חפש רק בנושא זה


הסתיימה עוד שנה עמוסה של שחייה; מיקי חליקה מסכם

קצת פחות משנה לפני אתונה, ולפי שעה רק שני שחיינים ישראלים הבטיחו את השתתפותם במשחקים האולימפיים. אחד שניסה וינסה שוב הוא מיקי חליקה. בינתיים הוא מסכם את העונה שהיתה
  21/09/03

עונת שחייה נוספת חלפה לה, עונה של הצלחות, אכזבות והרבה רגעים מותחים.

עונת השחייה נחלקת למעשה לשני חלקים: עונת החורף, שבה נערכות התחרויות לרוב בבריכות של 25 מ'; ועונת הקיץ המשמעותית יותר לשחיינים, שבה המפעלים הבינלאומיים נערכים בבריכות של 50 מ'. השנה החולפת היתה שנה קדם-אולימפית והתוצאות של השחיינים ברחבי העולם משקפות לא מעט את שעתיד להיות בשנה ,הבאה במשחקים האולימפים באתונה.

השנה החולפת היתה שנה שבה מדינות רבות קבעו את הקריטריונים שלהם למשחקים האולימפיים שייערכו באוגוסט הבא באתונה. בין המדינות נכללת גם ישראל. הקריטריון שישראל הציבה לשחיינים שלה הוא להיות מדורגים עד למקום ה- 14  באליפות העולם שנערכה בחודש יולי השנה בברצלונה. כזכור, שני שחיינים הצליחו להשיג את הקריטריון: ורד בורוכובסקי  במשחה ל- 100 מ' פרפר ויואב גת במשחים ל- 100 ו- 200 מ' גב.


אך זו אינה התחרות היחידה שבה ניתן היה לקבוע את הקריטריון. מלבד אליפות העולם ניתנו לשחיינים עוד שתי הזדמנויות לקביעת הקריטריון האולימפי. הזדמנות אחת היתה משחקי האוניברסיאדה שנערכו בקוריאה חודש וחצי לאחר אליפות העולם, וההזדמנות השנייה תהיה אליפות אירופה, שתתקיים במאי 2004 - שלושה חודשים לפני המשחקים האולימפיים.


משחקי האוניברסיאדה, אליפות העולם לסטודנטים, התקיימו השנה בדייגו, דרום קוריאה. תחרות זו נערכת אחת לשנתיים במתכונת אולימפית. הקריטריון בתחרות זו, כפי שנקבע על-ידי היחידה לספורט הישגי, אמור היה להיות מושג רק במשחה המוקדמות בבוקר. הקריטריון לקבלת הכרטיס לאתונה הוא להשיג תוצאה השווה לזו שהושגה על ידי השחיין שדורג במקום ה- 14 באליפות העולם האחרונה.  מקום 14 באליפות העולם במשחה 400 מעורב-אישי היה תוצאה של 4:20.61 דקות.

אני השתתפתי בשני המפעלים, במטרה לקבוע את הקריטריון.  באליפות העולם השגתי את המקום  ה- 19, בתוצאה של 4:21.76 וחודש לאחר מכן, במשחקי האוניברסיאדה, השגתי במוקדמות תוצאה של 4:23.60 ואילו בגמר השגתי תוצאה של 4:20.52, שזיכתה אותי במדליית הארד. אין ספק כי הניסיון לקבוע את הקריטריון בתחרות נתונה אחת (מוקדמות) מקשה ומלחיץ ביותר. מדובר בלחץ שמלווה אותך כמה ימים כי הניסיון לקבוע את התוצאה בזמן נתון, גורם לך להיות מאוד מרוכז במיוחד וגוזל משאבים נפשיים רבים. ריכוז מתמשך לאורך זמן הוא עניין קשה ומלחיץ.


למרות שהשגתי את התוצאה הדרושה, היא לא תוכר כקריטריון וזאת משום שלא נעשתה במועד שהוגדר מראש (בוקר). עם זאת, באליפות אירופה שתהיה במדריד בחודש מאי 2004 יהיה ניתן לקבוע את הקריטריון גם במשחי הבוקר וגם במשחי הגמר.


כל שניתן לעשות עכשיו הוא להמשיך במרץ רב לקראת מדריד 2004, ולעמוד במשימה הדרושה -  4:20.61 גם במוקדמות וגם בגמר. חשוב להדגיש כי מה שקובע זה התוצאה ולא המיקום.תגובות הוסף תגובה
1.צריך להוסיף...(בעוד עמוד ניפרד)רועי16/06/07
אביב של בריאות וחג פסח שמח ממכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט

אתכם גם בימי הקורונה: אל תחמיצו את סדרת ההרצאות המקוונות של ביה"ס למאמנים ולמדריכים

המרכז לרפואת ספורט ולמחקר של מכון וינגייט, ממשיך גם בימים אלו לשרת את ספורטאי ההישג שזכו להיתר מיוחד

פעילות הספורט ההישגי במכון וינגייט נמשכת במתכונת מצומצמת בהתאם להנחיות משרד הבריאות ומשרד התרבות והספורט

בהתאם להנחיות משרד הבריאות, הלימודים בביה"ס למאמנים ולמדריכים ע"ש נט הולמן מושבתים מה-13.3.20 ועד להודעה חדשה

מנויים יקרים, בהתאם להוראות משרד הבריאות, מה-14.3.20, לא תתקיים פעילות במועדון הספורט: לא יתקיימו שיעורי סטודיו ומתקני הכושר, טניס השולחן, מגרשי הטניס והבריכות יהיו סגורים עד להודעה חדשה

נמשכת ההרשמה למגוון קורסים ומסלולי לימוד בביה"ס למאמנים ולמדריכים של מכון וינגייט