חפש רק בנושא זה


העתיד כבר כאן: קורס לניהול חדשנות בספורט

קבוצת החדשנות בספורט COLOSSEUM ומכון וינגייט, ישיקו באוקטובר הקרוב את הקורס הראשון ללימוד מקצועות ה-Sport tech, המיועד לאנשי ספורט ולחובבי טכנולוגיה השואפים להשתלב בתחום. תומר יהודיין: "הבוגרים ירכשו ידע, קשרים ומיומנויות על כלים דיגיטליים מתקדמים ויזכו ביתרון תחרותי משמעותי". יעקב ג'ינו, מנהל ביה"ס למאמנים: "אנו גאים בשיתוף הפעולה. קידום החדשנות בספורט הוא נר לרגלינו"
  28/06/20

קורס ייחודי, ראשון מסוגו, שמורכב מחמישה אשכולות ידע פורצי דרך בנושא ניהול חדשנות בספורט, מושק בימים אלו בביה"ס למאמנים ולמדריכים ע"ש נט הולמן של מכון וינגייט, בשיתוף  "Colosseum Sport", קבוצת החדשנות הבין-לאומית לקידום טכנולוגיות ספורט ישראליות, מייסודו של אורן סימיניאן. הקורס החדשני לניהול ספורט מהפן היזמי-טכנולוגי שייפתח באוקטובר 2020, מיועד לשחקנים, למאמנים, למנהלים, לאנשי המדיות השונות ולכל מי שרואה את עצמו ממלא תפקיד משמעותי ומוביל בארגוני ספורט וטכנולוגיה.

בקורס המקיף בן ה-180 שעות לימוד, הסטודנטים ייחשפו לחידושים הבולטים החדשניים ביותר שמשנים את הדרך בה אנשים עושים ספורט, צופים בספורט וצורכים אותו. המשתתפים יזכו להיפגש עם הדמויות שנמצאות בקדמת התעשייה, יתנסו בטכנולוגיות מתקדמות, יערכו סיורים בחברות הזנק (סטארט-אפ) ויקדמו מיזם טכנולוגי בתחומי הספורט, הכושר והבריאות.


 תומר יהודיין, מנהל הפעילות של 'קולוסיאום ספורט' בישראל: מוביל תוכנית הלימודים.

"עולם הספורט נשאר מאחור בהרבה מובנים, הן מבחינה הטמעת הטכנולוגיות והן מבחינת שיטות העבודה" אומר תומר יהודיין, מרצה לחדשנות באוניברסיטאות ושופט כדורסל בכיסאות בגלגלים, הנמנה עם מובילי הקורס, ומוסיף: "לדוגמה, מאמנים היום מוצאים עצמם מבזבזים זמן רב על תיאומים ובירוקרטיה, אימוץ חדשנות יכול להפוך אותם ליעילים ולמקצועיים הרבה יותר בזמן קצר. בהקשר הזה, שיתוף הפעולה עם מכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט, כגוף המקצועי והגדול לספורט בארץ הוא מתבקש ואידיאלי".

מהו, אם כך, הערך המוסף של המסלול עבור המשתתפים?
"חשיפה לטכנולוגיות ולכלים מתקדמים תעזור למאמנים ולספורטאים לשפר את הביצועים, את יכולות הארגון ואת ניהול הזמן שלהם. היכולת לעקוב, לנתח ולהשתמש בנתונים בזמן אמת היא קריטית להצלחה מקצועית בעולם החדש. בנוסף, שיפור היכולות היזמיות וחיזוק הנראות הדיגיטלית יעניקו למשתתפים ערך מוסף ויסייעו להם בכל מיזם, עסק או אפיק קריירה בו יבחרו בהמשך דרכם. הרצאות האורח והסיורים בסטארט-אפים יפתחו את המשתתפים לעולם שלם של אפשרויות בעולם הספורט-טק ויחברו אותם לתעשייה".

עד כמה הקורס עשוי להיות משמעותי גם עבור בעלי תפקידים נוספים בעולם הספורט?
"כמובן שמאמנים יקבלו ערך אדיר במהלך המסלול, אך הלימודים מיועדים לכל מי שרוצה להרחיב את אופקיו וללמוד על החיבור של תעשיות הספורט וההיי-טק. מרבית הנרשמים עד כה מגיעים עם רקע בספורט: ספורטאים, מאמנים, מנהלים או אלו שרוצים להתחיל את דרכם היזמית. אנו רואים שהקורס מושך אנשים מתחומים שונים ומקבוצות גיל שונות בטווח הגילאים 51-20. הקורס יתקיים בימי שישי וניתן לשלבו עם לימודים אקדמיים ומקצועיים אחרים".מהו השינוי העיקרי שחל בשוק התעסוקה במקצועות הספורט?
"עד לפני כשלוש שנים כל עולם החדשנות בספורט עדיין היה בחיתוליו באופן יחסי לתחומים אחרים - וארגונים רבים טרם החלו להשתמש בפלטפורמות ובטכנולוגיות מתקדמות, אך כיום אנו עדים לדור חדש של מנהלים שמבין את החשיבות שבהטמעתן של טכנולוגיות מתקדמות ובהפיכת ארגוני ספורט מסורתיים ל"ארגונים חכמים". דוגמה לכך ניתן לראות במשרות חדשות וחדשניות שנכנסו לתחום כגון CT0 במועדוני ספורט, מובילי טכנולוגיה ומנהלי דיגיטל. בתפקידים אלו חייבים היום לדבר את "שפת הסטארט-אפים".

איך אתה מסכם את היתרון ממנו ייהנו בוגרי המסלול?
"מעבר לידע ולקשרים שירכשו הסטודנטים במהלך המסלול, הם יקבלו כלים שיעזרו להם בהמשך הדרך - הבנת האתגרים החדשים בעולם הספורט, היכרות עם הטכנולוגיות המתקדמות ורכישת מיומנויות להקמת מיזם - יהוו לסטודנטים קרש קפיצה משמעותי לעולם התעסוקה החדש. לאחר שיתנסו בתחילתו של הקמת מיזם עצמאי, בוגרי המסלול יוכלו להקים סטארט-אפ משל עצמם, להצטרף למיזם קיים, לקדם את החדשנות בארגון שלהם או פשוט ליצור לעצמם יתרון בתחום האימון והניהול. היחס האישי והליווי במהלך הקורס ולאחריו, הוא חלק משמעותי בהצלחה המשותפת. בנוסף, הבוגרים יצטרפו לקהילת הספורט-טק, ובאמצעות חיבורים רלוונטיים יוכלו להעמיק את הקשרים שיצרו עם אנשי מפתח בתעשייה".

עם אילו חברות הזנק חניכי המסלול יזכו לערוך היכרות?
עולם הספורט-טק מורכב משילוב של כמה תחומים, כגון:
 
Athlete Development, Fan-Engagement, Smart Facilities, Media & Broadcast ו-eSports.
בהתאם לכך, במהלך הלימודים ייחשפו המשתתפים לסטארט-אפים מכל התחומים הללו ואף יפגשו את היזמים הבולטים בתעשייה. אחד הדברים המדהימים בשיתוף עם מכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט, הוא הקרבה לספורט עצמו ולטכנולוגיות שכבר מוטמעות בו. במהלך הלימודים ייערכו סיורים והתנסויות באותם פיתוחים מתקדמים. בהרצאות האורח ירצו מרצים אורחים עם רקע ספורטיבי-טכנולוגי-ניהולי. לדוגמה, גל נבו השחיין האולימפי לשעבר, שמוביל מיזם חדשני בתחום השחייה, אסף נבו, בוגר רופין לשעבר וכיום מנכ"ל חברת PICO שמעצבת מחדש את הדרך בה מועדוני ענק כגון דורטמונד שומרים על קשר עם האוהדים שלהם ואף יוצרים מכך הכנסות נוספות, ומרצים נוספים מחברות היי-טק, ממועדונים ומהתאחדויות ומאיגודי ספורט".


אורן סימיניאן, מייסד ''קולוסיאום ספורט'' ונציג החדשנות של מועדון הפאר FC Barcelona, בהרצאה בכנס לחדשנות שנערך במכון וינגייט

ומדגיש לסיכום: "חשוב לזכור שמגפת הקורונה הציבה את מנהלי הספורט בפני אתגרים חדשים שלא הכרנו עד כה: למשל, איך יוצרים תוכן איכותי גם כשאין משחקים חיים, איך יוצרים אווירה בקהל ללא אצטדיון ואיך מונעים פציעות של ספורטאים שלא התאמנו באופן סדיר. במהלך הקורס נדון בסוגיות האלו ואף נכין את הקרקע למשתתפים לקדם מיזמים משל עצמם, בתקווה שיוכלו ולקדם את הספורט בארץ ובעולם".

עדי סילמן, מנהלת המחלקה ללימודים מתקדמים בביה"ס למאמנים ולמדריכים ע"ש נט הולמן:
"מבחינת בית הספר והמכון, ייסודו של מסלול לימודים בתחום החדשנות והטכנולוגיות בספורט שנמצא בצמיחה חדה בשנים האחרונות, הוא צעד חשוב ומתבקש. הטכנולוגיות החדשות תורמות רבות למאמנים, לספורטאים ולמנהלים והענקת הידע ורכישת כלים מתקדמים בתחום מקבלים בימים אלו משמעות גדולה מתמיד, וחשובים מאין כמותם להתייעלותם המקצועית. יחד עם חברת קולוסיאום נבנתה תוכנית לימודים מקצועית ברמה גבוהה ביותר, שתעניק סט שלם של כלים ומיומנויות שיעזרו לסטודנטים בהמשך בהקמת מיזם, בהצטרפות לחברת הזנק, בפתיחת עסק בתחום הספורט והכי חשוב בהתמודדות עם עולם הספורט המתחדש".

יעקב ג'ינו, מנהל ביה"ס למאמנים במכון וינגייט, מסכם: "החדשנות בספורט היא ערך מרכזי ומוביל במכון הלאומי למצוינות בספורט ונר לרגלינו בפעילות בית הספר. אנו גאים בשיתופי הפעולה המוצלחים עם ''קולוסיאום ספורט'', קבוצת החדשנות המובילה בארץ והבולטת בזירה הבין-לאומית. אין לי ספק שלחניכי המסלול מובטחת חוויית לימודים מעצימה ברמה הגבוהה ביותר".

הקורס לניהול חדשנות בספורט ייפתח ביום שישי, ה-23.10.20 בביה"ס למאמנים ולמדריכים ע"ש נט הולמן במכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט. 
מספר המקומות מוגבל - לפרטים ולהרשמה.תגובות הוסף תגובה
לא רשומות תגובות למאמר זה.
נמשכת ההרשמה למגוון קורסים ומסלולי לימוד בביה"ס למאמנים ולמדריכים ע"ש נט הולמן. במקרה הצורך, תתאפשר למידה מקוונת בהתאם להנחיות משרד הבריאות