חפש רק בנושא זה






בשבוע הבא: הליגה הטובה בעולם בשחייה נפתחת

בוגרי אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט, יעקב טומרקין, מירון חירותי, אנסטסיה גורבנקו וחברתם לנבחרת אנדראה מורז, ייצגו את ישראל בליגת ה-ISL הבין-לאומית בה ייקחו חלק טובי השחיינים והשחייניות בעולם. התחרויות יתקיימו למשך חודש במתכונת של ״בועה״
  08/10/20

טומרקין צפוי לשחות בשורותיה של הקבוצה ההונגרית Iron, לצידה של  האלופה האולימפית המעוטרת, קטינקה הוסו, שב-2015 ניפצה שני שיאי עולם באליפות אירופה שהתקיימה בבריכה הלאומית במכון וינגייט.


בתמונה: יעקב טומרקין

לפי הלו"ז המלא, כבר במחזור הראשון, שייערך ב-18-17 באוקטובר, נקבל נציגות ישראלית, כאשר מורז וגורנבקו יהיו הראשונות לזנק למים מול האלופה, אנרג'י סטנדרט, ומול הקבוצות: קאלי קונדורס וניו יורק ברייקרס. במחזור השני, שייערך ב-20-19 באוקטובר, נקבל את הדרבי הישראלי הראשון, בין איירון של טומרקין לטריידנט של חרותי, במפגש ישיר מול סגנית האלופה, לונדון רואר, ואקווה סנטוריאנס האיטלקים. המפגש ה"ישראלי" ביותר יהיה במחזור החמישי, אז שתי השחייניות של LA יפגשו את חרותי והטריידנט לקרב מסקרן.

ככלל, מתוך עשר התחרויות שייערכו במסגרת הליגה הסדירה, בשמונה תהיה נציגות ישראלית של לפחות שחיין אחד - במחזורים 5-1 ובמחזורים 10-8. אחרי עשר תחרויות, שמונה הקבוצות שיסיימו במקומות הראשונים בליגה יעפילו לשני חצאי הגמר, שייערכו גם הם במסגרת הבועה מיד בתום הליגה הסדירה. ארבע קבוצות (שתי הראשונות בכל חצי גמר) יעפילו לגמר, שייערך חודש לאחר מכן, ככל הנראה בטוקיו.


בתמונה: מירון חירותי

״זה שווה ערך לאליפות עולם״ אומר יעקב טומרקין, שיתמודד בשורותיה של הקבוצה ההונגרית Iron, לצידה של  קטינקה הוסו המעוטרת, ומוסיף: ״התרומה של ההשתתפות בליגה הזו להכנות לטוקיו היא ענקית משום שב-2020 אין לנו שום תחרות בין-לאומית רשמית. השחיינים הטובים בעולם יהיו שם - אומנם לא מדובר בבריכה אולימפית אלא בבריכה קצרה של 25 מ׳ - אבל עדיין זה חודש שלם של תחרויות עם ארבע או חמש תחרויות לכל קבוצה, ככה שזו התנסות ברמה הבין-לאומית הגבוהה ביותר״.


בתמונה: אנסטסיה גורבנקו



תגובות הוסף תגובה
לא רשומות תגובות למאמר זה.
נמשכת ההרשמה למגוון קורסים ומסלולי לימוד בביה"ס למאמנים ולמדריכים ע"ש נט הולמן. במקרה הצורך, תתאפשר למידה מקוונת בהתאם להנחיות משרד הבריאות