חפש רק בנושא זה


950 מאמנים השתתפו בכנס הלאומי למדעי האימון התחרותי

הכנס בן היומיים, התקיים במכון הלאומי למצוינות בספורט, בהשתתפות מיטב מאמני ישראל ובהם פיני גרשון, ניר לוין, אייל לחמן, אריק שיבק וכ-950 מאמנות ומאמנים ומנהלים בכירים מעולם הספורט, המדע ורפואת הספורט, שהשתתפו בהרצאות הרוחביות, בסדנאות ובהשתלמויות ענפיות מגוונות שהתקיימו ברחבי המכון. יעקב ג'ינו:"כל מאמן בישראל צריך לדעת שבמכון וינגייט יוכל לקבל את ההכשרה, הידע, ההכוונה וההעשרה המקצועית הטובים ביותר"
  19/12/19

בימים רביעי וחמישי התקיים במכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט, "הכנס הלאומי למדעי האימון התחרותי" בהשתתפותם של אנשי ניהול בכירים מעולם הספורט ובהם ראש מנהל הספורט במשרד התרבות והספורט, עופר בוסתן, מנכ"ל הוועד האולימפי, גילי לוסטיג, יו"ר היחידה לספורט הישגי, דני אורן, מנכ"ל הוועד הפראלימפי, ניסים סספורטס, מנכ"ל מכון וינגייט, שי אברהמי, מנהל בית הספר למאמנים ומדריכים במכון וינגייט, יעקב ג'ינו, יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון, חברי מועצת המכון ועוד רבים וטובים.

בכנס נטלו חלק כ-950 מאמנים ומאמנות, ובהם פיני גרשון, אייל לחמן, ניר לוין, אריק שיבק ומאמן נבחרת הנשים בג'ודו, שני הרשקו, שאף הרצה בכנס על התמורות שחלו בענף הג'ודו מאז המשחקים האולימפיים בברצלונה 1992 ועד לאלו שבריו 2016, וכן הנחה השתלמות ענפית.


הפיזיולוג הספרדי, ד"ר איניגו מוחיקה, מקבל את זכות הדיבור ממנחה הכנס, ערן איתן.

את הכנס פתח עופר בוסתן, ראש מנהל הספורט במשרד התרבות והספורט: "אני שמח וגאה לפתוח את כנס המאמנים הלאומי הראשון למדעי האימון התחרותי, שהינו פרי יוזמת מנהל הספורט ומכון וינגייט. מנהל הספורט רואה חשיבות רבה בפיתוח וקידום מקצועי של המאמנות והמאמנים בענפי הספורט השונים מתוך הבנה כי אחד מעמודי התווך של הספורט בכלל והספורט ההישגי בפרט, הינו תחום האימון".


מימין לשמאל: מר שי אברהמי, מר שלמה סביה ומר עופר בוסתן ביומו הראשון של הכנס.

אחריו נשא דברים, שי אברהמי, מנכ"ל מכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט, שבחר בפתח דבריו לקהל המאמנים להעלות על נס את חשיבות הנחלת ערך הזהירות והשמירה על בטיחות המתאמנים והספורטאים, נוכח התאונה המחרידה שארעה בתחילת השבוע, בה נגדעו חייהם של שני רוכבים אופניים, ספורטאים חובבים. מר אברהמי אף סקר את תקופת השינוי הדרמטית בחיי מכון וינגייט מאז הפך לתאגיד תחת משרד התרבות והספורט, במסגרתה ניכר תהליך ההתחדשות והבנייה ברחבי המכון, וציין את מחויבותו העמוקה של המכון לספורטאי ההישג ולאיגודים הפועלים בו מתוך ראייה לאומית רחבה.


כ-950 מאמנים ומאמנים גדשו את אולמות ההרצאות וההשתלמויות הענפיות (רימון 2)

שי אברהמי: "מכון וינגייט נועד להעניק מעטפת של מתקנים שהם 'הלחם והחמאה' שלו אבל גם תזונה, לינה ורפואת ספורט ועדיין לא רק - יש כאן גם את המרכז לרפואת ספורט ולמחקר, היחידה לספורט הישגי, את אתנה ואת אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט שהיא חממה לספורטאים צעירים בתקווה שיהיו ספורטאי העתיד של ישראל". עוד ציין מר אברהמי, את שיתוף הפעולה המצוין עם מנהל הספורט, עם הוועד האולימפי ועם איגודי הספורט ואת שיתופי הפעולה של המכון בתחום האקדמי והטכנולוגי עם גופים מובילים בארץ ובעולם.פיזיולוגית המאמץ, רותם כסלו כהן, בהרצאתה ביומו הראשון של הכנס (צילום רימון 2)

הכנס נפתח בהרצאתו של הפיזיולוג הספרדי, ד"ר איניגו מוחיקה, שעסקה במעקב ובקרה אחר עומסי אימון בענפי הכדור ובענפים אישיים. אחריו הרצתה פיזיולוגית הספורט והמאמץ, רותם כסלו כהן, בנושא "תקופתיות מחוץ לקופסה", אותה השלימה מהצד המנטלי, פסיכולוגית הספורט, ד"ר איריס אורבך. בשעות הצוהריים התקיימו ברחבי המכון עשרות סדנאות לבחירת המאמנים, מפי טובי המרצים בתחומם בארץ ועולם: כ-14 מאמנים מחו"ל, מובילי דעת קהל, מאמנים ישראלים בכירים ומיטב אנשי המדע ורפואת הספורט בישראל, בהם אנשי המרכז לרפואת ספורט ומחקר של מכון וינגייט.


יו"ר הוועד האולימפי בישראל, גילי לוסטיג עם יעקב ג'ינו, מנהל ביה"ס למאמנים (צילום: רימון 2).

יומו השני של הכנס (חמישי) נפתח בהשתלמויות בענפי הספורט השונים: ג'ודו, שחייה, כדורמים, אופניים (מסלול והרים), כדורסל, כדורעף, כדוריד, טניס, אתלטיקה, טריאתלון, רוגבי וספורט פראלימפי ומדעי האימון, ונמשך בהרצאת מפתח של ד"ר איניגו מוחיקה, שעסקה בהסתגלות ספורטאים לעומסי אימון.


פיני גרשון עם יעקב ג'ינו, מנהל ביה"ס למאמנים ולמדריכים של מכון וינגייט (באדיבות רימון 2)
 
גם את "השולחנות העגולים" למוזמנים בלבד, הוביל ד"ר איניגו מוחיקה, מומחה עולמי בתורת האימון, שליווה מדליסטים אולימפיים בטריאתלון ובשחייה, ומשמש כיום כראש תחום מדעי האימון הגופני באיגוד השחייה הספרדי. 
 

ניר לוין עם פרופ' יובל חלד ביומו הראשון של הכנס הלאומי למדעי האימון (באדיבות רימון 2)

מנהל ביה"ס למאמנים ולמדריכים של מכון וינגייט, מר יעקב ג'ינו סיכם את הכנס כהצלחה מקצועית וארגונית ברמה הטובה ביותר, ואף הביע את הערכתו הרבה לאיגודי הספורט שהצליחו להביא מרצים מחו"ל ברמה כה גבוהה.

יעקב ג'ינו: "הכנס הלאומי למדעי האימון התחרותי היה הצלחה מקצועית וארגונית ברמה טובה מאוד. היכולת להוציא אל הפועל כנס כה מורכב בו התאחדו 14 איגודים תחת קורת גג אחת, תוך ניתובו של חומר מקצועי עדכני שיתאים לענפי ספורט רבים, אינה דבר של מה בכך. מטרתנו היא למצב את מכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט, כבית המוביל לספורט הישראלי כמו שכולנו רוצים לראות אותו וכולי תקווה שהכנס היה יריית פתיחה לכיוון הנכון. כל מאמן בישראל צריך לדעת שמכון וינגייט הוא כתובת מקצועית עבורו, גם אם אינו נמנה עם הספורט התחרותי ושכאן יקבל לא רק הכשרה מקצועית, אלא גם הידע, ההכוונה וההעשרה מקצועית הטובים ביותר. אני מבקש להודות לכל עובדי המכון ועובדי הגופים החיצוניים שסייעו והיו מעורבים בהוצאתו של הכנס אל הפועל".

הכנס המקיף והרב תחומי - פרי יוזמה משותפת של משרד התרבות והספורט מכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט, בשיתוף הוועד האולימפי בישראל, הוועד הפראלימפי הישראלי, התאחדות אילת ואיגודי הספורט בישראל.תגובות הוסף תגובה
לא רשומות תגובות למאמר זה.
נמשכת ההרשמה למגוון קורסים ומסלולי לימוד בביה"ס למאמנים ולמדריכים ע"ש נט הולמן. במקרה הצורך, תתאפשר למידה מקוונת בהתאם להנחיות משרד הבריאות