חפש רק בנושא זה


נחשף לוח השחייה האולימפי הישראלי בבריכה הלאומית

בצל המגבלות, הלוח האולימפי הנושא את שמותיהם של יעקב טומרקין, מיקי חליקה, עדי ביכמן ומיטב שחייני ושחייניות ישראל האולימפיים והפראלימפיים, הוצג בנוכחות חברי הנהלת האיגוד וקומץ מוזמנים. יו"ר איגוד השחייה, סימון דוידסון: "מדובר בשחייניות ובשחיינים שהם דוגמה ומופת וכל ילד שיגיע לבריכה הלאומית ירצה שגם שמו יתנוסס על הקיר"
  18/09/20

איגוד השחייה הישראלי חשף השבוע (שלישי) את הלוח האולימפי של השחייה הישראלית שהוקם בבריכה הלאומית, במכון וינגייט, המכון הלאומי למצוינות בספורט.

על הלוח האולימפי החדש מתנוססים שמות השחייניות והשחיינים שיצגו את ישראל במשחקים האולימפיים (או שהיו מיועדים לעשות זאת ונבצר מהם מסיבות שאינן ספורטיביות). כמו כן מופיעים שמותיהם של המדליסטיות והמדליסטים הפראלימפיים עד 1984 - כחלק משיתוף פעולה עם ההתאחדות לספורט נכים והוועד הפראלימפי הישראלי.


הלוח האולימפי של השחייה הישראלית בבריכה הלאומית במכון וינגייט (באדיבות איגוד השחייה).

בצל המגבלות, הקיר החדש הוצג בעת הרמת הכוסית לחג של חברי הנהלת איגוד השחייה ועובדיו שהתקיים במסגרת מצומצמת בהשתתפות שחייני העבר האולימפיים, עדי ביכמן ומיקי חליקה, הנמנים עם חברי הנהלת האיגוד, המאמנים האולימפיים, מנו מאי ואסף מימון וחנן גלעד, מאמן נבחרת ישראל במים פתוחים שפרש לאחרונה.

 
יעקב טומרקין על רקע הלוח האולימפי החדש (באדיבות איגוד השחייה בישראל).

יו"ר איגוד השחייה, סימון דוידסון: "מזה זמן רב שרצינו באיגוד השחייה לתת מקום ראוי לשחייניות ולשחיינים ששמותיהם נכתבו בספרי ההיסטוריה. המקום הראוי ביותר היה על קיר הבריכה הלאומית והחלטנו לא לתת לקורונה לעצור אותנו ולחשוף את הקיר, גם אם במסגרת מצומצמת. הספורטאיות והספורטאים האולימפיים והפראלימפיים הם דוגמה ומופת בענף שלנו הם עשו היסטוריה ואני בטוח שכל ילד שייכנס לבריכה ירצה ששמו יופיע לצידם על הקיר. כולנו תקווה כי קרוב היום בו נוכל לערוך אירועים שוב כמו פעם. או אז, נשמח לאחד את כל השחייניות והשחיינים האולימפיים והפראלימפיים, יחד עם המשפחות, המאמנים והוועד האולימפי והפראלימפי, תחת קורת גג אחת, כדי לחגוג את השחייה הישראלית. דבר אחד בטוח, אף נגיף לא ינצח אותנו. אני מאחל שנה טובה למשפחת השחייה הישראלית ולכל בית ישראל".תגובות הוסף תגובה
לא רשומות תגובות למאמר זה.
נמשכת ההרשמה למגוון קורסים ומסלולי לימוד בביה"ס למאמנים ולמדריכים ע"ש נט הולמן. במקרה הצורך, תתאפשר למידה מקוונת בהתאם להנחיות משרד הבריאות