקרקע ובכך קבע את הקריטריון לטוקיו 2020. כרטיס לטוקיו גם לאלכס שטילוב שדורג שביעי בקרב רב

המתעמלת גאיה גלעדי נפצעה בתרגיל הקפיצות באליפות העולם בשטוטגרט ובכך סיימה את דרכה בתחרות

מדליית ארד לשירה ראשוני (48 ק"ג) בגרנד סלאם ברזיליה בברזיל

אליפות העולם בהתעמלות מכשירים בשטוטגרט: ליהיא רז זכתה לציון הגבוה 48.566 נקודות בתרגיל הקרב רב. בתום קביעת הדירוג הסופי יתברר אם זכתה בכרטיס הנכסף לטוקיו 2020

גביע העולם בשחייה בבודפשט: מירון חירותי סיים שישי במשחה ה-50 מ' חופשי בתוצאה 22:51 שניות. מיכאל לייטרובסקי סיים שישי ב-50 מ' גב בתוצאה 25.42 שניות. כל התוצאות באתר איגוד השחייה

נמרוד מרקוס בסיים במקום החמישי באליפות אירופה בטיפוס הובלה