חפש רק בנושא זה


טיפוס על עמודי הבריכה הלאומית: "מסר להגברת הבטיחות"

בתחרות הגרנד פרי, Petzl Ropetrip Israel 2019, למקצועות החבל והטיפוס שהתקיימה במכון וינגייט, טיפסו שמונה צוותי טיפוס וחילוץ מקצועיים על צריחי הבריכה הלאומית, וסיפקו לא רק מראות מרהיבים אלא גם מסר חשוב. יוחאי לליאור: "בארצנו למודת תאונות העבודה והצורך התכוף בחילוץ, הדרך לשנות היא הגברת המודעות לבטיחות ומתן כבוד למקצועות מסוכנים אלו". זוכי התחרות, גיא ריינס, רפאל ברצ'ילון וליאור כרם הורטמן, יטוסו באפריל 2020 לגמר העולמי בסינגפור
  05/11/19

תחרות ראשונה מסוגה בארץ, Petzl Ropetrip Israel 2019, התקיימה במהלך אוקטובר האחרון במכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט, לקול צהלת באי המכון שלא יכלו שלא להתרשם ממראה שמונת צוותי הטיפוס המקצוענים המטפסים על צריחי העמודים הלבנים של הבריכה הלאומית המתנשאים לגובה של כ-40 מטרים והידועים כסימני ההיכר הבולטים שלה.

 
צוותי התחרות לקראת סיום משימת הנפת הדגל (צילום: תומר פדר - sportphotography)

תחרות הטיפוס-גלישה והחילוץ המקצועית, Petzl Ropetrip Israel 2019, התקיימה בארץ לראשונה, במסגרת גרנד פרי עולמי למקצועות החבל והטיפוס שייסדה חברת הציוד פטזל. התחרות בארץ הושקה בחסות חברת לפידות וחברת Rescue One המפעילה את ביה"ס לבטיחות ולחילוץ, הפועל בשטחו של מכון וינגייט בעשור האחרון. רוב מהלך התחרות התקיים במכון במתחם האימונים וההכשרה של ביה"ס לחילוץ, אך גולת הכותרת התקיימה, כאמור, על צריחי הבריכה הלאומית של המכון הלאומי למצוינות בספורט, כששמונה דגלים הונפו אל על! 


הנפת הדגל בראש העמוד במקצועיות ובבטחה (צילום: תומר פדר - sportphotography)

הפרס לזוכים: השתתפות בתחרות הגרנד פרי העולמי
בסיום התחרות היה זה צוותם של גיא ריינס, רפאל ברצ'ילון וליאור כרם הורטמן, שהוכרז כמנצח בכל המשימות ויהיה הצוות הישראלי שייצא לתחרות העולמית שתתקיים באפריל 2020 בסינגפור.

 
גביע הניצחון מוענק לצוות הזוכה, גיא ריינס, רפאל ברצ'ילון וליאור כרם הורטמן (צילום: תומר פדר - sportphotography)

בתחרות השתתפו 8 צוותי עבודה וחילוץ מקצועיים מרחבי הארץ העוסקים בתחום החבל, לרבות סנפלינג מקצועי תעשייתי, וכללה משימות טיפוס על חבל, פתרון תקלות עבודה בגובה, חילוץ, גלישה, טיפוס עמודי הגובה, תנועה בין מתקנים, הרמה וחילוץ. בין המשימות: חילוץ פצוע והעברתו מעבר למכשול אל הגדה הנגדית, תנועה בטיפוס, מעבר אופקי וגלישה אל הקרקע עם דלי מלא מים כשהמשימה היא לשמור על כמות מים בדלי גדולה ככל שניתן וכאמור, טיפוס של 8 צוותים אל ראש מתקן 8 "הקרניים" של הבריכה הלאומית והנפת דגל - בסיומה 8 דגלים יונפו בראש המתקן.
 
 
משתתף בתחרות בדרך להנפת הדגל. (צילום: תומר פדר - sportphotography)

התחרות הייתה השלב הקובע לבחירת הצוות הישראלי שיצא לתחרות העולמית בסינגפור – אפריל 2020. יוחאי לליאור, מבעלי רסקיו וואן: "בארצנו למודת תאונות העבודה והצורך התכוף בחילוץ – הדרך לשנות את הכיוון, היא יצירה של בטיחות וזאת, בין היתר, באמצעות תחרויות ומתן במה למקצוענות של העובד ובנוסף מתן הכרה וכבוד לעיסוק במקצועות בעלי רמת סיכון גבוהה מעין אלו".


הביאו את התחרות לארץ. משמאל לימין: נדב קליפה, יוחאי לליאור, נועם אונגר ושמעון חורב (צילום: אבי שי, מכון וינגייט)

כמו כן התקיימו משימות טיפוס ספיד אל גובה - נגיעה בפעמון - וחזרה בגלישה. המשימות התקיימו במתווה של מרוץ שליחים, על זמן או נקודות לביצוע המשימה.תגובות הוסף תגובה
לא רשומות תגובות למאמר זה.
צפוניים? הכירו את השלוחה החדשה של מכון וינגייט בקריית אתא - ההרשמה ללימודים בעיצומה

בקרוב בערוץ 24: תוכנית עם מיטב מומחי מכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט, לכושר גופני ולאורח חיים בריא בהנחיית ענת גיסין ובהשתתפות ספורטאים אולימפיים וידוענים

מפעלי הקיץ 2020 יתקיימו השנה במתכונת ייחודית המשלבת למידה מקוונת והשתלמות מעשית במכון וינגייט. ההרשמה בעיצומה!

נמשכת ההרשמה למגוון קורסים ומסלולי לימוד בביה"ס למאמנים ולמדריכים ע"ש נט הולמן

חודש ביצוען של בדיקות הארגומטריה במרכז לרפואת ספורט ולמחקר