חפש רק בנושא זה


יצא לאור - גיליון אפריל 2005 של מגזין "דינמי"

גיליון פסח של "דינמי" מקדם את פני הקיץ, יוצא לחוף הים ולבריכות השחייה, ממליץ על פעילות גופנית, טיולי אופניים ועוסק כמובן גם באורח חיים בריא
  30/04/05

בימים אלה הופיע גיליון מס' 10 של מגזין "דינמי" - גיליון אפריל 2005. אפריל, חודש הפסח,  הוא חודש ההתחדשות, לקראת כניסת עונת הקיץ. גיליון אפריל מבשר את השינוי בהתנהגות של האנשים: בודדים וחבורות יוצאים לפארקים, לחופי הים, לשבילי השדות וגם למדרכות ולצידי הדרכים. צועדים, רצים, רוכבים על אופניים, שוחים בבריכה ואפילו בים. האביב מוציא אותנו החוצה, ממריץ אותנו לזוז, לחלץ עצמות, לשמן שרירים, להזיז אברים.

גיליון מס' 10 מקדם את פני הקיץ. צילום השער קורא לנו לצאת לשחות בבריכות ובים, במדור "דינמי פעיל" מדגימה מדריכת מועדון הספורט בווינגייט, אושרת ברמן, מספר תרגילי ספורט לחילוץ העצמות על חוף הים. מאמנת השחייה ומנהלת המרכז לטיפוח מחוננים בווינגייט, הדר בן-דרור, ממליצה על טכניקות ושיטות שחייה מומלצות לשחיינים חובבים. וגם הטיפים והמתכונים הותאמו במיוחד לאביב שבפתח ולחג הפסח.

נושאי הבריאות והתזונה הנכונה תופסים גם הפעם מקום מרכזי ב"דינמי": מולי אפשטיין מסביר מה בדיוק מחפשים ומוצאים בבדיקות הדם; אייל שרגל ממשיך בסדרת המאמרים על מחלות ופעילות גופנית, והפעם על האוסטיאופורוזיס. שון פורטל מביא את חלקו השני של המאמר על השומן, ובעצם על שריפת השומנים והשפעתה על חיטוב הגוף של המתאמנים. לבנה זיגל מספרת על "תסמונת הספורטאיות הצעירות", שמשלבות פעילות גופנית בעצימות גבוהה עם תזונה לקויה - מתכון בטוח לצרות. וגם הפעם עונות המומחיות שלנו על שאלות הקוראים והגולשים בתחומי הבריאות והתזונה: ד"ר עמירה קן-דרור, רופאה, עונה על שאלות בנושא פעילות גופנית במהלך הריון ואילו ענב ברגר-שמש, תזונאית, עונה לקוראים בנושא הסוכרת והאינסולין.

ועוד בגיליון מס' 10: ד"ר גלעד ויינגרטן במאמר אישי על חוויותיו של פרשן טלוויזיה בעידן המודרני; רן תמרי על ניהול נכון של מועדוני ספורט ומכוני כושר; עמוס גילעד במאמר נוסף בסדרה על תורת האימון, והפעם על קביעת המטרות ובחירת האמצעים באימון המעשי; יפעת שליי מספרת על הפילאטיס - הלהיט החדש בתחום האימון הגופני והחיטוב; איש ההתעמלות הוותיק, ז'קי וישניה, מספר על חידוש עולמי בתחום חלוקת הציונים בענף.

במסגרת המדור "דינמי היסטורי" מספרים בתיה אור ודוד סיבור על חלוצות השחייה התחרותית הישראלית; ד"ר מיכה קניץ מסביר את האספקטים המקצועיים שבאימון משקולות לפיתוח גוף; חזי יצחק, מורה ומדריך טיולים, ממליץ על מסלול לטיולי אופניים בנופים מרהיבים בנגב; מפקח החינוך הגופני במשרד החינוך, ד"ר אלי אהרון, עומד על מקומם ומשקלם של מרכיבי הכושר הגופני בתוכנית ההוראה; ואילו אפי הרנוי ממליץ על פעילות גופנית מפוקחת לילדים, בחצר הגן. לקראת הקונגרס הבינלאומי של הארגון הבינלאומי למידע בספורט, מספרת איה מהרי"ק על הארגון ומטרותיו ומולי אפשטיין ממליץ על אתרים נבחרים ברשת האינטרנט.

תגובות הוסף תגובה
לא רשומות תגובות למאמר זה.
20.10.17 יום פתוח ללימודים במכון וינגייט

משתלם להשתלם

מבדק הזהב
הדרך לבריאות טובה הנשמרת לאורך זמן