חפש רק בנושא זה


שוב בבית: ענף ההתעמלות במכון וינגייט

נחנך מתקן האימונים החדש של ההתעמלות האומנותית שהוקם במגרש ע"ש כהנר והוצג אולם "ברלין" שעבר שדרוג לטובת מתעמלי המכשירים ביוזמת משרד התרבות והספורט ובמימונו, בעלות של יותר מ-10 מיליון ₪. הטקס נערך במעמד בכירי עולם הספורט ההישגי, המתעמלות לינוי אשרם וניקול זליקמן, נבחרת ההתעמלות האומנותית וסגל המאמנות. מנכ"ל משרד התרבות והספורט, עו"ד יוסי שרעבי: "להעניק לספורטאים את התנאים המיטביים לקראת המשחקים האולימפיים בטוקיו"
  27/02/20

היום (חמישי) נערכה חנוכתו של מתקן ההתעמלות האומנותית החדש במכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט, במעמד מנכ"ל משרד התרבות והספורט, עו"ד יוסי שרעבי, ראשי איגוד ההתעמלות, כנרת צדף ועודד אברמסון, מנכ"לית האיגוד, שרית שנער, מנכ"ל הוועד האולימפי, גילי לוסטיג, יו"ר מכון וינגייט, יקי אנוך, מנכ"ל המכון, מר שי אברהמי, חברי הנהלה, נבחרות ההתעמלות, מאמנות ואנשי צוות ואורחים מכובדים נוספים - טקס שבישר את חזרת ענף ההתעמלות למכון.בשבועות האחרונים, ביוזמתו של משרד התרבות והספורט ובמימונו, הוקם במכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט, מתקן אימונים ייחודי, הייעודי למתעמלות האומנותיות הבכירות של ישראל ובראשן לינוי אשרם וניקול זליקמן, ולנבחרת ההתעמלות האומנותית, לטובת אימוניהן לקראת המשחקים האולימפיים בטוקיו 2020, בהשקעה כוללת של כ-6.5 מיליון ₪ כשבמקביל, גם אולם ההתעמלות "ברלין" עבר שיפוץ נרחב בעלות משוערת של 3.8 מיליון ₪ לטובת ספורטאי ענף התעמלות המכשירים.


אלה סמופלוב, לנה קופילנקו, איילת זוסמן, ניקול זליקמן, לינוי אשרם ושרית שנער
(צילום: אבי שי, מכון וינגייט)


באוהל הוצבו משטחי התעמלות אומנותית וציוד המאושרים על ידי הפדרציה העולמית להתעמלות לשימוש במשחקים האולימפיים בטוקיו 2020. הציוד החדיש נרכש במטרה לייצר תשתית איכותית לטובת מתעמלי ההישג שיתאמנו במכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט.


מתעמלי המכשירים כבר מתעמלים באולם ברלין המחודש (צילום: אבי שי, מכון וינגייט)

גם אולם ההתעמלות, "אולם ברלין", עבר שיפוץ מקיף לצורך הכשרתו לשימוש כמתקן אימון לספורטאים האולימפיים של ענף התעמלות מכשירים, בעלות כוללת של כ-3.8 מיליון ₪ וספורטאי הענף, כבר החלו להתאמן באולם המחודש. השיפוץ כלל התקנת מערכות תאורה, מיזוג ושמע חדשות, שיפוץ שירותים ומקלחות, בניית חדרי מנוחה וחידושו הפנימי והחיצוני של האולם. באולם הותקנו מתקני התעמלות מכשירים חדישים של חברת SPIETH הגרמנית, המאושרים על ידי ה- FIG , איגוד ההתעמלות העולמי, לשימוש במשחקים האולימפיים בטוקיו 2020. בשלב הבא של שיפוץ "אולם ברלין", מתוכננת התקנתם של מערכות צילום, שעונים ומסכים, וכן שיפוץ הטריבונות לצורך הכשרתן בהתאם לתקנות נגישות ובטיחות עדכנייות ועבודות נוספות הנדרשות לצורך קיום תחרויות במתקן.

 
טקס גזירת הסרט במתקן האימונים החדש (צילום: אבי שי, מכון וינגייט)

עו"ד יוסי שרעבי, מנכ"ל משרד התרבות והספורט: "הקמת האוהל הייחודי ושיפוץ אולם "ברלין" עבור מתעמלות ומתעמלי איגוד ההתעמלות לקראת המשחקים האולימפיים, בוצעו כחלק מהמחויבות שלנו ומהרצון שלנו להעניק את האמצעים המיטביים לספורטאים ולספורטאיות למשחקים האולימפיים בטוקיו 2020. זאת לצד הגדלת התמיכות לאיגודים, מתן תמריצים לענפים מועדפים ותמריצים לספורטאים ולמאמנים עבור ההישגים אליהם הגיעו. בנוסף, מהלך זה הוא חלק משמעותי מהתוכנית להפוך את מכון וינגייט לכפר האולימפי של מדינת ישראל והקמת הבתים הלאומיים של ענפי הספורט ההישגי, על מנת שיוכלו לקבל תשתית רחבה ומעטפת לוגיסטית מלאה לפעילות הספורטאים והספורטאיות של הספורט ההישגי במדינת ישראל. אני מודה לכל מי שפעל לממש את ההחלטה באופן מהיר. זו ללא ספק בשורה משמעותית לענף ההתעמלות ולאתלטים ולאתלטיות המצוינים שלנו".

 
ניקול זליקמן ולינוי אשרם, מתרגלות למשטח באוהל האימונים החדש שלהן (באדיבות איגוד ההתעמלות בישראל)

שי אברהמי, מנכ"ל מכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט: "אנחנו שמחים ומברכים על הגעתם של נבחרות ההתעמלות הבכירות של ישראל וצוותי האימון של ענף ההתעמלות למכון וינגייט, שהינו הבית הלאומי של איגודי הספורט בישראל. אנו מודים למשרד התרבות והספורט על הסיוע בהשקעה הגדולה לטובת בנייה ושיפוץ המבנים ומלאי גאווה על כך שהמכון יספק לספורטאי ההישג את התנאים הטובים ביותר, ומקווים שאלו יהוו תשתית ותמיכה ראויה להישגיהם במשחקים האולימפיים בטוקיו וגם בהמשך".


נבחרת ההתעמלות האומנותית של ישראל עם המאמנת אירה ויגדורצ'יק ומנכ"לית האיגוד, שרית שנער (צילום: אבי שי, מכון וינגייט)

שרית שנער, מנכ"לית איגוד ההתעמלות
: "אנו נרגשים ומברכים על פרויקט הענק שצלח הודות לשיתוף פעולה הדוק בין משרד התרבות והספורט, מכון וינגייט ואיגוד ההתעמלות בישראל, בראשותם של היו"ר המשותפים: כנרת צדף ועודד אברמסון. נוצרה הזדמנות היסטורית להקמת תשתית ראויה לענף ההתעמלות, הנמנה עם הענפים האישיים המובילים וההישגיים ביותר, ואנו מודים למשרד התרבות והספורט ולשרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב, על "הרמת הכפפה" והתמיכה בפרויקט. אנו בטוחים כי האימונים במתקן זה יסייעו במאמצים לקראת המשחקים האולימפיים בטוקיו וכמובן ביעדים הבאים, ואנו נרגשים לקראת תחילת הפעילות במכון".תגובות הוסף תגובה
לא רשומות תגובות למאמר זה.
נמשכת ההרשמה למגוון קורסים ומסלולי לימוד בביה"ס למאמנים ולמדריכים ע"ש נט הולמן. במקרה הצורך, תתאפשר למידה מקוונת בהתאם להנחיות משרד הבריאות

בדיקות ארגומטריה, מבדקים פיזיולוגיים, טיפולי פיזיותרפיה וייעוץ תזונתי במרכז לרפואת ספורט ולמחקר. לייעוץ ולקביעת תור התקשרו 09-8639420