חפש רק בנושא זה


 פורום חדרי כושר 
 פורום תזונה 
 פורום נטורופתיה 
 פורום פיזיולוגיה וספורט 
 פורום פציעות ספורט 
 פורום פסיכולוגיה 

פורום פסיכולוגיית ספורט
איריס אורבך
– ד"ר בפסיכולוגיה של הספורט במרכז לרפואת ספורט ולמחקר ע"ש ריבשטיין במכון וינגייט, ראש תחום האימון לקידום בריאות בבית-הספר למאמנים ולמדריכים ע"ש נט הולמן במכון וינגייט. נותנת ייעוצים מנטאליים לספורטאים ולקהל לקוחות פרטי העוסק בספורט בכל הרמות ובכל הגילאים. שותפה בפרויקטים לקידום ספורט ועוסקת בספורט באופן קבוע כאורח חיים – ריצה, אופניים, שחייה, חדר כושר. בצעירותה הייתה ספורטאית תחרותית באתלטיקה קלה. החלה את לימודיה באוניברסיטת תל אביב. המשיכה לתואר שני ושלישי באוניברסיטת פלורידה בפסיכולוגיה של הספורט. חזרה מארצות הברית לאחר שהות של 16 שנה בהן עבדה כיועצת מנטאלית של קבוצות ספורט בענפים שונים (אתלטיקה, כדורעף, טריאתלון, כדורסל, שחייה), מרצה באוניברסיטה לסטודנטים במדעי הספורט, הקימה התמחות באוניברסיטת סאלם בפסיכולוגיה של הספורט, והעבירה סדנאות שמטרתן שיפור איכות החיים ע"י פעילות גופנית ויישום שיטות מנטאליות העוזרות להתמודד עם בעיות מוטיבציה, התמדה, ביטחון עצמי, חרדה, הצבת מטרות ועוד.

ספקולציות... איריס אורבך, מנהלת הפורום 18/11/09 14:03
איתי,
ברכותיי על סיום מסע האופניים!
באופן כללי, ביקורת הינה דבר שלא פשוט לקבל. בנוסף, חשוב מאוד לדעת כיצד להעביר ביקורת. בתחום התקשורת והפסיכולוגיה ישנם כללים ברורים על הדרך היעילה לתת משוב בונה-משוב אשר נותן כלים אופרטיביים לספורטאי לשיפור התנהגות ורמת ביצוע.
בנוגע למאמן שלך, חשוב לבדוק איתו מהם הדברים שעליך לשפר וכמובן מהן הדרכים להשגת השיפור. אני תומכת בדרך הישירה, דהיינו שיחה אישית בה לשני הצדדים יש אפשרות לדיאלוג פתוח וכנה. החוכמה היא כמובן לשים לב לדרך שבה הדברים נאמרים, מהי המטרה אותה אתה רוצה להשיג בשיחה, וכמובן הצבת גבולות ברורים בהתנהלות השיחה (מטרה, זמן, סגנון, וכדומה). אנשים שעוסקים בספקולציות, כלומר בפירוש הצד השני, הרבה פעמים טועים. אני תומכת בגישה שאם דברים לא נאמרו במפורש, הם לא קיימים!
בהצלחה,
איריס
קשר מסובך עם מאמן איתי המאירי 16/12/09 23:38
שלום איריס,
אני שמח להיות פעיל בפורום הזהו לדעתי מי שלא נעזר, מפסיד. היתה לי הזדמנות לתקשר באופן אישי עם המאמן שלי. התברר לי שהוא רואה אותי בצורה מורכבת גם כן. יש הרבה פרגון וגם מלא ביקורת. מפריע לו שקשה לי לקבל את דבריו, רואה בי וכחן ועקשן. טוען שיש לי עוד כל כך הרבה ללמוד , שאין לי בסיס משמעותי לנהל דיון ואני עדין בוסר. אני דווקא חשבתי שאינני מביע מספיק את דעותי. אמרתי לו שהוא מעצב אותי לא רק כרוכב אופנים, אלא כאדם ושהתהליך ממש מרתק אותי . אני לא מוכן שיותר עלי,שבגלל תגובותי יהסס להיות גלוי . נראה לי כי לשנינו קשה אבל מענין ותאתגר. איך לגרום לו לא לותר עלי ולא לותר לי. לא שאני חושש אלא רוצה לחזק את הקשר החשוב הזה עבורי.
זרימה בתקשורת איריס אורבך, מנהלת הפורום 24/12/09 13:45
שלום איתי,
אני מברכת על הפעילות שלך בפורום. אין ספק ששאלותיך מעניינות ומאתגרות. הרצון ללמוד מצד אחד, והביטחון שלך בדעותיך מצד שני, מהוות את הבסיס להיותך אדם רציני בעל מוטיבציה גבוהה להשיג את מטרותיך - כל הכבוד!
אחד הכללים החשובים שהייתי ממליצה לאמץ בענין תקשורת הוא ניהול שיחה ללא העברת ביקורת אישית. גם כאשר אין הסכמה בין הצדדים, חשוב להדגיש את הכבוד שאתה רוחש לבן שיחך על ידי התרכזות בעובדות רציונליות ללא אספקט רגשי והסקת מסקנות אישיות. נסה לשחרר לחץ ואל תפרש כל דו-שיח בינכם כדבר בעל חשיבות גבוהה. שמור על ראש פתוח ונסה לזרום עם המלצות המאמן, גם אם אינך מסכים איתן. לאורך זמן, תוכל לבחון האם המלצותיו קדמו אותך ואז תוכל להסיק מסקנות לגבי ההמשך.
אשמח להתעדכן,
בהצלחה,
איריס
דרושות ודרושים לעבודה מהבית יניב 11/07/19 07:23
אם אתם מחפשים עבודה מהבית, יש לנו פורטל דרושים ענק של כל סוגי העבודות מהבית - http://www.aptilworksfromhome.com/
הכנס הלאומי למדעי האימון התחרותי: מכירת הכרטיסים וההרשמה לסדנאות בעיצומה

עכשיו זה רשמי: אליפות אירופה בהתעמלות אומנותית 2022 תתקיים בישראל

ליגת ה-ISL: בתום יום התחרויות הראשון, קבוצת הלוס אנג'לס קרנט, יחד עם אנסטסיה גורבנקו, במקום השני. כל התוצאות באתר איגוד השחייה

טניס שולחן: טל ישראלי, חניך אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט, זכה במדליית ארד קבוצתית באליפות הונגריה הפתוחה