חפש רק בנושא זה


 פורום חדרי כושר 
 פורום תזונה 
 פורום נטורופתיה 
 פורום פיזיולוגיה וספורט 
 פורום פציעות ספורט 
 פורום פסיכולוגיה 

פורום פיזיולוגיה וספורט

מנהלי הפורום:
רותם כהןרותם כסלו-כהן – פיזיולוגית מאמץ במרכז לרפואת ספורט ולמחקר ע"ש ריבשטיין במכון וינגייט. תואר ראשון בחינוך גופני, תואר שני Msc  בפיזיולוגיה של המאמץ מאוניברסיטת Brock  בקנדה, מאמנת טריאתלון מוסמכת. עוסקת במחקר, בביצוע בדיקות פיזיולוגיות (סף חומצת חלב, צח"מ, RMR) ובמתן ייעוצים פיזיולוגיים למגוון רחב של מטרות כגון ירידה במשקל, אימונים לענפי הסבולת השונים: ריצה, טריאתלון, אופניים ועוד. מרצה לפיזיולוגיה של המאמץ ולאימון צעירים בבית-הספר למאמנים ולמדריכים של מכון וינגייט.  

ברק גרשון – פיזיולוג מאמץ במרכז לרפואת ספורט ולמחקר ע"ש ריבשטיין במכון וינגייט, בוגר תואר ראשון בחינוך גופני ותואר שני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב (M.Sc.). עוסק במחקר ונותן ייעוצים פיזיולוגיים. מאמן טריאתלון מוסמך, מאמן שחייה, מדריך ספינינג, חיזוק ויוגה.  איירון-מן ומרתוניסט פעיל.

 

הגלישה באתר והשימוש בפורומים בכפוף לתקנון האתר

מתלבט עם לקנות מזרון כושר או נעליי ספורט יריב סעדון 19/09/17 10:39
אני עובד בבית על אירובי , כמו קפיצות וניתורים במקום , הריצפה קשה לי וחשבתי עם לקנות מזרן כושר ( אימון) או להשתמש בנעלי ספורט נוחות
מה עדיף לשם בריאות הגב והרגלים ?
המזרן שאני מעוניין בו יהיה עבה לפחות 1.5 ס"מ
תודה וחג שמח
תשובה רותם - מנהלת הפורום 19/09/17 22:01
יריב שלום,
אני מניחה שמזרון בעובי של 1.5ס"מ לא ישפר את בלימת הזעזועים.
ממליצה לבחון את הטכניקה בה את מבצע את התרגילים, לעבוד בצורה מושכלת ומדורגת וכמובן אם לא נוח לך לקפוץ יחף אז אני מאמינה שזוג נעליים טובות יעשו את ההבדל.
שנה טובה,
רותם
היפרטרופיה של שריר הלב ודופק מקסימלי אצל ילדים שרית 17/09/17 10:45
שלום,
ברצוני לשאול שתי שאלות:
1.היפרטרופיה של שריר הלב מרחשת באימון אירובי או אנאירובי?כיצד זה יכול להשפיע על ילדים שמבצעים אימונים עצימים?
2.האם אצל ילדים יש דופק מקסימלי שניתן למדוד כמו אצל מבוגר?
תשובה רותם - מנהלת הפורום 19/09/17 21:58
שרית שלום,
להלן תשובות לשאלותיך:
1. היפרטרופיה לשריר הלב יכולה להתרחש כתוצאה משני סוגי האימונים שציינת. עם זאת, סוג ההיפרטרופיה יהיה שונה. כתוצאה מאימונים אירוביים - נצפה לראות היפרטרופיה אקצנטרית - הגדלה של גודל החדר השמאלי. כתוצאה מאימונים אנאירוביים (אימוני כוח) - נצפה לראות עלייה בעובי הדפנות של החדר השמאלי - ללא הגדלה משמעותית של החדר השמאלי.
במקרים מסויימים שתי ההיפרטרופיות תהיינה בעיתיות מבחינה קלינית - הגדלה חריגה של גודל החדר השמאלי (בעיקר אצל ספורטאים אירוביים מאומנים ברמות גבוהות), עובי דופן גבוה בצורה חריגה אשר בה על חשבון גודל החדר השמאלי.
ההיפטרופיה תהיה תוצאה של האימונים שבוצעו, ספורטאים צעירים המבצעים אימונים עצימים בתדירות גבוהה ונפחים גדולים - מומלץ לבצע בדיקות אקג ואף לעיתים לשקול לבצע בדיקת אקו-לב כדי לבחון את המבנה האנטומי של שריר הלב.
2. כמובן שלילדים יש דופק מקסימלי. דופק מקסימלי הינו מדד המושפע מגיל האדם והגנטיקה שלו (מקסימום פעימות בדקה). בכל שנה יש ירידה של פעימה בדופק המקסימלי. הדרך הטובה ביותר למצוא מה הוא מדד זה היא על ידי ביצוע מבדק מעבדה מדורג. בהתאם לגיל הילד צריך לבחון האם מבדק כזה אכן מתאים. בקרב ילדים צעירים לרוב אנחנו לא ממליצים לבצע מבדק מסוג זה, מכיוון שעקב היבטים מנטליים לרוב קשה לייצר מאמץ מרבי אמיתי והילד/ה יעצרו בטרם הגעה לדופק המרבי.
חלופה לבדיקת המעבדה - היא שימוש בנוסחאות חיזוי לטובת הערכה של דופק המרבי.
שנה טובה,
רותם
מקסימום קלוריות ליום שניתן לשרוף בהליכה סיגל 13/09/17 10:22
שלום
התחלתי בדיאטה עם פעילות גופנית. אני אשה משקלי 63 גובה 169 סמ . אני מעוניינת לשרוף מה שיותר קלוריות בהליכות. האם ישנו מקסימום של קלוריות שניתן לשרוף ביום בפעילות גופנית שמעבר לו כבר אין הבדל? אם כן מהו לפי הנתונים שלי? תודה
מאזן קלורי רותם - מנהלת הפורום 19/09/17 21:49
סיגל שלום,
על פי שאלתך אני מבינה שמטרתך היא ירידה במשקל. על מנת לרדת במשקל עלינו ליצור מאזן קלורי שלילי (הוצאה קלורית הגדולה מצריכת הקלוריות) אותו ניתן ליצור על ידי שינוי תזונתי וכן ביצוע פעילות גופנית - המגדילה את ההוצאה האנרגטית היומית (שריפת קלוריות...). שני דברים שאת מבצעת.
ככל שנהיה יותר פעילים במהלך היום כך ההוצאה האנרגטית שלנו תעלה וסביר להניח שיהיה קל יותר לייצר את המאזן הקלורי השלילי אותו צריכים כדי לרדת במשקל. הכוונה פה היא גם פעילות יומיומית (עבודות בבית, הליכה ממקום למקום וכדומה).
למטרות ירידה במשקל ההמלצה של ארגוני הבריאות העולמיים היא צבירה של 150-250 דקות של פעילות אירובית בשבוע (לדוגמא הליכה) בעצימות בינונית. עדויות מראות כי צבירה של למעלה מ-250דק'' (בין 300-400דק'') תתרום בצורה משמעותית יותר לירידה במשקל.
על מנת לדעת מה הצריכה הקלורית שלך בפעילות שאת עושה וכן לראות האם העצימות שבה את מתאמנת היא נכונה, ניתן לבצע בדיקות מעבדה כדוגמת סולם קלורי (ייתן אינדיקציה לגבי הוצאה אנרגטית בזמן מאמץ) או פרופיל חומצת חלב (יעזור בהתאמת טווחי אימון והמלצות לשיפור תהליך האימון). בנוסף, במידה ואת מעוניינת בייעוץ אישי לגבי התאמת פעילות גופנית ותזונה לטובת ירידה במשקל את יכולה לפנות למרכז לרפואת ספורט ולמחקר בטלפון: 09-8639404.
בהצלחה ושנה טובה,
רותם
שאלה על חיזוק שריר VMO נאור 13/09/17 08:54
נתקלתי ב-2 חוות דעת לגבי חיזוק שריר VMO.
האחת היא שניתן לחזק בעיקר אותו בתרגילים ייעודיים, והשניה שלא ניתן לחזק בעיקר אותו אלא כל תרגיל מחזק את כל השרירים ב-4 ראשי ואותו גם על הדרך...
מהי חוות הדעת הנכונה יותר מבין ה-2? ואשמח אם אפשר לקבל איזה לינק לתרגיל טוב אם יש
תודה מראש,
נאור
פורום חדרי כושר רותם - מנהלת הפורום 19/09/17 21:38
נאור שלום,
אני ממליצה להפנות את שאלתך בפורום חדרי כושר, מאמינה שיוכלו לעזור בנושא.
שנה טובה וחג שמח,
רותם
שאלה למנהל הפורום עידן 12/09/17 12:02
היי רתם.
קראתי את המאמר שלך בנושא התאוששות ממאמץ ורציתי לדעת האם את גם מייעצת במכון או באופן פרטי ואפשרי להיפגש?
תודה.
תשובה רותם - מנהלת הפורום 19/09/17 21:36
עידן שלום,
אשמח להבין מה מטרת הייעוץ אותו אתה מחפש?
מה הרגע שלך? ספורטאי/מאמן וכדומה...
בהתאם לזה אוכל לענות האם אני מייעצת בנושא.
שנה טובה וחג שמח,
רותם
קפיצה לרוחק -ילדים עדן 09/09/17 13:07
שלום לכולם, ילדה שלי בת 5.5 גובה 1.21 קופצת לרוחק בלי שום מאמץ כ-1.60 בניתור מהמקום.
הבנתי שזה לא מובן מאליו בגיל שלה.
הייתי רוצה להבין אם יש חוגים יעודיים כדי לפתח את הכשרון שלה.
אנחנו כרגע גרים באשדוד בקיץ הבא עוברים לחדרה.
אשמח לתשובות.
חשוב לציין שלפי אנדוקרינולוג היא צפוייה לגבוהה ל 1.87 (אביה 1.96)
תודה לעונים

054-215-08-02
פיתוח יכולות גופניות ובסיס תנועתי רחב רותם - מנהלת הפורום 10/09/17 10:25
עדן שלום,
ראשית זה נפלא שאת מעוניין לפתח את היכולות הגופניות של בתך.
בגיל ובתקופה שבה ביתך נמצאת החשוב ביותר שהיא תהיה פעילה ותשחק הרבה :-)
כמו כן מומלץ לשלב אימון על מגוון רכיבי כושר גופני החל מקואורדינציה, שיווי משקל, זריזות ומהירות וכן גמישות. בנוסף, מומלץ באופן הדרגתי לחשוף אותה למגוון של ענפי ספורט ורכישת מיומנויות מוטוריות. המטרה לתת לה בסיס תנועתי רחב שישרת אותה בעתיד בכל ענף ספורט בו תבחר לעסוק.
ההמלצה כיום היא לא להתמקד בענף ספורט אחד מגיל צעיר אלא לאפשר לילד/ה להיחשף למגוון ענפים, ובגיל בוגר יותר לבצע את ההתמקדות.
מבחינת חוגים - הייתי ממליצה לחפש פעילויות מגוונות שיעבדו על פיתוח היכולות שציינתי למעלה. חשוב שבגיל הזה הכל יתבצע בהנאה וכן דרך המשחק (לדוגמא משחק חופשי כגון משחקי הרחוב של פעם זאת דרך נפלא לעבוד על יכולות אלו).
בהצלחה,
רותם
קניית נעלי ספורט רועי 02/09/17 18:41
אני כרגע לא מבצע ריצות (בעבר הייתי), ורוצה לקנות נעליים שבעיקר יהיו נוחות ושישמרו כמו שצריך על הרגליים. אף על פי שאיני מבצע ריצות, ייתכן שאחזור לזה בעתיד ולכן הייתי רוצה שהנעליים יהיו טובות גם לריצה.

עד עכשיו לא השקעתי יותר מדי בקניית נעלי ספורט, וכעת אני קצת יותר מודע לעניין. הבנתי שאפשר במקומות מסוימים לעשות מעין בדיקה על הליכון שבה רואים אם יש לך קריסה ומציעים לך נעליים בהתאם.

העניין הוא שהמקומות שאני מכיר שעושים את זה הם חנויות נעליים, שלהבנתי הכשרתם בעריכת בדיקות שכאלה לא ממש מקצועית.

בהתחשב במה שכתבתי, איך הייתם מציעים לי לבחור נעל שתתאים לצרכיי? יש מקום מקצועי שמומלץ לבצע בו בדיקה לקריסה כמו שציינתי למעלה?
רכישת נעלי ספורט ברק- מנהל הפורום 04/09/17 14:36
רועי שלום,
מומלץ ללכת לבדיקת איבחון אצל פיזיותרפיסט או למקום מקצועי בו מכינים מדרסים. מישהו מקצועי יוכל לאבחן האם יש לך קריסה ברגל וימליץ לך על סוג הנעל (ניטטרלית או תומכת) משם - תוכל להמשיך לחנות ולבחור את הנעל עפ"י נוחות ויופיה :-) כמובן שיש חברות שגם נותנות אופציה לרוחב הנעל, וזה דבר חשוב (בעיקר לאנשים עם רגל רחבה/צרה במיוחד).
תתחדש
תודה על התגובה, רק שאלה רועי 04/09/17 20:23
האם מכיר מקום מקצועי מומלץ למטרות אלה?
מסתם דו צניפי ניר 02/09/17 15:37
האם מותר להתאמן בחדר כושר עם מסתם דו צניפי?
תודה,
מסתם דו צניפי ברק - מנהל הפורום 04/09/17 14:31
מסתם דו צניפי יכול לתפקד היטב ויכול גם להיות פגום. זהו בד"כ משהו מולד ועולים על הבעיה בזכות שמיעת האיוושה (הרשרוש)
המלצתי היא להיות במעקב תקופתי של קרדיולוג.
קרוב לוודאי שחלקם לא ימליצו על פעילות עצימה, הכל תלוי המצב הלבבי.
בהצלחה
ספינינג רוכבת 01/09/17 17:06
שלום,
מה המשקל המינימלי של גלגל התנופה ברכישת אופני ספינינג ביתים שכדאי שיהיה עבור אשה במשקל 50 קילו- רוכבת ובכושר מצוין? בעלי חנויות שונות מציעים לי לעיתים 14 קילו וטוענים שכל משקל מעבר לכך סתם מיותר ולא שמיש. אשמח להכוונה ולערכית סדר בנושא,
תודה
גלגל תנופה רותם - מנהלת הפורום 05/09/17 09:21
שלום לרוכבת,
להערכתי את צריכה תחילה לבדוק כמה וואטים תוכלי לייצר מול גלגל התנופה בהתנגדויות השונות ובהתאם לכך לראות מה מתאים ליכולותיך.
ניתן לבצע בדיקת מעבדה (בדיקת סף חומצת חלב) על אופנים ועל פיה להעריך את יכולותיך העכשוויות (כמה וואטים את מפיקה ברכיבה וכן יכולה להחזיק לאורך זמן), ייתכן וזה יוכל לעזור לך לקבל החלטה נכונה.
את יכולה לפנות למרכז לרפואת ספורט ולמחקר לתיאום בדיקה בטלפון: 09-8639426/420.
בברכה,
רותם
לא חושבת שצריך להגיע למכון בשביל זה רוכבת 09/09/17 14:26
ניסיתי בחנות גלגל 15 וגלגל 18. בשני המקרים לא היה כל הבדל וגם בעוצמה הבינונית והגבוהה לא ניתן היה לדחוף כבר את הגלגל קדימה בשל הכובד הרב. אם כך מה בעצם הנחיצות להתחיל מ- 18 כשיש התנגדות מספקת כבר ב-15?
תודה רבה
גלגל תנופה - תשובה רותם - מנהלת הפורום 10/09/17 09:38
הי,
במידה ועל פי מה שניסית בחנות גלגל תנופה 15 נותן לך את ההתנגדות הנדרשת אז ייתכן ואלו הן האופנים שאת צריכה לרכוש.
מכיוון שאני לא מכירה את האופנים או את יכולותיך קשה לתת המלצה איזה אופנים מומלץ לך לרכוש.
כפי שכתבתי בתשובתי הקודמת, ההתאמה ברכישת האופנים צריכה להיות אישית בהתאם ליכולותיך.
כפי שכתבתי את יכולה לנסות לדייק את הרכישה על ידי בחינת יכולותיך העכשוויות בבדיקת מעבדה.
בהצלחה,
רותם
תודה רבה! רוכבת 10/09/17 15:18
האם יש קשר בין תרגיל המקבילים לגב האמצעי? יריב סעדון 01/09/17 13:07
שלום
לאחרונה התחלתי להתאמן על טבעות אולימפיות לאחר התנסות על מקבילים רגילים , אני מבצע מקבילים כאשר הידיים צמודות לציידי הגוף .
אני בן 44 מבנה גוף רזה טיפה , יום לאחר חשתי בכאבי גב אמצעי , כאב חד וטורדני לאחר שלושה ימים הכאב נעלם במהלך היום ובלילה אני עדיין חש בכאב טורדני וזה נמשך 8 ימים
אני מנסה לחשוב מה גרם להופעת הכאב , האם המאוורר תקרה ? האם זה תרגיל "האופניים" לבטן ? האם זה בכלל קשור לטכניקה שאולי לקויה של תנועת המקבילים על טבעות או שמה אין שום קשר לתרגיל מקבילים או מתח שאני עושה בבית
כרגע אני לא מתאמן
מבקש עזרה
האם יש עומס על הגב האמצעי בתרגיל מקבילים? יריב סעדון 04/09/17 18:25
האם יש עומס מסוים (מבחינת פיזיולוגיה של המאמץ) על הגב האמצעי או זוקפי הגב בביצוע תנועת המקבילים או מתח ?
חשוב לי לדעת
תודה
פורום חדרי כושר רותם - מנהלת הפורום 05/09/17 09:13
הי יריב,
מדובר על שאלה בנושא קינזיולוגיה וביומכניקה, אפנה את שאלתך בפורום חדרי כושר.
בברכה,
רותם
פורום פציעות ספורט רותם - מנהלת הפורום 05/09/17 09:12
יריב שלום,
לגבי הכאב, אני ממליצה להפנות את שאלתך בפורום פציעות ספורט.
בנוסף, ממליצה להתייעץ בפורום חדר כושר לגבי הביצוע הטכני של התרגילים.
בהצלחה ותרגיש טוב,
רותם
כאבים בצד ימין איזור הצלעות יאיר 29/08/17 16:10
שלום בן 29
שוחה פעמיים שלוש בשבוע.
לפני שלושה חודשים התחלתי לנסות להעלות שריר לאחר דיאטה תקןעה..ע"י אימון אינרובי(משקולות)
מזה חודש וחצי אני מרגיש כאב באיזור הצלעות למעלה ולמטה.
במצב עבירה לשכיבה/ישיבה מרגיש יותר.
הכאב אינו חד ואינו קבוע.
האם זה נובע ממקור שרירי הבטן החיצוני?
יש לציין שלפני כמה חודשים עשיתי בדיקה מקיפה דרך העבודה באיכילוב וחוץ מתקודי כבד גבוליים (50)הכל תקין..(הרופא משפחה אמר שזה בסדר התפקןדי כבש ולא חורג אצלו
פורום פציעות ספורט רותם - מנהלת הפורום 30/08/17 08:32
יאיר שלום,
יש לבחון מתי בדיוק אתה מרגיש את הכאב, האם ביצעת משהו חריג אשר הוביל לתחילת הכאבים וכדומה.
ממליצה להפנות את שאלתך בפורום פציעות ספורט.
בברכה,
רותם
הפחתת שומן אלי 27/08/17 08:28
שלום,
ברצוני להוריד את אחוזי השומן (כיום, באזור ה 12%). התחלתי לרוץ 5 ק"מ מידי יום. ידוע לי, שבריצה בקצב נמוך, כמות גבוהה יותר של הקלוריות הנשרפות מקורן בשומן. האם צפוי להיות הבדל בהרכב בגוף אם ארוץ בקצב נמוך, לעומת קצב גבוה (אינני רוצה לשנות את מרחק הריצה)? האם ההבדל משמעותי או זניח?
אחוזי שומן - תשובה רותם - מנהלת הפורום 28/08/17 09:11
אלי שלום,
על מנת לבצע שינוי בהרכב הגוף בצורה נכונה ומבוקרת, יש לבצע תהליך מסודר שכולל בתוכו ביצוע פעילות גופנית בצורה נכונה (אימונים אירוביים לצד אימוני כוח) וכן שינוי תזונתי מבוקר.
עם זאת, בתשובה לשאלתך, אכן באימון בעצימות נמוכה באופן יחסי מקור האנרגיה הוא יותר שומן, אך כמות הקלוריות הנצרכת היא קטנה יותר בהשוואה לדקת אימון בעצימות גבוהה בה באופן יחסי יש ניצול פחמימות גבוה יותר.
אני ממליצה לך לפנות לייעוץ תזונתי ופיזיולוגי כדי לקבל הנחיות תזונה ופעילות גופנית בהתאם למטרותייך.
לפרטים : המרכז לרפואת ספורט במכון וינגייט
09-8639420/426.
בברכה,
רותם
תשובה לתשובה אלי 29/08/17 13:00
תודה על התשובה, אך לא ענית על מה ששאלתי. רק חזרת על מה שציינתי שכבר ידוע לי.
תשובה נוספת רותם - מנהלת הפורום 30/08/17 10:01
אלי שלום,
בהמשך לתשובה הקודמת שלי, על מנת לשנות את הרכב גוף מה שחשוב הוא סך ההוצאה הקלורית ולא מקור הקלוריות. בנוסף, סוג האימון הוא מהותי - היום אנחנו יודעים שעל מנת לשנות הרכב גוף יש חשיבות גדולה לשילוב אימוני כוח ולא רק ביצוע אימונים אירוביים. כמו כן, התזונה היא מרכיב חשוב (ציינתי זאת בתשובתי הראשונה).
ההבדל בהשפעה על הרכב הגוף בין ריצה בקצב נמוך לקצב גבוה יהיה זניח, אתה צריך לחשוב על סך ההוצאה הקלורית שלך בפעילות ועל המאזן הקלורי היומי שלך ופחות על מקורן.
ממליצה להתייעץ עם איש מקצוע כדי לעשות את התהליך בצורה נכונה.
בברכה,
רותם


long qt syndrom שרי 23/08/17 19:01
שלום
בני בן 14 ושחיין תחרותי. גילו עכשיו שיש לו ling qt syndrom type 1 ואסור לו ספורט תחרותי מכל סוג. מאד חשוב לו להמשיך להיות בכושר ומאושר לו להגיע לדופק של 130-140. יש לכם רעיונות או למי לפנות כדי שיעזור לו לארגן סדר יום שבועי שיכלול פעילות גופנית מתונה.
האם אתם מכירים נערים ספורטאים עם אותה בעיה?
תודה
Long QT syndrom - תשובה רותם - מנהלת הפורום 28/08/17 09:01
שרי שלום,
אני ממליצה לפנות לייעוץ קרדיולוגי/רפואי לשם קבלת הנחיות לביצוע פעילות גופנית בהתאם לממצאים הקליניים.
ייתכן וכדאי גם לשקול להתייעץ עם פיזיולוגיים העובדים במסגרת של שיקום לב (יש מכונים פרטיים וכן מכונים בבתי חולים ברחבי הארץ).
בברכה,
רותם
התעמלות מכשירים אינטנסיבית לילדה בת 9 דני 23/08/17 14:24
ביתי בת ה 9 רוצה להגביר את אימוני התעמלות המכשירים (GYMNASTICS) מפעם בשבוע כשעתיים לאימונים מקצועיים, שלוש פעמים בשבוע (10 שעות). האם אמורה להיות השפעה על הצמיחה וההתפתחות הפיזית שלה (כרגע הצמיחה נורמלית וכן ההורים בעלי גובה ממוצע). נודה מאוד לתשובה על מנת שנוכל לקבל החלטה איתה נרגיש שלמים. תודה
נ.ב. לדעת מביני דבר היא מוכשרת מאוד בתחום.
התעמלות מכשירים לילדה בת 9 רותם - מנהלת הפורום 28/08/17 08:44
דני שלום,
בגיל בו הבת שלך נמצאת יכולה להיות שונות גדולה מאוד ביכולות משום שכל אחד ואחת מתפתחים באופן שונה. בגילאים האלה חשוב מאוד להתאים את האימונים לגיל הביולוגי, דבר שצריך להיעשות בייעוץ פיזיולוגי.
בנוסף, עלייה בנפח האימון משעתיים ל-10 שעות שבועיות נראית לי גבוהה, אולי שווה לשקול העלאה הדרגתית יותר של הנפחים. אני ממליצה להתייעץ עם צוות האימון של בתך בנושא, הם בעלי נסיון בתחום.
מבחינת צמיחה והתפתחות, אנחנו היום יודעים שכל עוד הילד/ה העוסק/ת בספורט בנפח ועצימות גבוהה אך במקביל מקבל/ת את כל הדרישות התזונתיות הנחוצות (כלומר נמצאים בליווי תזונתי) אז ההתפתחות הגופנית והצמיחה לגובה לא תיפגע. חשוב לציין, גם את נושא שעות השינה ואיכותן (מומלץ בין 9-10 שעות שינה בלילה).
בברכה ובהצלחה,
רותם
קוביה בולטת אורית 16/08/17 14:50
שלום רותם, ברק,
בני בן ה-16 מתאמן בחד"כ 3-4 פעמים בשבוע, אימוני כח ומעט אירובי, למטרת פיתוח גוף.
לאחרונה שם לב שאחת ה"קוביות" בבטן (הקוביה העליונה ימנית) בולטת יותר מהאחרות בהבדל משמעותי. אורתופד לא ידע את הסיבה, לא ראה בעיה רפואית. האם התופעה מוכרת? מה ניתן לעשות? מפריע לו אסתטית. תודה
קוביה בולטת רותם - מנהלת הפורום 28/08/17 07:46
אורית שלום,
אינני מכירה את התופעה, אך באופן עקרוני אצל רובנו אין סימטריה מלאה של חלקי הגוף השונים. ייתכן על בסיס משהו מולד או לעיתים על רקע של איזון שרירי ושלדי שאינו מיטבי.
במידה וביקרתם אצל אורתופד שבדק ולא ראה בעיה רפואית, ובנוסף אם אין ירידה בחוזק השרירים, סבולת, טווחי תנועה ו/או כאבים אני חושבת שאין סיבה לדאגה.
בברכה,
רותם
קוביה בולטת אורית 28/08/17 10:42
תודה רותם,
התופעה מפריעה לו אסתטית, מתאמן לפיתוח גוף.
האם ניתן להשפיע באימון, שהרי זהו שריר אחד?
תודה
תשובה רותם - מנהלת הפורום 28/08/17 11:22
אורית שלום,
אני מבינה שמדובר בעניין אסתטי המפריע לו.
עם זאת, לא ניתן להשפיע באימון על שריר בודד (קחי בחשבון שאם מדובר באזור ספציפי בשרירי בטן - כלומר קוביה מסוימת... הרי זה לא שריר בודד אלא מדובר על חלק משריר גדול הנקרא Rectus Abdominis).
לא ניתן לבצע עיצוב או חיטוב של אזורים מסוימים בגוף או שריר באמצעות תרגילים מסויימים.
בברכה,
רותם
תודה רבה אורית 09/09/17 19:34
10   [11-20]...[221-230]
20.10.17 יום פתוח ללימודים במכון וינגייט

משתלם להשתלם

מבדק הזהב
הדרך לבריאות טובה הנשמרת לאורך זמן