חפש רק בנושא זה


נמשכת תנופת הבנייה וההתחדשות ברחבי מכון וינגייט

בימים אלה מסתיימת במכון וינגייט הפעימה הראשונה של מיזם שיפוץ חזיתות ב-13 מבנים ברחבי המכון, שתקציבו מוערך בכ-15 מיליון ₪. בפעימה זו שהחלה באפריל השנה שופצו חזיתות בית הנבחרות, בניין הי"א, הבניין הפדגוגי, אולם בג ובניין ההישגי. בשבוע שעבר החלו עבודות הפעימה השנייה, במסגרתה ישופצו חמישה מבנים נוספים. מנכ"ל מכון וינגייט: שי אברהמי: "בהמשך יוקמו מבנים חדשים ובראשם האולם הרב תכליתי"
  07/11/19

כ-7 חודשים לאחר שיצא לדרך פרויקט שיפוץ חזיתות הבטון ושיקומן ב-13 מבנים ברחבי מכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט, פירותיה של תנופת הבנייה וההתחדשות כבר ניכרים במכון, לאחר שלאחרונה, הסתיימו ברובן עבודות השלב הראשון (פעימה ראשונה) בפרויקט.בניין ההישגי המשופץ, השבוע במכון וינגייט (צילום: אבי שי, מכון וינגייט)

במסגרת פעימה זו, הראשונה מבין 3 פעימות הביצוע של הפרויקט, שופצו חזיתות בית הנבחרות, אולם הי"א, אולם הספורט ההישגי, אולם בג ובניין הפדגוגי. ממבנים אלו הוסרו חיפויים רופפים שהיוו סכנה בטיחותית וחודשו מעטפות המבנים, בוצעו עבודות  סיתות, שיקום בטונים לרבות חיזוקי מבנה (קונסטרוקציה) ויציקות בטון לפי צורך וניתנה חזות חדשה למבנים באמצעות צביעה ועוד.


בניין ההישגי טרם השיפוץ (צילום: אבי שי, מכון וינגייט)
 
עבודות פעימה א' צפויות להסתיים בימים הקרובים עם סיומו של מקצה תיקונים. לדברי מנהל הפרויקט, רן מסלם, "עבודות השיקום התבצעו תוך הקפדה על שימוש בחומרים חדישים ואיכותיים המקנים עמידות גבוהה בפני פגעי מזג האוויר ובפני נזקי הקרבה לים".


בניין הי"א המחודש (צילום: אבי שי, מכון וינגייט)

החלו עבודות פעימה ב'
לאחרונה הוחל בביצוע פעימה ב' של הפרויקט ויבוצע טיפול דומה ל-5 מבנים נוספים: אולם ברלין, אולם פלדמן, מעונות גלובינסקי, בניין הרשטריט, חדר האוכל ומגדל המים. לדברי שמשון שעתל, סמנכ"ל התפעול והתשתיות של מכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט, פעימה ג', השלישית והאחרונה בפרויקט זה, תחל בינואר 2020.


 
בית הנבחרות בגמר חידושה ושיפוצה של מעטפת המבנה (צילום: אבי שי, מכון וינגייט)

מיזם שיפוץ הבטונים החל כשנתיים לאחר חקיקתו של "חוק וינגייט" שהגדיר את וינגייט, כמכון הלאומי למצוינות בספורט, והסדיר את מעמדו כתאגיד ממשלתי. עלות הפרויקט מוערכת בכ-15 מיליון ₪. תוכניות הפרויקט אינן כוללות רק את שיקומם של 13 המבנים הקיימים במכון, אלא גם את הקמתו של אולם רב תכליתי רחב ידיים המיועד לאימוני הנבחרות הלאומיות בענפים שונים.

.
בניין בג המחודש, השבוע במכון וינגייט  (צילום: אבי שי, מכון וינגייט)


אולם בג לאחר שיקום המעטפת ושיפוצה (צילום: אבי שי, מכון וינגייט)

שי אברהמי, מנכ"ל מכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט: "פרויקט שיקום הבטונים הכרחי וחיוני לשמירה על המבנים במכון ולתקינותם הבטיחותית ויהווה גם שיפור חזותי ניכר למבנים הישנים. פרויקט זה הוא חלק מתנופת הבינוי והפיתוח הניכרת במכון, ובמסגרתה יוקמו בהמשך מבנים חדשים ובראשם האולם הרב תכליתי. אני מבקש להודות לצוות חטיבת התפעול על הביצוע, הדיוק, האכפתיות ועל קידומו של הפרויקט".תגובות הוסף תגובה
לא רשומות תגובות למאמר זה.
נקבע מועד חדש: טקס הפתיחה של המשחקים האולימפיים בטוקיו יתקיים ב-23.7.21. בהצלחה!

אתכם גם בימי קורונה: אל תחמיצו את סדרת ההרצאות המקוונות של ביה"ס למאמנים ולמדריכים

נלחמים על הכושר: נבחרת השחייה הפראלימפית מתאמנת בבריכה הלאומית במכון וינגייט

המרכז לרפואת ספורט ולמחקר של מכון וינגייט, ממשיך גם בימים אלו לשרת את ספורטאי ההישג המגיעים למכון

שחקן הבדמינטון האולימפי, מישה זילברמן יתאמן בתקופה הקרובה במכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט

פעילות הספורט ההישגי במכון וינגייט נמשכת במתכונת מצומצמת בהתאם להנחיות משרד הבריאות ומשרד התרבות והספורט

בהתאם להנחיות משרד הבריאות, הלימודים בביה"ס למאמנים ולמדריכים ע"ש נט הולמן מושבתים מה-13.3.20 ועד להודעה חדשה

מנויים יקרים, בהתאם להוראות משרד הבריאות, מה-14.3.20, לא תתקיים פעילות במועדון הספורט: לא יתקיימו שיעורי סטודיו ומתקני הכושר, טניס השולחן, מגרשי הטניס והבריכות יהיו סגורים עד להודעה חדשה

נמשכת ההרשמה למגוון קורסים ומסלולי לימוד בביה"ס למאמנים ולמדריכים של מכון וינגייט