חפש רק בנושא זה


בקרוב במכון וינגייט: מתקן אימונים לאומי עבור ענף הטיפוס הספורטיבי

המתקן יוקם בשיתוף פעולה של מכון וינגייט, התאחדות הטיפוס בישראל ובסיוע משרד התרבות והספורט. בשלב הראשון, שיחל כבר בחודשים הקרובים, יוקם קיר טיפוס בסגנון בולדרינג בעלות של 800 אלף ₪. בהמשך יוקמו 2 קירות טיפוס נוספים לענפי ההובלה והספיד
  19/10/20

ענף הטיפוס יופיע לראשונה באולימפיאדת טוקיו 2021 כענף אולימפי והוא בדרך לקבל מעמד קבע החל מאולימפיאדת פריז 2024, מה שהיווה זרז להקמתו המהירה של מערך תשתית ואימונים במכון וינגייט, מרכז האימונים של ענפי הספורט האולימפיים וביתם הלאומי של איגודי ספורט רבים.


אלכס חזנוב (צילום: עומר אלפנדרי)

ענף הטיפוס, הידוע כספורט אתגרי ודינאמי, הפך פופולרי מאוד בקרב צעירים ומבוגרים בארץ ובעולם. בוודאי לאור החשיפה העצומה לו זוכה הענף בתכנית "נינג'ה ישראל" בה התחרו וזכו המטפסים המובילים: יובל שמלא ואלכס חזנוב. ההערכות הן כי בישראל כ-30,000 מטפסים והמספר הזה מטפס גם כן, כשברחבי הארץ פועלים כיום 40 קירות המלאים עד אפס מקום. עם זאת, קירות טיפוס אלה בעלות אוריינטציה מסחרית, ואינם מותאמים לצרכי האימון של ספורטאים תחרותיים. כיום, הדרך היחידה של המטפסים התחרותיים הישראליים להתאמן ברמה הדרושה הוא לקיים מחנות אימונים בחו"ל.  

כל זאת בזמן שנבחרת ישראל לטיפוס, המונה 44 ספורטאים רשמה 135 הופעות בינלאומיות בשנת 2019 בלבד.
4 מהם משתתפים בסגל לאולימפיאדת טוקיו ו-4 ספורטאיות נוספות נמצאות בסגל הטופ-טים לקידום ספורטאיות נשים. גם ברמה הארצית שנת 2019 הייתה משמעותית – בשנה זו נערכו 20 תחרויות סבב ברחבי הארץ במסגרת הליגה הארצית עם קרוב ל-500 מתחרים ו-4 תחרויות נוספות במסגרת אליפות ישראל לבוגרים ולנוער.


יובל שמלא (צילום: דייגו רוסמן)

שי אברהמי, מנכ"ל מכון וינגייט: "אנו מאמינים כי מתקן טיפוס לנבחרת הלאומית, יחד עם שאר המעטפת ההישגית ומגוון השירותים שהמכון יודע לספק, ישפר באופן משמעותי את איכות האימונים ורמת המוכנות של ספורטאי העלית בארץ בענף הטיפוס, וללא ספק יתרום למימוש הפוטנציאל להישגים בזירה הבין לאומית. אני מאוד שמח על בחירת איגוד הטיפוס להקים במכון את מתקן האימונים הלאומי."

ארז הראלי, מנכ"ל התאחדות הטיפוס הספורטיבי והאתגרי בישראל: "ענף הטיפוס הוא ענף ספורט בצמיחה אדירה עם פופולריות גדולה והוא מגיע כיום לתפוצה מאוד רחבה בארץ. הקמת מתקן אימונים לאומי היא אירוע מאוד משמעותי בכל הקשור להפיכתו של הענף למקצועי יותר. אנו שמחים ומברכים על שיתוף הפעולה עם מכון וינגייט, משרד התרבות והספורט, הוועד האולימפי והיחידה לספורט הישגי ומקווים שנביא את הענף למקומות אליהם אנו שואפים להגיע".


ולרי קרמר (צילום: דור רודה)תגובות הוסף תגובה
לא רשומות תגובות למאמר זה.
נמשכת ההרשמה למגוון קורסים ומסלולי לימוד בביה"ס למאמנים ולמדריכים ע"ש נט הולמן. במקרה הצורך, תתאפשר למידה מקוונת בהתאם להנחיות משרד הבריאות